При організації відеоспостереження головна складність найчастіше полягає в тому, що потрібно знайти компроміс між двома взаємовиключними вимогами:

 • Відеоспостереження має бути якісним. Ми ж ставимо його не для того, щоб зрештою подивитися на розмитий силует злодія.
 • Уся система має обійтися дешево. Бюджет зазвичай обмежений або закупівля дорогого професійного обладнання просто нерентабельна.

 

Крім того, відеоспостереження має бути зручним в експлуатації та при внесенні змін не вимагати повної перебудови та налагодження системи заново.

У сьогоднішній статті – огляд лінійки відеокамер Ubiquiti AirCam , на основі яких можна всього цього досягти та організувати зручне, якісне та недороге відеоспостереження.

ТИПИ IP-КАМЕР У ЛІНІЙЦІ AIRVISION UBIQUITI

Флагман лінійки - відеокамера у всьому погодному виконанні -  Ubiquiti AirCam , для зовнішньої установки. Її характеристики:

 • Роздільна здатність - 720p (1 мегапіксель, HDTV);
 • Об'єктив – 4 мм;
 • Фокусна відстань – 1,5
 • Кут спостереження - по горизонталі - 47 °, по вертикалі -31 °, по діагоналі - 54 °.

 

Ubiquiti AirCam

Налаштування камери доступне з будь-якого браузера. Можна запрограмувати постійний запис або запис на рух.

У лінійці airVision є також купольна камера для приміщень - Ubiquiti AirCam Dome і настільна міні-камера - Ubiquiti AirCam Mini.   Комбінуючи всі три, можна організувати максимальне охоплення всіх потрібних об'єктів.

Настільна airCam

Купольна airCam

Система відеоспостереження на основі airCam:

 • Масштабується - до неї легко додається нова камера, якщо в процесі експлуатації десь виявилася "сліпа пляма";
 • Гнучко змінюється - будь-яку камеру можна замінити по ходу справи на дорожчу, якщо десь знадобилася ще краща якість картинки;
 • Доступна для налаштувань та перегляду через інтернет;
 • Дешевше аналогових камер при високій якості зображення;
 • Стабільно працює у досить суворих умовах – від -30°, що актуально для наших регіонів.
 •  

УВІМКНЕННЯ ТА НАЛАШТУВАННЯ

Живлення камери через кабель Ethernet (технологія PoE). Однак повноцінний стандарт 802.3af камерою не підтримується. Щоб позбавитися безлічі проводів, інжекторів живлення, розеток, можна скористатися рідним комутатором Ubiquiti, про якого йшлося в попередній статті -  Навіщо вашій базовій станції Ubiquiti Toughswitch? З ним організація відеоспостереження з десятка і більше камер матиме набагато впорядкованішу структуру, крім того, комутатор живить і ті пристрої, які не підтримують 802.3af:

Відеоспостереження - система Ubiquiti

Налаштування камер та подальше керування виконуються за допомогою розробленого Ubiquiti програмного забезпечення airVision. p align="justify"> Комп'ютер під роботу цієї системи потрібен досить потужний, особливо для аналізу відеопотоку в режимі запису по руху.

ВХІД ДО AIRVISION

IP-адреса камери за замовчуванням - 192.168.1.20 . Прописавши його в адресному рядку браузера, заходимо в інтерфейс керування (логін/пароль для першого входу – ubnt/ubnt).

Початковий екран airVision

Це – первинний інтерфейс управління. Тут можна налаштувати відео, прописати параметри мережі тощо.

Нас більше цікавить програма NVR, за допомогою якої здійснюється розкладка і налаштування безпосередньо кожної камери окремо.

 

AIRVISION NVR

У програму можна завантажити план приміщення та прилеглої території (якщо потрібно). Це може бути звичайне зображення формату JPG. Далі на карті ми розставляємо камери та повертаємо їх у потрібні сторони (мишкою).

airVision NVR карта розкладки

 

Заходимо в кожну камеру та налаштовуємо (ми взяли найцікавіші скріншоти):

Назва (розташування) камери та параметри запису - постійно або лише під час руху .

Налаштування запису

Дозвіл та орієнтацію у просторі :

Дозвіл та орієнтація, налаштування aircam

Яскравість, контрастність та інше:

Яскравість та контрастність

 Координати розташування та час, що відображаються на відео :

aircam координати та час

ПІДСУМКОВІ ЗОБРАЖЕННЯ

У результаті картинки цілком чіткі, навіть якщо їх вивести всі разом на один екран, хоча роздільна здатність виставлена ​​не максимальна. Можна виводити зображення з кожної камери окремо у режимі full screen. А можна поєднати камери в групи, і показувати на екрані тільки їх, наприклад - камери паркування, камери на 1 поверсі і т.д.

aircam зображення

ЯКИЙ КОМП'ЮТЕР ПОТРІБЕН ДЛЯ ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ?

У тесті взяв участь середній комп'ютер з 4 ГБ Озу і чотириядерним процесором (Intel® Core™2 Quad Processor Q6600 (8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB)). % І це при не найвищому дозволі.

Тож на параметрах комп'ютера, який обслуговуватиме систему відеоспостереження, заощаджувати не варто.

ПІДСУМКИ

Звичайно, не можна сказати, що камери від Ubiquiti ні в чому не поступаються дорогим професійним. Але для звичайного відеоспостереження найчастіше це не потрібно. Зате при цілком гідній якості зображення вони дешевші за аналогові і зручніші в експлуатації.