Якщо ви не маєте уявлення про відстань, то зможете потрапити в недоступні місця " - якось так сказав турецький романіст Мехмет Мурат Ілдан.

Хлопці з Ubiquiti, мабуть, керуються саме цим принципом. Нещодавно організований ними бездротовий лінк на AirFiber 5x  складає 225 км !

Причому це спроба побити свій попередній рекорд з дистанції Wi FI з'єднання в 5 ГГц діапазоні, встановлений у 2007 році. Тоді італійські радіоаматори з CISAR (Italian Center for Radio Activities), використовуючи потужні радіокартки  Ubiquiti (XtremeRange5), плати з RouterOS від MikroTik та саморобні антени,  з'єднали WiFi зв'язком острів Сардинія та центральну частину Італії.

Рекорд з дальності WiFi зв'язку 2007 року

Дистанція становила 304 км.

Однак з огляду на те, що минулого разу швидкість лінка не піднялася вище 5 Мбіт/сек, та й умови експерименту були більш тепличними, наприклад, не було стандартних законодавчих обмежень потужності, теперішній приклад можна вважати новим рекордом по поєднанню дальності та швидкості бездротової зв'язку . зв'язку .

ПОДРОБИЦІ РЕКОРДНОЇ ЛІНКИ НА  AIRFIBER 5X

Якщо для встановлення минулих рекордів ентузіасти використовували зазвичай скомпільоване обладнання з деталями від різних виробників, то для організації цього з'єднання взяли Ubiquiti  AirFiber 5X та антени  Ubiquiti AirFiber Antenna 34dBi із цієї ж лінійки.

Дальність AirFiber 5X - 225 км.

AirFiber 5X на відстані 225 км

Звичайно, в умовах наших лісостепів знайти дистанцію у 200 кілометрів із прямою видимістю між кінцевими точками досить складно, враховуючи хоча б навіть викривлення земної поверхні. А ось у горах Америки – просто. Лінк простягли між районом на схід від Лос-Анджелеса та ближньою частиною Лас-Вегаса. Висота точок, де встановили обладнання – 2,5 км над рівнем моря.

Нижче – скрін з'єднання з картою Google Earth та його схема з урахуванням викривлення земної поверхні.

Лінк на карті

Карта лінка AirFiber 5X з урахуванням викривлення земної поверхні

З'єднання піднято на каналі 50 МГц.

Швидкість склала 44 Мбіт/сек при використанні стандартної прошивки виробника, та 155 Мбіт/сек на експериментальному програмному забезпеченні для далеких відстаней (перебуває у розробці).

На звичайній прошивці:

Скрин показників лінку на стандартній прошивці

На експериментальній, 155 Мбіт/сек.

AirFiber 5x 155 Мбіт/сек

Результати справді вражаючі, погодьтеся, навіть без урахування експериментальної прошивки.

Джерело:  https://community.ubnt.com

PS Для справки: у діапазоні 2,4 ГГц рекорд складає 382 км і встановлений також у червні 2007 року венесуельцем Єрманно П'єтроземолі на устаткуванні від Intel та Linksys. 

Рекорд у Венесуелі для 2,4 ГГц

Швидкість з'єднання, правда там була лише 3 Мбіт/сек.