Aruba Mobile First Networks Архітектура

Ми перебуваємо на етапі масового переходу від класичних мережевих технологій. Ті, які були розроблені в 20 столітті. Тоді не було ні мобільного доступу, ні Інтернету речей, ні, тим більше, «хмар», ні мереж нового покоління.

Вибухова зростання числа смартфонів, планшетів, хмарних додатків та Інтернету речей змінило характер роботи підприємств. Це нове мобільне середовище, в основному, хороше для структур малого та середнього бізнесу.

Forbes вважає, що завдяки цьому такі підприємства мають подвійне зростання доходів і створюють у вісім разів більше робочих місць, ніж менш мобільні колеги. SMB-сегмент заощаджує понад 67 мільярдів доларів на рік. Для цього використовуються мобільні програми, планшети та смартфони.

Але занадто часто мережі, навіть якщо їм лише кілька років, просто недостатньо надійні або гнучкі, щоб відповідати вимогам мобільного середовища. Мережі Aruba Mobile First оптимізовані для сучасних корпоративних та SMB-середовищ, де мобільність та Інтернет речей широко поширені.

Багато компаній, особливо малі підприємства, обмежені у бюджеті та внутрішніх ресурсах. Тому вони не наважуються інвестувати в нову мережу, побоюючись, що це виявиться надто дорогим. Найгірше якщо це вийде за межі можливостей їх технічного персоналу. А гроші витрачені.

ЩО ТАКЕ ARUBA MOBILE FIRST?

Бренд Aruba, що належить компанії Hewlett Packard Enterprise , анонсував платформу Mobile First у 2016 році. Вона являє собою програмний рівень між мережевою інфраструктурою Aruba та різними ІТ-додатками для бізнес- та кінцевих користувачів.

Aruba Mobile First Networks бренд від Hewlett Packard Enterprise

Aruba Mobile First дозволяє користувачам та пристроям підключатися до мережі та отримувати однакові політики та дозволи. Вони не залежать від того, як саме підключаються проводами або без проводів. Це робить їх справді мобільними.

Aruba Mobile First забезпечує безперервний мережевий обмін для середовищ, де мобільний доступ, IoT та «хмари» є критично важливими.

Від домашнього до мобільного офісу, в будь-якому місці та в будь-який час, доступ до основних програм та інформації є абсолютною необхідністю. Нові програми та послуги підвищують якість взаємодії з клієнтами, продуктивність співробітників та сприяють підвищенню конкурентоспроможності та розвитку бізнесу.

ARUBA MOBILE FIRST NETWORK: АРХІТЕКТУРА

На думку фахівців компанії Aruba, у майбутньому в інфраструктурі кампусних мереж підприємств не буде єдиної мережі. Їх будуть тисячі, і Aruba забезпечить будівництво будь-якої необхідної інфраструктури, виходячи зі складності та різноманітності програмно-визначуваних мереж (SDN) наступного покоління.

Aruba Mobile First Networks

Завдяки цьому у замовників у програмно-визначуваному підприємстві з'являється можливість керувати інфраструктурою опорної мережі ( underlay ). Також з'явиться можливість надавати користувачам та бізнесу можливість самостійно створювати накладені мережі ( overlay ) будь-якої конфігурації.

UNDERLAY

У період міграції корпоративні мережі повинні підтримувати кінцеве обладнання. До складу таких мереж входять і застарілі системи, тоді як вони переходять у програмно-визначувану модель (SDN).

Проекти, які потребують повної реорганізації мережі, включаючи апаратне забезпечення та стек мережних протоколів, можуть призвести до серйозних ризиків, збоїв та проблем сумісності. Особливо це може бути відчутним у застарілих системах.

Aruba Mobile First дозволяє підтримувати існуючу мережу, що маршрутизується. Для цього використовуються стандартні протоколи, наприклад, IGP та OSPF.

Такий підхід дасть змогу працювати з існуючим обладнанням, доки нова мережа розгортається. Застарілі пристрої можуть продовжувати взаємодіяти на рівні underlay. А оновлені політики дозволять забезпечити додаткову безпеку та контроль над накладеною мережею. Незважаючи на те, що такі, зазвичай, не використовувалися в традиційних мережах.

OVERLAY

Накладені мережі дозволять організаціям безпечно тунелювати трафік рівня Layer2 та Layer3 поверх існуючої мережі. Рішення від Aruba для бездротових мереж від початку поставляються з накладеною моделлю. Це дозволяє ІТ-спеціалістам надавати послуги, які не були б безпечними чи стабільними в інших мережах.

Aruba поширює цю функціональність до проводових мереж. Це дозволяє комутатору рівня доступу діяти як «провідна точка доступу». Таким чином, мережевий трафік від провідних та бездротових користувачів та пристроїв направляється до централізованих кластерів контролерів мобільності (Mobility controller).

Усі політики рівня користувача та пристрої, а також QoS та формування трафіку, можуть бути застосовані на рівні накладеної ( overlay ) мережі. Існуючі структури VLAN та IP-адрес можна зберегти. За рахунок того, що політики застосовуються на рівні користувачів та груп, а VLAN-и та IP-адреси не прив'язані до політиків.

Архітектура Aruba Mobile First не використовує статичні конфігурації портів, VLAN або аркушів доступу на точках або комутаторах доступу в мережі. Політики застосовуються безпосередньо до користувачів та пристроїв.

ARUBA MOBILE-FIRST NETWORK: ПРОДУКТОВИЙ ПОРТФЕЛЬ

Сьогодні користувачі чекають на надійне підключення незалежно від того, де вони знаходяться. Поганий зв'язок не просто викликає роздратування, він призводить до порушення бізнес-процесів. Що в результаті призводить до втрати продуктивності. Незавершені транзакції у продажах — це недоотриманий прибуток та незадоволені клієнти. А це вже проблема іншого рівня. Відхід клієнта до конкурентів вкрай негативний, зокрема й у репутації компанії.

Продуктовий портфель Aruba Mobile Fist – це не просто набір необхідних пристроїв для побудови мереж будь-якого масштабу та складності. Це насамперед екосистема, яка дозволяє створювати автоматизовані інтелектуальні мережі з повністю інтегрованою архітектурою.

Aruba Mobile First Networks

Екосистему Aruba Mobile First можна розділити на дві складові: інфраструктура та програмне забезпечення.

NETWORK CONTROLS: ARUBA OS

Найважливішою частиною платформи Aruba Mobile First є ArubaOS 8.0. Ця операційна система насамперед призначена для підтримки бездротових підключень у кампусних мережах підприємств з стійкістю до відмов, оновленням в процесі експлуатації та багатьом іншим. ПЗ можна розгорнути як віртуальну машину (VM) на сервері або на основі контролера. ArubaOS 8.0 – операційна система з відкритим API для розробників.

Aruba Mobile First Networks

NETWORK MANAGEMENT: ARUBA AIRWAVE

Мультивендорна система управління та моніторингу провідними та бездротовими мережами корпоративного класу. Включає детальну аналітику з розбору додатків і роботі радіомережі з достатньою глибиною. Це дозволяє спростити та централізовано контролювати процес усунення несправностей та засоби управління. Доступно на апаратних чи віртуальних пристроях.

Завдяки детальному відображенню працездатності мобільних пристроїв та програм AirWave дозволяє ІТ-фахівцям зосередитися на оптимізації продуктивності та усуненні проблем ще до їх виникнення.

POLICY MANAGEMENT: ARUBA CLEARPASS

Управління політиками для мобільних пристроїв та Інтернету речей здійснюється за допомогою Aruba ClearPass через будь-яку дротову або бездротову мультивендорну мережу. Aruba ClearPass замінює застарілі «AAA» на контекстно-визначені політики. Це дозволяє підприємствам враховувати весь набір сценаріїв доступу до мережі для:

  • дротових пристроїв,  
  • бездротових пристроїв,
  • гостьового доступу,
  • впровадження BYOD,
  • змін на основі політик та реагування на атаки.

 

CLOUD NETWORKING: ARUBA CENTRAL

Інтуїтивно зрозуміле, безпечне та економічне рішення «управління мережею як послугою». Підходить для керування мережами розподіленими по безлічі об'єктів і включаючи точки доступу Aruba Instant і комутатори з операційною системою ArubaOS.

Надає можливості розбору та адміністрування роботи програм, централізованого управління гостьовим доступом. Також надає аналітику потоку клієнтів та якості з'єднань у мережі.

Рішення доступне за підпискою на 1, 3 або 5 років; ліцензується для кожного керованого мережного пристрою.

Aruba Mobile First Networks

LOCATION-BASED SERVICES: ARUBA MERIDIAN

За допомогою Aruba Meridian ви маєте можливість надавати послуги місцезнаходження на основі Aruba Beacon (маяків). Це дуже зручно використовувати для побудови маршрутів усередині приміщень для своїх гостей, покупців через мобільний додаток у режимі реального часу.

Також Aruba Meridian дозволяє отримати доступ до аналітики присутності на основі маячків (beacons) і успішності досягнення заздалегідь визначених цілей. За допомогою Aruba Meridian забезпечується вищий рівень розуміння взаємодії з користувачами. Виходячи за рамки простого моніторингу та аналітики за певний період часу.

Поліпшене розуміння для розробників означає підвищену зручність використання для мобільних користувачів та більш ефективні кампанії щодо залучення потенційних клієнтів.

ТОЧКИ ДОСТУПУ

Бездротові точки доступу Aruba 802.11ac забезпечують чудові характеристики Wi-Fi для задоволення потреб вашої мережі. Виходячи з щільності та продуктивності - вони можуть бути розгорнуті як під управлінням контролера ( ArubaOS ), так і без нього ( InstantOS ). Залежно від архітектури, охоплення та масштабу бездротової мережі.

Aruba Mobile First Networks асортимент

Продуктовий портфель Wi-Fi точок доступу включає моделі, як для розміщення в приміщеннях так і для вулиць. Існують точки доступу для роботи в складних умовах. Точки доступу для роботи поза приміщеннями, для готельного бізнесу та філій підприємств, віддалені точки доступу та радіомости. Бувають промислові та високопродуктивні.

КОМУТАТОРИ

Комутатори Aruba для кампусних мереж готові до вирішення проблем епохи мобільних клієнтів, хмарних платформ та Інтернету речей. Це зручно, коли наочність, автоматизація та безпека стали обов'язковими умовами для виживання.

Сучасні програмовані комутатори Aruba легко інтегруються з рішеннями управління мережами. Ці комутатори поставляються з функціоналом у сфері безпеки та можуть інтегруватися з рішенням Aruba ClearPass для покращення управління політиками безпеки.

Aruba Mobile First Networks

Комутатори Aruba для ядра та агрегації кампусної мережі пропонують гнучкий та інноваційний підхід до роботи з новими додатками, вимогами до безпеки та масштабованості для епохи мобільних клієнтів, хмарних платформ та Інтернету речей.

В основі лежить нова Aruba A OS-CX, сучасна операційна система для ядра. Вона автоматизує та спрощує мережеві завдання з використанням вбудованого інтерпретатора Python та інтерфейсу REST API.

Ці провідні в галузі комутатори забезпечують інтелектуальність та автоматизацію на рівні ядра мережі з повною програмованістю та вбудованим Aruba Network Analytics Engine . Такий функціонал надає адміністратору мережі можливість бачити більше, знати більше та діяти швидше.

Комутатори доступу Aruba забезпечують основу для інтегрованої безпроводової або дротової мережі з масштабованістю, безпекою і високою продуктивністю. Програмовані мікросхеми Aruba ProVision ASIC та програмне забезпечення Aruba OS-Switch забезпечують тісну інтеграцію з бездротовими системами та простоту з уніфікованим рольовим доступом.

МОБІЛЬНІ КОНТРОЛЕРИ

Aruba Mobility Controller можуть не тільки виконувати банальну функцію з управління точками доступу Wi-Fi, але й забезпечувати низку додаткового розширеного функціоналу.

Наприклад, бути шлюзом у віддаленому офісі, виконувати функції з безпеки та формування політик у мережі. На додаток, до мережного управління, їх можна використовувати як концентраторів VPN, WIPS/WIDS. Можна моніторити спектр, а також мережі брандмауера з інтегрованим фільтром вмісту контенту (DPI).

Aruba Mobile First Networks

Модельний ряд включає великий спектр пристроїв, як апаратних, так і програмних контролерів.

Контролери серії 7200 оптимізовані для роботи з мобільними програмами для забезпечення їх найкращої роботи через Wi-Fi. Вони підтримують до 32 000 пристроїв та реалізують політику міжмережевого екрану (МСЕ) з відстеження стану з'єднань на швидкості до 100 Гбіт/с.

Контролери серії Aruba 7000 оптимізують хмарні сервіси та захищають корпоративні програми для гібридних мереж WAN у філіях, одночасно знижуючи витрати та складність розгортання та управління мережею.

Віртуальний контролер Aruba , розгорнутий як віртуальний пристрій (VA), працює на ArubaOS 8 і забезпечує гнучку альтернативу апаратним контролерам (72xx та 7xxx). Контролер у вигляді віртуального пристрою (VA) дозволяє легко, динамічно розширювати мережу для підтримки потреб підприємства, що швидко зростає, і ефективно використовувати ресурси.

Aruba Mobility Master - це "оркестратор" контролерів, який працює на ArubaOS 8 і може бути розгорнутий як віртуальний пристрій (VA) або апаратне виконання. Mobility Master забезпечує високу доступність із швидким відновленням сервісів.

У разі виходу контролера з ладу та оновлення операційної системи всієї мережі без переривання сервісів. Він також забезпечує автоматичну оптимізацію параметрів радіомережі навіть у мережах із високою щільністю.

WI-FI 6: ШВИДШЕ ТА НАДІЙНІШЕ?

Попит на бездротовий доступ з боку користувачів змістився від «приємного» до необхідного. Через це продуктивність мереж стала критично важливою вимогою для бізнесу.

Як працівники, так і клієнти очікують на надійне Wi-Fi з'єднання. Відсутність якого може вплинути на їхнє рішення увійти до закладу або залишити його. Крім того, зі зростанням числа мобільних та IoT пристроїв ключовим фактором успіху стає підвищення ефективності бездротової мережі.

Чимало важливим питанням залишається як вона справляється з навантаженням і зростаючими вимогами до її пропускної спроможності.

Aruba Mobile First Networks

Щоб вирішити ці проблеми, бездротові мережі повинні забезпечити ефективніший спосіб обробки цього зростаючого та різноманітного обсягу трафіку. Не забуваємо також про потребу у пропускній спроможності.

Міжнародний інститут електрозв'язку (IEEE) та Wi-Fi альянс спільно працювали над визначенням областей, у яких необхідно удосконалити існуючий стандарт (802.11ac). Новий стандарт під назвою 802.11ax був опублікований на початку 2018 року і нещодавно був перейменований на Wi-Fi 6.

Цей найновіший стандарт вирішує найсучасніші проблеми з Wi-Fi:

  • продуктивність,
  • збільшення щільності пристроїв,
  • різноманітність додатків.

 

Для вирішення цих проблем 802.11ax забезпечує підвищену пропускну здатність до чотирьох разів, порівняно з 802.11ac.

Додаткові поліпшення включають можливість використання діапазонів 2,4 ГГц і 5 ГГц для ряду випадків використання.

Aruba Mobile First Networks

Компанія Aruba бере активну участь у розробці нового стандарту. Перші точки доступу нового стандарту 802.11ax – серія Aruba 510 вже доступні для замовлення.

Aruba Mobile First Networks

Точки доступу серії Aruba 510 з підтримкою 802.11ax (Wi-Fi 6) у поєднанні з інноваційними програмними рішеннями Aruba призначені для забезпечення високопродуктивного підключення для мобільних та IoT пристроїв у будь-якому середовищі.

Серія Aruba 510 призначена для одночасного обслуговування кількох клієнтів та різних типів трафіку у щільних середовищах, підвищуючи при цьому загальну продуктивність мережі в 4 рази порівняно з точками доступу 802.11ac.

ВИСНОВОК

Сьогодні багато компаній переглядають свої стратегії, прагнучи підвищити швидкість роботи, мобільність та ефективність взаємодії з клієнтами. Це впливає на конкурентоспроможність бізнесу.

Рішення Aruba Mobile First дозволить компаніям малого та середнього бізнесу створювати сучасні та безпечні робочі простори. Воно допоможе їм вийти на якісно новий рівень.

Щоб залишатися в курсі подій, підписуйтесь  на нашу електронну адресу .

Більше новин та відео дайджестів на  нашому Youtube каналі . Підписуйтесь на наш Ютуб канал, щоб не пропустити новини.