Шкірна частота WiFi має різні характеристики, в силу фізичних властивостей та сфери застосування. Нижчі частоти мають кращі характеристики поширення, ніж вищі, та краще працювати в умовах утрудненої прямої видимості (дерева і т. д.). Однак ці смуги можуть мати більш високий рівень шумів і перешкод, тому дуже важливо вибрати частоту WiFi , що оптимально підходить саме до вашої ситуації.

 

Неліцензовані частоти

 

900 MHZ

Переваги та недоліки:

Найменша сприйнятливість до дерев та інших перешкод у зоні прямої видимості порівняно з найвищими частотами.  Зазвичай вищий рівень шуму.   Ширина смуги лише 26 МГц.   Використання потребує ліцензії.  В Україні цей діапазон використовують стільникові оператори, тому застосовувати його потрібно дуже обережно.

 

2,4 ГГЦ

Переваги та недоліки:

  Не вимагає ліцензії у більшості країн (в Україні для комерційного використання ліцензія потрібна).
  Має лише три канали, що не перекриваються, завширшки 20 МГц (1, 6, 11).   Це дуже переповнений канал: багато перешкод від телефонів, бездротових роутерів та інших Wi-Fi послуг. Використання 40 МГц каналів не рекомендовано.

 

3.X ГГЦ

Переваги та недоліки:

  Ширина смуги 300 МГц у країнах, де 3.4-3.7 ГГц діапазон вільний.   Відсутність перешкод у більшості районів. Ширина смуги лише 25 МГц у країнах, де використовується 3,65 ГГц

    Потребує ліцензування.

 

5 ГГЦ

Переваги та недоліки:

  У більшості країн ліцензія не потрібна.   Збільшені межі ЕІІМ дозволяють застосовувати антени з вищим коефіцієнтом посилення та покривати дальні дистанції.   Великий обсяг доступного спектру, легше знайти найближчі сумісні пристрої.   За наявності перешкод ( дерева, стіни і т. д.) сигнал швидше загасає і в цьому поступається нижчим частотам.


 

10 ГГЦ

Переваги та недоліки:

 Відсутність перешкод у більшості випадків є дуже корисною, коли діапазон 5,8 ГГц переповнень.  Дуже невелика зона Френеля.  Доступна лише в деяких регіонах.  Ліцензовано частоту.  Потрібна ідеальна лінія прямої видимості.