1. Не враховувати вплив на сигнал WiFi розташованих поруч металевих конструкцій .

Відомо, що метал надзвичайно активно поглинає та відбиває сигнал. Особливо згубно це позначається на пристроях із всеспрямованими антенами. 

На фото: точку доступу з всеспрямованими антенами закріплено безпосередньо біля металевої крыши, від якої частина сигналу буде відображатись і створюватиме перешкоди.

Неправильне встановлення WiFi точки 

А тут точка доступу WiFi встановлена ​​поблизу зовнішньої сторони металевого ангару, відображення якого також серйозно погіршить якість зв'язку.

Встановлення точки доступу WiFi поруч із металом

2. Встановлення точок безпосередньо на металевих конструкціях .

На фото: точку доступу закріплено на металевій трубі, в оточенні металевих балок.

Встановлення точки доступу WiFi (неправильно)

Точка доступу WiFi із всеспрямованими антенами на металевій рамі:

Встановлення точки доступу WiFi (небажано)

Встановлення точки доступу WiFi небажане

Навіть якщо обладнання має  направлену антену, як на останньому фото, - у цьому випадку відображення сигналу, що передає, буде практично непомітним, але ось відображення сигналу, що надходити від металу труби нікуди не подінеться.

3. Збільшення покриття за рахунок збільшення потужності точки доступу .  

Щоб збільшити дальність покриття, багато хто в першу чергу намагається збільшити потужність пристрою, аж до максимуму. Хоча дуже часто оптимальним буде використовувати потужну антену. У цьому випадку покращуються показники не тільки передачі, а й прийому сигналу, що не "забивається" ефір тощо. Хоча, звичайно, потрібно дивитися індивідуально в кожному випадку.

Антена та дальність покриття WiFi

4. Встановлення постільних точок доступу на високих стелях. 

При проектуванні постільних точок доступу UniFi та подібних передбачається їх встановлення на стелях стандартної висоти.

Точка доступу WiFi на стелі

Якщо мережа WiFi розгортається у спортзалах з високими потолками, холах висотою в 2 поверхи та інших подібних приміщеннях, то швидше за все, і рівень сигналу, і радіус покриття буде вже не таким, як планувалося, і необхідно подумати про іншу реалізацію.

Наприклад, опустити точки доступу на передбачену висоту за допомогою штанг тощо. Або використовувати бездротові пристрої з спрямованими антенами, а не круговими, як у потолових.

5. Встановлення точок доступу в приміщенні за перешкодами, резервуарами та трубами з водою .

Зрозуміло, що будь-які перешкоди  самі собою впливають на сигнал не найкращим чином. Але додатково потрібно враховувати, що вода – дуже сильний абсорбент для радіохвиль. Власне, саме через наявність води перешкодою на шляху WiFi сигналу стає листя дерев та живі організми.

Коте перекрив WiFi сигнал повністю

Тому дуже небажано розташовувати точки доступу за трубами водопостачання та опалення.

Встановлення WiFi точки за перешкодою

А великий акваріум в офісі може повністю закрити сигнал WiFi.

У кожному з цих випадків необхідно, наскільки це можливо, звичайно, продумати розташування точки доступу з максимальною ефективністю без поглинань та відображень. Наприклад, винести точку доступу достатню відстань від металевих конструкцій, використання не всеспрямованих, а направлених антен тощо.