Досить поширене питання наших клієнтів приблизно таке: " Чи можна використовувати точки доступу Ubiquiti (MikroTik та подібні) для підключення до Wi-Fi мобільних пристроїв (смартфонів, планшетів, ноутбуків) на великих відстанях? Адже можливості більшості моделей передбачають передачу сигналу на десятки кілометрів " .

Wi-Fi для мобільних пристроїв на велику відстань

Але це зовсім не той випадок. Теоретично максимальна відстань , на якій ваш ноут або смартфон можуть підключитися до вай-фай - це близько 300 метрів , насправді дистанція залежатиме від можливостей вашого пристрою та навколишнього середовища.

Чому так? Вся справа в тому, що Wi-Fi – це двосторонній зв'язок. У з'єднанні беруть участь дві сторони: точка доступу (AP), яка звертається до клієнтської станції, та станція, яка звертається до точки доступу. І якщо ми порівнюємо ноутбуки, планшети та інші подібні девайси - і точки доступу для далеких відстаней, це обладнання абсолютно різного рівня.

Точки доступу від Ubiquiti, MikroTik або аналогічні мають високу вихідну потужність та гарне посилення антен, які дозволяють надіслати сигнал досить далеко в межах діаграми спрямованості AP. Ноутбуки, планшети та мобільні телефони здебільшого укомплектовані всеспрямованими антенами з низьким коефіцієнтом посилення (3-6 дБі). Саме тому для підключення до Wi-Fi споживчих пристроїв була розроблена лінійка Ubiquiti UniFi, моделі якої також мають всеспрямовані антени та невеликий коефіцієнт підсилення для оптимальної взаємодії.

РОЗГЛЯНЕМО ПРИКЛАД

Wi-Fi до ноутбука на велику відстань

Ваш ноутбук може приймати та передавати сигнал у межах 50 метрів . На цій відстані ви без проблем підключитеся як до пристрою UniFi, так і до потужнішої точки з підтримкою технології airMax або подібної.

Але ви відійшли з ноутом трохи далі - до 60 метрів . Що тепер? Ваш пристрій, як і раніше, бачить точку доступу і навіть може підключитися до неї, але швидкість з'єднання вас не зрадіє.

Ідемо далі, 90 метрів. Залежно від навколишніх умов, UniFi AP на такій відстані можна взагалі не побачити, не кажучи про те, щоб підключитися. "Далекобійну" точку доступу ваш планшет або ноутбук виявить, і навіть визначатиме хороший рівень сигналу, але навряд чи зможе підключитися - його власні обмежені можливості не дозволять відправити зустрічний сигнал потрібної потужності. AP його просто "не почує".

І якщо точку доступу в цьому випадку можна порівняти з потужним вузькоспрямованим ліхтариком, то мобільний пристрій - скоріше звичайна слабенька лампочка, що розсіює світло в невеликому радіусі навколо себе і не здатна дотягнутися променем на серйозну відстань.
 
На основі консультацій фахівців компанії Ubiquiti.