Поки деякі країни тільки починають освоювати технології 5G, Китай вже працює над розвитком стільникового зв'язку шостого покоління. Міністерство науки і технологій Китаю з недавніх пір перейшло до підготовчих робіт по впровадженню 6G. Основи вже закладені, створені дві робочі групи з кількох десятків експертів, на думку яких, швидкість передачі даних в цих мережах зможе досягати 8000 Гбіт / с. Для порівняння, рекордна швидкість передачі даних в 5G-мережах становить 35 Гбіт / с, тоді як середня швидкість передачі даних в мережах четвертого покоління - від 1 Гбіт / с.

Такі швидкості відкривають нові можливості та сценарії використання і можуть зробити революцію у взаємодії людей з технологіями. Ера 6G могла б, наприклад, запропонувати нові перспективи з точки зору нейрокомп'ютерних інтерфейсів. У плані щоденного використання інтернету при підключенні до 6G-мереж можна було б щомиті завантажувати 142 години високоякісного відео на стрімінговом сервісі.

Але ми все ще далекі від комерційних 6G-мереж, враховуючи, що на розробку стільникових мереж нового покоління йде приблизно 10 років. За нинішніх обставин дослідникам доводиться усувати значні перешкоди для досягнення цієї мети. Такі швидкості зажадали б значних апаратних поліпшень і рішень деяких інших проблем.

Більше новин і відео дайджестів на нашому Youtube каналі. Підписуйтесь на наш Ютуб канал, щоб не пропустити новини.