Дальність WiFi антен MikroTik

Хлопці з MikroTik пішли назустріч побажанням користувачів та створили  дві діаграми, в яких відобразили максимальну дальність WiFi антен (точок доступу), залежно від пропускної спроможності лінка. Інформація представлена ​​для 10 моделей, в режимі мосту та при підключенні до базової станції mANTbox 19s:

Відкрити PDF-файл вибору WiFi антени MikroTik для мосту (у новому вікні) .

Відкрити  PDF-файл  вибору  WiFi антени MikroTik з підключенням до БС (у новому вікні) .  

Яку інформацію з кожної моделі можна отримати з цих діаграм?

 Біла лінія показує граничну відстань лінка з максимальною пропускною здатністю за стандартом 802.11 ac (наприклад, 867 Мбіт/сек). Максимальна пропускна здатність 802.11 ac для кожного пристрою  може бути різною та залежить від кількості чейнів та максимальної ширини каналу точки (40, 80, 160 МГц).

Це не означає, що вище вказаної відстані точка вже не працюватиме в AC-стандарті: буде, але вичавити повні можливості вже не вийде.

На наведеному нижче зображенні дальність SXT Lite 5 ac в режимі моста під час роботи в ac-стандарті становить трохи менше 1,5 км. 

Дальність WiFi антен на максимальній пропускній здатності AC-стандарту

 Червона лінія показує  граничну відстань лінка з максимальною пропускною здатністю за стандартом 802.11n (наприклад, 300 Мбіт/сек). Далі швидкість падатиме.

На наведеному нижче прикладі дальність SXT Lite 5 ac в режимі моста під час роботи в N-стандарті становитиме 3 км. А ось у MikroTik LHG – понад 11 км. 

Дальність на максимальній пропускній спроможності N-стандарту

 Червона широка смуга показує максимальну дальність лінка при сигналі -70dBm без урахування швидкості. На малюнку можна спостерігати, як лінія блідне - таким чином візуально представлено падіння пропускної спроможності.

На малюнку нижче видно, що міст на двох WiFi антена SXT Lite 5 ac можна поставити і на 16+ км, але швидкість при цьому буде дуже низькою. Такий критерій вибору підійде для тих випадків, коли вона не відіграє вирішальної ролі.

Максимальна дальність на рівні сигналу -70dBm

Зрозуміло, всі ці розрахунки зроблено без урахування впливу прямої видимості, перешкод, параметрів траси, погоди та інших факторів – тобто для ідеальних умов.

Ми прикріпили такі файли з російськомовними позначеннями до сторінки кожної моделі, вказаної в них (в розділі "Файли").