Все частіше з вуст операторів бездротового Інтернету, що починають, планують використовувати у своїх мережах обладнання фірми Ubiquti Networks , (наприклад, Nanostation Loco M5 , Nanostation M5 ) лунають питання про те, що таке AirMax . Так як даний протокол є закритою розробкою, інформація про яку може розголошуватися лише всередині компанії, то опис деталей і деталей у реалізації AirMax практично недоступні. Проте загальний принцип роботи цілком зрозумілий.

ubiquiti airmax

Якщо коротко описати технологію AirMax, це особливий внутрифирменный протокол, з допомогою якого ведеться бездротова передача даних, розроблений компанією Ubiquti Networks. Багато користувачів помітили, що назва нового протоколу співзвучна з WiMAX, що не можна назвати випадковістю, а скоріше хитрим маркетинговим ходом. Втім, до цього стандарту AirMax ставиться дуже опосередковано.

Суть технології у тому, що відбувається тимчасове поділ передачі пакетів кожному за абонента . Звичайна передача даних по Wi-Fi відбувається таким чином: станція на стороні абонента "слухає" ефір, визначаючи, чи канал не зайнятий, і якщо вільний - посилає пакет. Така технологія далека від досконалості та нездатна надати якісний зв'язок.

AirMax вирішує цю проблему, надаючи кожному абоненту певний тимчасовий слот передачі/прийому даних. В результаті відпадає потреба слухати ефір, зникають затримки.

Друга особливість технології - вміння визначати клієнтів з "важким" трафіком (VoIP/Video) та надавати їм пріоритет.

ПЕРЕВАГИ AIRMAX


Використання протоколу AirMax надає кілька важливих переваг.

По-перше, це масштабованість бездротової мережі. Використання AirMax запобігатиме зниженню якості каналу в умовах одночасного користування великою кількістю клієнтів. Якщо в мережі 802.11, що реалізується за технологією Wi-Fi, рекомендується одночасне підключення не більше 20 користувачів, то за допомогою технології AirMax одночасно можуть працювати відразу до 120 клієнтів.

Це досягнення стало можливим завдяки зміні принципу передачі на МАС рівні. У Wi-Fi мережах ступінь зайнятості каналу можна визначити за допомогою бази інформації про наявність несучої. У AirMax використовується технологія опитування клієнтів мережі базою (поллінга). Ця технологія дозволила вирішити проблему «прихованих вузлів» - коли два абоненти мережі одночасно намагаються надсилати сигнал, т.к. при прослуховуванні ефіру "не чують" один одного через віддаленість чи інші фактори.

 

По-друге, використання технології AirMax дозволяє максимально зменшити затримку для передачі голосу та відео . Алгоритми опитування клієнтів мережі уможливлюють визначення тих клієнтів, які передають чутливі до затримки відео та голос, і наділяють їх пріоритетом по відношенню до інших.

По-третє, було досягнуто високої швидкості передачі . Дане досягнення не можна віднести до заслуг компанії, оскільки це стало можливим завдяки застосуванню технології MIMO , яка дарує можливість збільшення швидкості передачі інформації фізично. Унікальною ж розробкою Ubiquti Networks стали кросполяризаційні антени, чиї характеристики максимально наближені до антен операторського сегмента, вартість яких значно вища за непрофесійні. Дані антени пройшли спеціальні тести на сумісність із пристроями Ubiquti Networks, що відрізняються підтримкою AirMax. Це зроблено для оптимізації характеристик радіоканалів.

ПРИСТРОЇ, ЩО ПІДТРИМУЮТЬ ТЕХНОЛОГІЮ AIRMAX

Як ми вже сказали, цей протокол – фірмова розробка компанії Ubiquti Networks. Це означає, що пристрої інших виробників не зможуть працювати з цим протоколом. Втім, як і старіше обладнання самої компанії.

Стандартно серії бездротового обладнання, що випускаються за допомогою технології AirMax, мають у назві маркування - M.

Відповідно, такі лінійки як Picostation M5, базова станція Rocket M5 , абонентські пристрої Bullet M5 та інші підтримують цю технологію.

Це не означає, що пристрої без підтримки цієї технології взагалі не зможуть працювати в парі з таким обладнанням. Зможуть, наприклад, якщо вимкнути використання протоколу в налаштуваннях, проте всі переваги технології AirMax будуть недоступні.

ЩО ЩЕ ЧИТАЮТЬ У НАШОМУ БЛОЗІ?

Все, що потрібно знати про пристрої UBNT (частина 1) (частина2)   (частина3)

Як правильно підібрати обладнання Ubiquiti для побудови лінка чи базової станції?

Як вибрати роутер?