TP-Link Omada OC200

Сьогодні представимо до Вашої уваги хмарний контролер  точок доступу  - TP-Link Omada OC200. Сьогодні цей ринок дуже сильно розвивається. Microsoft створив хмарну платформу і представивши її на виставці CES 2019. Також багато виробників стали приділяти увагу хмарним рішенням та розвитку І-ні речей.

Пересічний користувач навряд чи зіткнеться з подібним пристроєм. Воно розраховане для організацій.

ДИЗАЙН

Контролер оформлений у вигляді маленької металевої коробки. Розміри корпусу, на око, наполовину менше звичних роутерів користувача – 100×98×25 мм. Над вишуканим дизайном не було сенсу працювати, це не той пристрій, який повинен привертати увагу, тому прикрасою серверної стійки Omada OC200 не стане.

TP-Link Omada OC200

На лицьовій стороні є два порти Ethernet, один із підтримкою PoE, один роз'єм USB, кнопка перезавантаження та два індикатори активності пристрою. Позаду знаходиться слот Kensington і microUSB для блоку живлення у разі відсутності можливості підключити PoE.

TP-Link Omada OC200

Встановити пристрій можна просто, поставивши поряд з роутером або комутатором. Також є можливість повісити на стіну, для цього передбачено окремі кріплення.

З урахуванням маленьких габаритів навряд чи будуть проблеми із його встановленням.

ПОЧАТОК РОБОТИ

Насамперед варто сказати, що пристрій призначений для середнього та великого бізнесу. Безперечно, керувати через Omada OC200 кількома десятками точок доступу вдома чи в маленькому офісі можна. Такі варіанти, судячи з форумів, справді трапляються, але це вже надмірність.

Основне призначення пристрою – це велике офісне приміщення, де буде встановлено від 10 точок доступу. Щоб окремо налаштовувати та підтримувати кожну з них потрібно багато монотонної роботи. Для програмного управління всіма точками знадобиться окремий комп'ютер у локальній мережі. І ПЗ для віддаленої роботи. Як правило, таке програмне забезпечення працює за передплатою і виллється у додаткові витрати.

TP-Link Omada OC200

Щоб упростити цей процес, TP-Link створили контролер Omada OC200. За допомогою якого можна керувати всією цією мережею через Інтернет. Також передбачено керування за допомогою програми для смартфона.

TP-Link Omada OC200

Але важливо відзначити, що контролер працює тільки з точками доступу TP-Link , їх в асортименті компанії вистачає. Є як звичайні, так і точки доступу для встановлення на вулиці. Однак це може стати певною проблемою для впровадження Omada OC200. А часом це буде серйозним обмеженням.

Для перевірки роботи Omada OC200 використовувалась точка доступу Omada EAP225. Тож можу говорити тільки про цю зв'язку, яка працює цілком добре. Підключивши точку до роутера, можна в принципі більше нічого не робити. Контролер сам виконає всю роботу, як тільки буде підключено до мережі та зареєстровано.

TP-Link Omada OC200

Підключивши контролер до роутера, його потрібно активувати на спеціальному сайті. Там створюється обліковий запис і вводитиметься ідентифікаційний ключ пристрою, написаний на корпусі. Якщо це робити через програму для смартфона, то можна скористатися QR-кодом.

Після цього контролер підхопить активні точки у локальній мережі та запропонує створити користувача для доступу до налаштувань. Тут же можна задати SSID та пароль мережі, яка відразу ж і підніметься.

Таким чином, на те, щоб створити мережу, без урахування установки, піде буквально не більше 10 хвилин. Далі можна приступати до точніших налаштувань та змінювати додаткові параметри.

ІНТЕРФЕЙС УПРАВЛІННЯ ТА МОЖЛИВОСТІ

Отримати доступ до контролера можна двома способами:

  • веб-інтерфейс,
  • додаток для смартфонів (Android та iOS).

 

Більшість вкладок в Інтернеті покаже статистичні дані та різноманітну інформацію про точки доступу, підключених клієнтів, логи та інше. Є цікава можливість завантажити схему приміщення та створити карту розміщення точок. На ній можна навіть переглянути теоретичну потужність сигналу та зону покриття кожної точки.

Окремо є налаштування бездротових мереж та контролера. Усі вони розбиті кілька вкладок. Налаштувань багато, це дозволяє зручно налаштовувати та масштабувати мережу. Не дивлячись на велику кількість налаштувань, вони інтуїтивно зрозумілі.

TP-Link Omada OC200

Є можливість створити кілька SSID, а також автентифікацію та переадресацію на будь-який сайт під час підключення до мережі.

Також варто згадати про USB-роз'єм. Він служить для підключення накопичувача, на який будуть зберігатись логи та резервні копії. Логи можна надсилати на вказану пошту чи сервер.

Мобільний додаток є полегшеним варіантом інтерфейсу. Але основну інформацію та налаштування вона надає.

Для дрібних команд воно, звичайно, стане в нагоді, але для всіх можливих змінних доведеться скористатися браузером.

ЗАМІСТЬ ВИВЕДЕННЯ

TP-Link Omada OC200 можна назвати досить простим засобом роботи з великою мережею. Він надає можливість роботи з мережею кількох десятків точок доступу. Кількість рекомендованих виробником точок для одного контролера до 50 штук. Хоча теоретична межа у кілька разів більша.

TP-Link Omada OC200

Незважаючи на це, для налаштування системи не потрібні спеціальні знання та навички. Зробити це зможе практично кожен, хто вміє самостійно зайти на свій домашній роутер. Головне, контролер дозволить вносити зміни віддалено з будь-якого зручного адміністратору місця, що збільшує комфорт та швидкість роботи.

Щоб залишатися в курсі подій, підписуйтесь  на нашу електронну адресу .

Більше новин та відео дайджестів на  нашому Youtube каналі . Підписуйтесь на наш канал Ютуб, щоби не пропустити новини.