Точки доступу  Ubiquiti UniFi популярні в нашій країні і в домашніх користувачів, і в компаній, яким необхідний корпоративний WiFi - в офісах, готелях, залах очікування, кафе і т. д. зв'язком велика кількість підключених користувачів.

До  UniFi AP йде безкоштовне ПЗ - UniFi Controller. Якийсь час тому налаштувати точки доступу UniFi для роботи можна було лише за його допомогою. Але якщо ви купили всього 1-2 точки, то возитися з установкою програми-контролера, прямо скажемо, є недоцільним.

Виробник пішов назустріч, і зараз  UniFi AP можна налаштувати і без контролера – у так званому режимі "standalone", автономної точки. 

НАЛАШТУВАННЯ UBIQUITI UNIFI AP БЕЗ КОНТРОЛЕРА

Для налаштування нам знадобиться смартфон на Android або iOS із підключенням до інтернету. 

Підключаємо точку в мережу (до інтернету та джерела живлення). Нагадаємо, що в мережі обов'язково має бути маршрутизатор (роутер) або керований комутатор з функцією DHCP сервера, без нього точка UniFi не працюватиме. Роутер може бути будь-яким, не обов'язково Ubiquiti, хоча бажано, звичайно.

Ідемо в App Store або Google Play і скачуємо програму UniFi Network (посилання на програму: для Android ,   для iOS ).

Запускаємо програму та чекаємо, коли в розділі "Devices" з'явиться наша точка. Можна піти іншим шляхом: натиснути "Connect to AP" та відсканувати QR-код на задній кришці нашої UniFi AP.

         

Заходимо в налаштування точки та налаштовуємо все, що нам потрібно (ім'я точки, SSID, ширина каналу, пароль, потужність точки). Зазначимо, що standalone - це спрощений режим налаштування, тому в ньому вам будуть недоступні багато функцій. Крім того, у ньому можна налаштувати лише точки доступу UniFi. Налаштування комутаторів та інших пристроїв серії у цьому режимі не передбачено.

       

Тут можна перевірити наявність оновлень і оновити прошивку точки.

ЧИ ПРАЦЮВАТИМЕ БЕЗШОВНИЙ РОУМІНГ UNIFI БЕЗ КОНТРОЛЕРА? ТЕСТ

Так, буде, тому що по суті контролер і не відповідає за роумінг. Він потрібний для управління мережею UniFi. Принаймні саме таку інформацію надає https://community.ui.com  – спільнота Ubiquiti. Про це - що безшовний роумінг UniFi працює і без контролера - говорять і багато наших клієнтів.

Ми вирішили протестувати це у себе в офісі:

Підключили 2 точки  UniFi AC Lite та рознесли їх у різні кімнати.

Запустили на смартфоні програму WiFiman (також від Ubiquiti) і пройшлися з ним від однієї точки до іншої.

Нижче на відео видно, як поступово погіршується рівень сигналу першої точки при переході з однієї кімнати в іншу і в результаті смартфон перемикається на другу (початок переходу приблизно на 40 секунді).

 

Ось момент переходу:

Також ми протестували дзвінок Скайпом з комп'ютера на смартфон, в той час як людина з ним пересувалась по офісу від точки до точки. Обриву зв'язку не було.

До речі, щоб роумінг працював краще і клієнтські пристрої (смартфони, ноутбуки і т. д.) швидше перемикалися з точки з гіршим покриттям на точку з кращим, зменшіть потужність UniFi AP, так, щоб "кордони" покриття точок перетиналися мінімально. Ми так і зробили в експерименті.

ПІДСУМКИ

Налаштувати точки доступу UniFi можна і без контролера, в автономному режимі.

Але в деяких випадках без контролера не обійтися. Наприклад, якщо:

  • у вас встановлено багато точок доступу - все ж таки керувати великою кількістю UniFi AP зручніше за допомогою контролера;
  • вам потрібно організувати гостьовий доступ;
  • вам потрібно організувати HotSpot з показом користувачам рекламної сторінки, що підключаються, або з платою за підключення і т.п.;
  • ви хочете мати віддалений доступ для керування та налаштування точок;
  • Ви хочете відстежувати статистику мережі.

 

Контролер встановлюється на комп'ютер, в хмару або можна придбати невеликий девайс з контролером на борту - UniFi Cloud Key.