Сьогодні поговоримо, в основному, про новинки та оновлення з останнього випуску розсилки MikroTik, і трохи – про цікаві новини Ubiquiti. Список невеликий, оскільки багато раніше представлених новинок ми вже показували на нашому відеоканалі .

У сьогоднішньому випуску: 

 • MikroTik PWR-LINE,
 • MikroTik GPEN11,
 • MikroTik RBGESP,
 • Апаратні оновлення CCR1036,
 • Блок живлення MikroTik PW48V-12V85W,
 • Апгрейд S+RJ10,
 • Підтримка IPSec HW в RB3011UiAS-RM,
 • Ubiquiti UniFi Dream Machine (UDM),
 • UniFi Dream Machine Beacon,
 • Ubiquiti USW-Flex,
 • Ubiquiti In-Wall HD Covers.
 

MIKROTIK PWR-LINE

Пристрій із нової серії powerline-адаптерів MikroTik. Нагадаємо, що пристрої, що працюють за цією технологією, використовують електропроводку приміщення для створення (або розширення) мережі Ethernet. Powerline-адаптери самотужки не новинка, у TP-Link вони в асортименті вже кілька років, але MikroTik взявся випускати їх вперше. Попередню модель цієї серії, MikroTik PWR-LINE AP , ми розглядали у січневому відеовипуску .

Модель PWR-LINE цікава тим, що поєднує два функціоналі: живлення пристроїв Mikrotik через мікро-USB порт і власне Powerline-адаптер. Вийшов такий собі блок живлення з передачею інтернету електромережею. WiFi модуля, як у старшої моделі, тут немає.

Приклад використання:

PWR-LINE застосування

MIKROTIK GPEN11

Цей пристрій належить до ще однієї нової для MikroTik серії – гаджетів з реверсним PoE. Серія призначена для підключення абонентів до мереж провайдера та цікава як альтернатива PON. Пристрої вирішують проблему розміщення активного обладнання (комутаторів, маршрутизаторів) далеко від джерел живлення.

Непогано також, якщо буде можливість поєднувати PON та реверсне PoE в одній схемі підключення. Наприклад, запитати роутер із підключеним GPON ONU Mikrotik, встановлений поза квартирами абонентів, і роздати інтернет на кілька абонентів вже по Ethernet.

GPEN11  є інжектором PoE, який встановлюється в абонента. Він має 2 гігабітні порти, до одного з яких підключається роутер клієнта, а до іншого – маршрутизатор чи комутатор провайдера. GPEN11 подає електроживлення обладнання провайдера і одночасно служить транзитним вузлом Ethernet. Завдяки живленню від декількох GPEN11, встановлених у абонентів, комутатор/маршрутизатор провайдера можна буде встановлювати далеко від електророзеток .

Приємна дрібниця – на поверхню пристрою провайдер може наклеїти свою маркетингову наклейку.

Приклад використання:

MIKROTIK RBGESP

RBGESP - це гігабітний захист від стрибків напруги в мережі, спричинених грозою, або іншими електромагнітними импульсами та електростатикою. Підтримує PoE 802.3af/at.

Може використовуватись як для захисту вуличних пристроїв, так і всередині приміщення. Відразу укомплектована кабелем для заземлення.

MikroTik RBGESP  - догідний конкурент Ubiquiti Ethernet Surge Protector . Давайте порівняємо дві ці грозозахисту:

  MikroTik RBGESP Ubiquiti ETH-SP‑G2
Підтримка 802.3af/at так
Кабель для заземлення в комплекті так ні
ESD/EMP protection Поглинання перехідного струму при відкликанні на стрибок напруги 100 В/с 1 кВ/мкс
ESD, IEC 61000-4-2, ±30 kV contact, ±30 kV air
Поглинання перехідного струму при відкликанні на стрибок напруги 100 В/с 1 кВ/мкс
Постійна напруга пробою 90V @ 100V/s90 V @ 100 V/s
Максимальна імпульсна напруга пробою 700V @ 1kV/µs700 V @ 1 kV/μs
Струм розряду 5 kA (8/20μs) 10kA+
Максимальний опір ізоляції 1G ohm @ 50V1 G ohm @ 50V
Максимальна ємність 4 pF @ 1 MHz 1.0 pF @ 1 MHz
Роздрібна ціна на нашому сайті 15 $ 16 $

 

Ціна на обидві грозозахисту практично однакова, при цьому MikroTik показує стандартизацію опору електростатичним розрядам (±30 kV за контактом та за повітрям). У неї також вища ємність. Але характеристика струму розряду нижче, ніж у Ubiquiti ETH-SP-G2. 

MikroTik RBGESP вже доступна для замовлення.

АППАРАТНЕ ОНОВЛЕННЯ CCR1036

Апгрейд  CCR1036-8G-2S+ та CCR1036-8G-2S+EM .  Нова серія отримала систему резервного живлення, до речі, з можливістю встановити блок живлення постійного струму. Порт USB тепер використовується повнорозмірний, а послідовний порт представлень гніздом RJ45. Та й взагалі обіцяють більшу надійність.

Модель  MikroTik CCR1036-8G-2S+, як і раніше, йде з 4 ГБ пам'яті, а ось у  CCR1036-8G-2S+EM тепер буде 8 Гб (було 16). Моделі нової ревізії будуть мати наприкінці серійного номера позначення "/r2".

MIKROTIK PW48V-12V85W

PW48V-12V85W   – це блок живлення постійного струму 48V для CCR нової ревізії (r2). Тепер його можна поставити в ці моделі разом із звичайним AC блоком. Є у продаж.

АПГРЕЙД S+RJ10

У SFP+ модулі для RJ-45 MikroTik S+ RJ10

 • додали підтримку Jumbo-кадрів до 10218 байт,
 • виправили звіти про швидкість з'єднання,
 • додали моніторинг DDM (напруга живлення, температура модуля).
 

Нова ревізія також матиме наприкінці позначення /r2.

ПІДТРИМКА ШИФРУВАННЯ IPSEC HW ДЛЯ RB3011UIAS-RM

Починаючи з RouterOS v6.43.1,  RB3011UiAS-RM підтримує апаратне шифрування IPsec HW. Все, що вам потрібно зробити, це обновити програмне забезпечення, щоб увімкнути цю функцію.

АНОНСИ ВІД UBIQUITI

Ubiquiti UniFi Dream Machine (UDM) .

Ubiquiti не зря назвав нове пристрій "Машиною мрії". За наявними відомостями пристрій є "комбайном" з:

 • 4-портового гігабітного маршрутизатора, з підтримкою IPS та DPI та потужним процесором на 1,7 ГГц. Обіцяно, що IDS/IPS розраховані на реальну продуктивність 700 Мбіт/с, а також зможуть працювати зі швидкістю понад 1 Гбіт/с;
 • вбудованого контролера UniFi з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом користувача;
 • дводіапазонної точки доступу за допомогою 802.11ac 4x4 Wave 2.
 

Тобто ви отримуєте все, що потрібно для початку розгортання UniFi мережі вдома або в невеликому офісі: потужний маршрутизатор, контролер та точку доступу на додаток.

UniFi Dream Machine Beacon (UDM-B) .

Пристрій доповнює нову серію UniFi Dream Machine та є розширювачем бездротової мережі. Компактний гаджет приємного дизайну включається безпосередньо в розетку і не вимагає підключення кабелю мережі. Щоправда у бета-версії гаджет має вилку американського стандарту, але сподіваємось у європейської модифікації теж випустити.

UniFi Dream Machine Beacon  підключається до існуючої мережі UniFi (до UniFi Dream Machine або іншої точки) та розширює покриття. При цьому: 

 • використовує технологію 802.11ac Wave 2, у тому числі MU-MIMO;
 • підтримує одночасну роботу у двох діапазонах: 5 ГГц та 2,4 ГГц;
 • для 5 ГГц – MU-MIMO 4x4, швидкість 1,733 Гбіт/с, для 2,4 ГГц – 2x2 MIMO зі швидкістю 300 Мбіт/с.
   

Ubiquiti USW-Flex .

Вуличний керований гігабітний PoE комутатор. 4 порти на роздачу PoE (802.3af, до 15Вт на порт). Не вимагає розміщення поблизу електричних розеток, оскільки отримує живлення також PoE (на першому порту, підтримується 802.3af/at/bt).

In-Wall HD Covers .

 Декоративні кришки для настінних точок доступу In-Wall HD Ubiquiti , 5 кольорів. У комплекті йде 3 кришки одного кольору.