Ukrainian English Russian
Ukrainian English Russian
0

Чим запам'ятався 2019 рік: найбільші збої в роботі інтернету

У 2019 сервіс ThousandEyes, що спеціалізується на моніторингу Глобальної мережі, неодноразово реєстрували великі збої в роботі інтернету, наслідки яких відчували організації і споживачі по всьому світу. Фахівці нещодавно підвели підсумки року і розповіли про найсерйозніші перебої. Більшість з них припали на літо і в якійсь мірі торкнулися практично всіх провідних технологічних компаній.

13 травня 2019 року - China Telecom

Хоча відмова мережі China Telecom в середині травня - не самий масштабний в минулому році випадок, але він запам'ятався своїми глобальними відгомонами і показав, що сфера впливу одного з провідних китайських провайдерів простягається далеко за межі КНР.

13 травня на протязі майже п'яти годин в магістральній мережі China Telecom спостерігалися значні втрати пакетів. Постраждала, в основному, інфраструктура оператора в материковому Китаї, але наслідки збою торкнулися також сінгапурської мережі China Telecom і декількох точок в США, в тому числі в Лос-Анджелесі. В цілому було порушено роботу понад сотні сервісів. Перебої відзначали користувачі Apple, Amazon, Microsoft, Slack, Workday і SAP.

Інцидент наочно проілюстрував, як діюча щодо китайських користувачів політика цензурування може виходити за межі Піднебесної і зачіпати країни з абсолютно іншим ставленням до інтернету і принципами його використання.

2 червня 2019 року - Google Cloud


Череда літніх збоїв розпочалася 2 червня 2019 року. У цей день хмарна платформа Google Cloud Platform (GCP) пережила серйозну відмову мережі, яка відбилася на роботі сервісів, розміщених на вузлах в кілька GCP-регіонах або зонах - us-west, us-east і us-central. Збій тривав більше чотирьох годин і торкнувся власних додатків Google, такі як GSuite і YouTube.

Через кілька днів Google розмістила у себе на сайті звіт про інцидент, але фахівці ThousandEyes опублікували інформацію про збої та його масштаби раніше, оскільки встигли відстежити події в режимі реального часу.

Починаючи приблизно з 9 години ранку по північноамериканському східному часу, спостерігалася 100-відсоткова втрата пакетів при спробах підключитися до сервісів, розміщених в GCP-зоні us-west2-a (Лос-Анджелес, Каліфорнія, США). Аналогічні втрати відбувалися і при зверненні до сайтів на серверах в окремих частинах зони us-east, включаючи us-east4-c (Ешберн, Північна Вірджинія, США).

Як встановили в ThousandEyes, до повної недоступності окремих частин мережі Google призвело випадкове відключення системи управління мережею Google (Google's network control plane). У корпорації пізніше пояснили, що під час збою доступність або недоступність сервісів визначали автоматичні політики доступу через зачеплені ділянки мережі.

6 червня 2019 року - WhatsApp


В цей день безліч користувачів WhatsApp по всьому світу зазнали труднощі з підключенням до сервісу. Аналіз ThousandEyes відразу ж показав, що недоступність викликана 100-відсотковою втратою пакетів.

Надалі з'ясувалося, що основною причиною втрат став великий витік трафіку в мережу китайської China Telecom, який блокує трафік, що має відношення до Facebook і будь-якими пов'язаними з американською соцмережею сервісами.

Винуватицею інциденту стала швейцарська колокейшн-компанія Safe Host, яка анонсувала кращий BGP-маршрут до WhatsApp і тисячам її IP-префіксів через свою автономну систему AS21217. Анонсовані Safe Host маршрути були прийняті China Telecom (AS4134) і далі поширені іншим інтернет-провайдерам, таким як Cogent. Користувачам, чий трафік був перенаправлений через Cogent до China Telecom, сервіси Facebook стали повністю недоступні.

24 червня 2019 року - Cloudflare


Всього через пару тижнів після масштабного витоку BGP-маршрутів, що торкнувся користувачів WhatsApp, стався ще один схожий, тільки набагато більш серйозний інцидент.

24 червня 2019 року через помилкового BGP-анонса у CDN-провайдера CloudFlare, послугами якого користуються мільйони сайтів, на протязі майже двох годин був недоступний ряд великих сервісів, в тому числі сайт Reddit, стрімінговая платформа Twitch, месенджер Discord, Amazon Web Services (AWS) і інші.

Аналіз ThousandEyes показав, що великий витік маршрутів торкнувся численних IP-префіксів. Першоджерелом збою в маршрутизації трафіку став транзитний провайдер DQE Communications, котрий використовував у своїй мережі BGP Optimizer - інструмент, який розбиває блоки IP-адрес на більш дрібні, конкретизуючи маршрутизацію всередині мережі. Якщо проводити аналогію з географією, замість області або штату він вказує на конкретне місто в області або штаті. Більш "конкретні" маршрути завжди мають більш високий пріоритет, ніж "загальні".

DQE передав ці маршрути своєму клієнтові, Allegheny Technologies, у якого також було встановлено підключення до транзитного провайдера Verizon. Пріоритетні маршрути перетекли до нього, і Verizon став транслювати їх на весь інтернет, посилюючи наслідки.

В результаті близько 15 відсотків глобального трафіку Cloudflare пішло через Verizon до DQE, і ті не впоралися з таким навантаженням на свої мережі.

4 липня 2019 року - сервіси Apple


В цей день, починаючи приблизно о 9 ранку за тихоокеанським часом, доступ до сайту Apple і деяким його сервісам був утруднений у зв'язку зі значною втратою пакетів і тривав понад півтори години. Фахівці ThousandEyes встановили, що втрату спровокувала низка швидких перебудувань маршрутів BGP (BGP route flap). Хоча сервісами Apple користуються досить багато людей, помилка не викликала великого числа скарг через те, що це сталося вранці вихідного дня (4 липня - День незалежності США).

6 вересня 2019 року - DDoS-атака на Wikipedia


У цей день Wikipedia пішла в офлайн і була недоступна в цілому ряді країн через потужну і тривалу атаку, що тривала майже дев'ять годин.

Як відомо, DDoS-атаки можуть перевантажувати веб-інфраструктуру об'єкта, що атакується і мереж постачальників послуг, що веде до втрати пакетів. Саме це і сталося з онлайн-енциклопедією. Під час збою фахівці ThousandEyes реєстрували істотні проблеми з доступом до HTTP-серверів Wikipedia по всьому світу, а також різке збільшення часу відповіді HTTP. Також відзначалася втрата до 60% пакетів, що також перешкоджало доступу до популярного ресурсу.

Щоб залишатися в курсі подій, підписуйтесь на нашу E-mail розсилку.

Більше новин і відео дайджестів на нашому Youtube каналі. Підписуйтесь на наш Ютуб канал, щоб не пропустити новини.

Источник: http://nag.ru

Оцените материал:
0.0 (голосов 0)
Предыдущая статья
23.01.2020
Вже не перші. Україна тепер не лідер з найдешевшого інтернету
Следующая статья
05.02.2020
Нове обладнання з LTU-технологією від Ubiquiti
Комментарии


Пока нет комментариев

Запросить прайс
Подписаться на новости
Задать вопрос
Написать директору