MikroTik wAP – це чергова новинка MikroTik для домашнього сегмента споживачів: точка доступу RBwAP2nD  з можливістю встановлення як у поміщенні, так і на вулиці. Собственно, у цьому її основна особливість: вона призначена для розширення діапазону дії вашої домашньої мережі WiFi не лише усередині квартири чи будинку, але й за межами зовнішніх стін.

MikroTik wAP белый и черный

Як роблять зазвичай, якщо хочуть користуватися бездротовим доступом в інтернет за телефоном, планшетом, ноутбуком не тільки всередині будинку/квартири, а й на балконі, терасі, альтанці біля двору і тому подібних домашніх місцях відпочинку (або роботи) просто неба? Купують звичайний домашній роутер/точку доступу з антена "потужнішими" з тим розрахунком, щоб сигнал покривав і всі кімнати, і "дістав" до потрібної точки на вулиці. Або ж можливі ось такі інсталяції:

  

   Однак не завжди сигнал здатний подолати кілька міжкімнатних стін біля будинку, зовнішню стіну і при цьому залишатися досить сильним на вулиці для комфортного перегляду відео, спілкування скайпом чи онлайн-ігор. КОМФОРТНА ДОМАШНЯ  WIFI МЕРЕЖА У ДВОРІ БУДИНКУ З новою домашньою точкою доступу MikroTik wAP можна організувати домашню WiFi мережу зручніше : Встановити точку доступу  RBwAP2nD на балконі, лоджії, терасі, ганку або у дворі поруч із місцем відпочинку. Установка можлива навіть у тих місцях, де немає електричної розетки, оскільки wAP отримує живлення по крученнях парі (Passive PoE або 802.3af/at по неекранованому кабелю). Підключити її до вашої домашньої мережі за допомогою крученої пари.  Насолоджуватися хорошим сигналом WiFi, відпочиваючи чи працюючи у дворі будинку. У пристрої використовуються всеспрямовані антени, тому покриття охоплюватиме максимально доступний простір. За бажання можна включити крапку у безшовний роумінг CAPsMAN – у ній реалізовано підтримку цього модуля.

Установка MikroTik wAP на стене

Можна не турбуватися про захист MikroTik wAP від ​​негоди: корпус точки вологонепроникний, діапазон робочих температур - від -40 °C до +70 °C, тобто пристрій витримає і морози, і спеку. MikroTik wAP випускається у двох варіантах окрасу білого ( MikroTik  RBwAP2nD) та чорного ( MikroTik  RBwAP-2nD-BE) КІЛЬКА ВАРІАНТІВ КРІПЛЕННЯ MikroTik wAP - компактна точка доступу у скромному корпусі. Завдяки непомітному зовнішньому вигляду вона не привертає зайвої уваги та відмінно вписується у будь-яке оточення. Крім того, вона зручно, надійно та непомітно кріпиться в кількох положеннях:

На стіні. Це стандартне кріплення, назва точки - скорочення від wall AP "настінна точка доступу". Все потрібне в комплекті. Введення мережного кабелю в пристрій можна зробити зі сторони задньої стінки - так він буде повністю прихований від сторонніх очей.

На стелі. Аналогічно кріпленню на стіні.

На трубі.

Установка MikroTik wAP на потолке

ЗАХИСТ ВІД ЗЛОДІЇВ ТА ВАНДАЛІВ Враховуючи, що точка доступу встановлюється на вулиці, виникає ризик її крадіжки чи псування. Але монтаж  MikroTik wAP продуманий таким чином, щоб її нелегко було зняти стороннім. Шурупи кріплення знаходяться під задньою кришкою точки доступу, яка загвинчується спеціальним винтом, і відкрити її може лише власник. Оскільки введення мережного кабелю також приховано під кришкою, його неможливо буде пошкодити вандалам. Точка доступу  MikroTik wAP, можливо, буде цікава не тільки домашнім користувачам, а й власникам хостелів, готелів, невеликих кафе та подібних закладів, де необхідно надавати гостям доступ до WiFi під відкритим небом. 

На момент написання статті точки доступу ще немає у продажу в Україні, як тільки можна буде замовляти – ми повідомимо розсилку.