Як вибрати відеокамеру - Характеристики камер відеоспостереження

Вендорі зараз пропонують великий вибір камер для відеоспостереження. Моделі відрізняються не тільки загальними для всіх камер параметрами - фокусним відстанню, кутом огляду, світлочутливістю і т. д., але і різними фірмовими "фішками", якими кожен виробник прагне оснастити свої пристрої.

Тому найчастіше короткий опис характеристик камери для відеоспостереження є переляком незрозумілих термінів, наприклад:  1/2.8" 2.4MP CMOS, 25/30fps, OSD Menu, DWDR, ICR, AWB, AGC, BLC, 3DNR, Smart IR, IP67, 0.0.  і це ще далеко не все.

У попередній статті ми зупинилися на відеостандартах та класифікації камер залежно від них . Сьогодні ми розберемо основні характеристики камер для відеоспостереження та розшифровування позначок спеціальних технологій, що використовуються для покращення якості відеосигналу:

 1. Тип матриці (CCD ПЗЗ, CMOS КМОП)
 2. Розмір матриці
 3. Фокусна відстань та кут огляду
 4. Тип об'єктиву
 5. Апертура (число F) або світлосила об'єктива
 6. Кріплення об'єктиву
 7. Регулювання діафрагми (автодіафрагма)
 8. Електронний затвор (AES, швидкість затвора, витримка)
 9. Sens-UP (або DSS)
 10. Дозвіл
 11. Ефективні пікселі
 12. ІЧ (інфрачервоне) підсвічування, IR
 13. Що таке Smart ІК, Smart IR?
 14. ІЧ фільтр (IGR), режим день/ніч
 15. Чутливість (світлочутливість, мінімальне освітлення)
 16. Відносини сигнал/шум
 17. Придушення шумів DNR (3D-DNR, 2D-DNR)
 18. Частота кадрів (швидкість потоку)
 19. Компенсація засвічення (HLC, BLC, WDR, DWDR)
 20. Класи захисту IK (Vandal-proof, антивандальні) та IP (від вологи та пилу)
 21. Приховані зони (Privacy Mask)
 22. Інші функції камер відеоспостереження (DIS, AGC, AWB та ін.)
 23. Чи не знайшли характеристику, яку шукали?

 

ТИП МАТРИЦІ (CCD ПЗЗ, CMOS КМОП)

Існує 2 типи матриць камер відеоспостереження: CCD (російською – ПЗЗ) та CMOS (російською – КМОП). Вони відрізняються як пристроєм, так і принципом дії.

ПЗЗ та КМОП матриця

CCD  CMOS 
Послідовне зчитування з усіх осередків матриці Довільне зчитування з осередків матриці, що зменшує ризик смирінгу - поява вертикального розмазування точкових джерел світла (ламп, ліхтарів)
Низький рівень шумів Високий рівень шуму через так звані темпові струми
Висока динамічна чутливість (більше підходять для зйомки рухомих об'єктів) Ефект "затвора, що біжити" - при зйомці швидко рухаються об'єктів можуть виникати горизонтальні смуги, спотворення картинки
Кристал використовується тільки для розміщення світлочутливих елементів, інші мікросхеми потрібно розміщувати окремо, що збільшує розміри та вартість камери Всі мікросхеми можна розмістити на одному кристалі, що робить виробництво камер із CMOS-матрицями простим і недорогим.
Завдяки використанню площі матриці лише під світлочутливі елементи, зростає ефективність її використання – вона наближається до 100%. Низьке енергоспоживання (майже у 100 разів менше, ніж у ПЗЗ матриць)
Дороге та складне виробництво Швидкодія

 

Довгий час вважалося, що матриця CCD дає набагато якісніше зображення, ніж CMOS. Однак сучасні матриці КМОП часто практично нічим не поступаються ПЗЗ, особливо в тому випадку, якщо до системи відеоспостереження немає занадто високих вимог.

РОЗМІР МАТРИЦІ

Позначає розмір матриці по діагоналі в дюймах і пишеться як дроб:  1/3", 1/2", 1/4" тощо.

Стандартно вважається, що чим більший розмір матриці, тим краще: менше шумів, чіткіше зображення, більший кут огляду. Однак насправді найкраще якість зображення забезпечує не розмір матриці, а розмір її окремого осередку чи пікселя – чим він більший, тим краще. Тому при виборі камери відеоспостереження потрібно розглядати розмір матриці разом із кількістю пікселів. 

Якщо матриці з розмірами 1/3" і 1/4" мають однакову кількість пікселів, то в цьому випадку матриця 1/3", природно, даватиме краще зображення. А якщо на ній пікселів більше, то потрібно брати в руки калькулятор і підраховувати зразковий розмір пикселя.

Наприклад, з наведених нижче розрахунків розміру осередку матриці можна побачити, що у багатьох випадках розмір пікселя на матриці 1/4" виявляється більшим, ніж на матриці 1/3", а значить, відеозображення з 1/4", хоча вона і менше за розміром буде найкраще. 

Розмір матриці Кількість пікселів (млн)  Розмір осередку (мкм)
1/6 0.8 2,30
1/3 3,1 2,35
1/3,4 2,2 2,30
1/3,6 2,1 2,40
1/3,4 2,23 2,45
1/4 1,55 2,50
1/4,7 1,07 2,50
1/4 1,33 2,70
1/4 1,2 2,80
1/6 0,54 2,84
1/3,6 1,33 3,00
1/3,8 1,02 3,30
1/4 0,8 3,50
1/4 0,45 4,60

 

ФОКУСНА ВІДСТАНЬ ТА КУТ ОГЛЯДУ

Ці параметри мають велике значення при виборі камери відеоспостереження, і вони тісно пов'язані між собою. Фактично, фокусне відстань об'єктива (часто позначається f) - це відстань між лінзою та матрицею.

Фокусна відстань

Насправді ж фокусне відстань визначає кут і дальність огляду камери:

 • чим менше фокусне відстань, тим ширший угол огляду і тим менше деталей можна розглянути на об'єктах, розташованих вдалині;
 • чим більша фокусна відстань, тим більше кут огляду відеокамери і тим детальніше зображення віддалених об'єктів.

 

Фокусна відстань та кут огляду камери

Якщо вам потрібний загальний огляд якоїсь площі, і ви хочете використовувати для цього якнайменше камер - купуйте камеру з невеликою фокусною відстанню і, відповідно, широким кутом огляду.

А ось на тих ділянках, де потрібно детальне спостереження за порівняно невеликою площею, краще поставити камеру зі збільшеною фокусною відстанню, направивши її на об'єкт спостереження. Це часто використовується на кассах супермаркетів та банків, де потрібно побачити номінал купюр та інші подробиці розрахунків, а також на в'їзді на автостоянки та інші майданчики, де необхідно розрізняти автомобільний номер на великому відстані. 

Кут огляду

Найпоширеніша фокусна відстань – 3,6 мм. Воно приблизно відповідає углу огляду людського ока. Камери з такою відстанню використовуються для відеоспостереження у невеликих приміщеннях.

У наведеній нижче таблиці - інформація та взаємозв'язки фокусного відстані, кута огляду, дистанції розпізнавання тощо для найбільш поширених фокусів. Цифри зразкові, оскільки залежать не лише від фокусного відстані, а й інших оптичних параметрів камери. 

Відповідність фокусної відстані, кута огляду та відстані

Залежно від ширини угла огляду камери відеоспостереження прийнято ділити на:

 • звичайні (кут огляду 30°-70°);
 • ширококутні (кут огляду приблизно від 70°);
 • довгофокусні (кут огляду менше 30°).

 

Літерою F, тільки зазвичай великою, позначається також світлосила об'єктива - тому при читанні параметрів звертайте увагу - у якому контексті використовується параметр.

 

ТИП ОБ'ЄКТИВУ

Фіксований (монофокальний) об'єктив – найпростіший та недорогий. Фокусне відстань у ньому зафіксовано, і його не можна змінити.

У варифокальних (варіофокальних) об'єктивах можна змінювати фокусну відстань. Його налаштування здійснюється вручну, зазвичай один раз, коли камера встановлюється на місце зйомки, а надалі – за потребою.

Трансфакторні або зум-об'єктиви також дають можливість змінювати фокусне відстань, але віддалено, в будь-який момент години. Зміна фокусного відстані провадиться за допомогою електроприводу, тому їх також називають моторизованими об'єктивами. 

"Риб'яче око" (fisheye, фішай)  або панорамний об'єктив  дозволяє встановити всього одну камеру і досягти при цьому 360° огляду.

Об'єктив "риб'яче око"

Звичайно, в результаті одержуване зображення має ефект "бульбашки" - прямі лінії викривлені, проте в більшості випадків камери з такими об'єктивами дозволяють розділяти одне загальне панорамне зображення на декілька окремих, з коригуванням під звичне людське ока сприйняття.

Pinhole-об'єктиви дозволяють вести потаємне відеоспостереження завдяки своєму мініатюрному розміру. Фактично, пінхол-камера не має об'єктиву, а лише мініатюрний відвір замість нього. В Україні використання скрытого відеоспостереження серйозно обмежене, як і збут пристроїв для нього. 

Це найпоширеніші типи об'єктива. Але якщо глибше вдаватися, об'єктиви поділяються також за іншими параметрами:

Види об'єктивів для камер відеоспостереження

АПЕРТУРА (ЧИСЛО F) АБО СВІТЛОСИЛА ОБ'ЄКТИВА

Визначає здатність камери знімати якісну картинку за умов поганого освітлення. Чим більше число F, тим менша відкрита діафрагма і тим більша освітленість потрібна камері. Чим менше апертура, тим більше відкрита діафрагма, а відеокамера може давати чітке зображення навіть у разі поганого освітлення.

Апертура

Літерою f (зазвичай малої) позначається також фокусна відстань, тому при читанні параметрів звертайте увагу - у якому контексті використовується параметр. Наприклад, на зображенні вище апертура позначена невеликою f.

КРІПЛЕННЯ ОБ'ЄКТИВУ

Для кріплення об'єктиву до відеокамери існує три види кріплень: C, CS, M12.

 • Кріплення C зараз використовується рідко. Об'єктиви C можна встановити на камеру з кріпленням CS за допомогою спеціального кільця.
 • Кріплення CS – найпоширеніший тип. Об'єктиви CS несумісні з камерами C.
 • Кріплення M12 використовується для невеликого об'єктивів.

 

РЕГУЛЮВАННЯ ДІАФРАГМИ (АВТОДІАФРАГМІ), АРД, ARD

Діафрагма відповідає за надходження світла на матрицю: при посиленому потоці світла вона звужується, перешкоджаючи таким чином засвічуванню картинки, а при недостатньому освітленні, навпаки, розкривається, щоб на матрицю попадало більше світла.

Розрізняють дві великі групи камер: із фіксованою діафрагмою (сюди можна віднести камери взагалі без неї) та з регульованою .

Регулювання діафрагми в різних моделях камер відеоспостереження може здійснюватися:

 • Вручну.
 • Автоматично відеокамерою за допомогою постійного струму на підставі кількості світла, що потрапляє на матрицю. Таке автоматичне регулювання діафрагми (АРД) позначається як DD (Direct Drive) або DD/DC .
 • Автоматично спеціальним модулем, вбудованим в об'єктив і відстежує світловий потік, що проходить через відносний отвір. Такий спосіб АРД у специфікаціях відеокамер позначається як VD (Video Drive) . Він ефективний навіть при попаданні в об'єктив прямих сонячних лучів, але камери спостереження з ним дорожчі.

 

ЕЛЕКТРОННИЙ ЗАТВОР (AES, ШВИДКІСТЬ ЗАТВОРА, ВИТРИМКА, SHUTTER)

У різних виробників цей параметр може позначатися як автоматичний електронний затвор, витримка або швидкість затвора, але по суті він позначає ту саму - годину, протягом якої світло експонується на матрицю. Виражається він зазвичай як 1/50-1/100000s.

Дія електронного затвора чимось схоже на автоматичне регулювання діафрагми - він регулює світлочутливість матриці, щоб підлаштувати її під рівень освітленості приміщення. Нижче на малюнку можна побачити якість зображення в умовах недостатнього освітлення при різній швидкості затвора (на малюнку ручне налаштування, в той час як AES робить це автоматично).

Швидкість затвора, витримка, shutter

На відміну від АРД підстроювання відбувається не шляхом регулювання світлового потоку, що потрапляє на матрицю, а шляхом регулювання витримки тривалості накопичення електричного заряду на матриці.

Однак можливості електронного затвора набагато слабші, ніж автоматичне регулювання діафрагми, тому на відкритих просторах, де рівень освітлення змінюється від сутінків до яскравого сонячного світла, краще використовувати камери з АРД. Відеокамери з електронним затвором є оптимальними для поміщень, де рівень освітлення протягом години змінюється незначно.

Характеристики електронного затвора мало чим відрізняються у різних моделей. Корисною фічею є можливість ручного регулювання швидкості затвора (витримки), оскільки в умовах поганого освітлення автоматично виставляються низькі значення, а це призводить до змазаності зображення рухомих об'єктів.

Мастило при низьких значеннях електронного затвора

SENS-UP (АБО DSS)

Це функція накопичення заряду матриці в залежності від рівня освітленості, тобто збільшення її чутливості на шкоду швидкості. Необхідна для зйомки якісної картинки в умовах поганого освітлення, коли відстеження швидкісних подій не є критичним (на об'єкті спостереження немає об'єктів, що швидко рухаються).

Sens UP, DSS

Вона тісно пов'язана з описаною швидкістю затвора (витримкою). Але якщо швидкість затвора виражається у часових одиницях, то Sens-UP – коефіцієнт збільшення витримки (xN): година накопичення заряду (витримка) збільшується у N разів.

ДОЗВІЛ

Тему дозволів камер відеоспостереження ми трохи торкнулися минулої статті . Роздільна здатність камери - це, власне, розмір одержуваної картинки. Він вимірюється або у ТВЛ (телевізійних лініях), або у пікселях. Чим більша роздільна здатність, тим більше деталей ви зможете розглянути на відео.

Відмінності у відео, зроблених з різною роздільною здатністю

Роздільна здатність відеокамери у ТВЛ – це кількість вертикальних ліній (переходів яскравості), розміщених на картинці по горизонталі. Він вважається точнішим, оскільки дає уявлення саме про розмір картинки на виході. Тоді як дозвіл у мегапікселях, що вказується у документації виробника, може вводити покупця в обман - воно часто відноситься не до розміру підсумкової картинки, а до пікселів на матриці. У цьому випадку слід звертати увагу на такий параметр, як "Ефективна кількість пікселів"

Роздільна здатність у пікселях - це розмір картинки по горизонталі та вертикалі (якщо він вказується у вигляді 1280×960) або загальна кількість пікселів на картинці (якщо він вказується як 1 МП (мегапіксель), 2 Мп і т. д.). Власне, дозвіл у мегапікселях отримати дуже просто: потрібно помножити кількість пікселів по горизонталі (1280) на кількість по вертикалі (960) та розділити на 1000000. Разом 1280×960 = 1,23 МП.

Як перерахувати ТВЛ у пікселі та навпаки? Точної формули перерахунку немає. Для визначення роздільної здатності відео у ТВЛ потрібно використовувати спеціальні тестові таблиці для відеокамер. Для зразкового подання співвідношення можна скористатися таблицею:

Перерахунок ТВЛ у пікселі

ЕФЕКТИВНІ ПІКСЕЛІ

Як ми вже сказали вище, часто розмір у мегапікселях, що вказується в характеристиках відеокамер, не дає точного уявлення про дозвіл одержуваного зображення. Виробник вказує кількість пікселів на матриці (сенсорі) камери, але далеко не всі їх беруть участь у створенні картинки.

Тому було введено параметр "Кількість (кількість) ефективних пікселів", який і показує, скільки пікселів формують підсумкове зображення. Найчастіше він відповідає реальному дозволу одержуваної картинки, хоча бувають і винятки.

ІЧ (ІНФРАЧЕРВОНЕ) ПІДСВІЧУВАННЯ, IR

Дозволяє проводити зйомку вночі. Можливості матриці (сенсора) камери відеоспостереження набагато вищі, ніж людського ока – наприклад, камера може "бачити" в інфрачервоному випромінюванні. Цю властивість стали використовувати для зйомок у нічний час та у неосвітлених/слабоосвітлених приміщеннях. При досягненні певного мінімуму освітлення відеокамера переходитиме до режиму зйомки в інфрачервоному діапазоні та включає ІЧ-підсвічування (IR).

Зйомка з ІЧ-підсвічуванням та без 

Світлодіоди IR вбудовуються в камеру таким чином, щоб світло від них не попадало в об'єктив камери, а освітлювало угол її огляду.

Камера з інфрачервоним підсвічуванням

Зображення, отримане в умовах слабкого освітлення за допомогою інфрачервоного підсвічування, завжди є чорно-білим. Кольорові камери, які підтримують нічну зйомку, також перетворюються на чорно-білий режим.

Значення інфрачервоного підсвічування у відеокамерах зазвичай даються в метрах - тобто на скільки метрів від камери підсвічування дозволяє отримати чітке зображення. IR-підсвічування з великою дальністю називають ІЧ-прожектором.

ЩО ТАКЕ SMART ІК, SMART IR?

Розумне ІЧ-підсвічування (Smart ІЧ) дозволяє збільшувати або зменшувати потужність інфрачервоного випромінювання залежно від дистанції до об'єкта. Це робиться для того, щоб об'єкти, що опинилися близько до камери, не були засвічені на відео.

Smart IR

ІЧ ФІЛЬТР (ICR), РЕЖИМ ДЕНЬ/НІЧ

Використання інфрачервоного підсвічування для зйомок уночі має одну особливість: матриця таких камер випускається з підвищеною чутливістю до інфрачервоного діапазону. Це створює проблему для зйомок у день, оскільки матриця реєструє інфрачервоний спектр і вдень, що порушує нормальну кольоровість зображення, що отримується.

ICR фільтр (ІК фільтр)

Тому такі камери працюють у двох режимах – день та ніч. Днем матрицю закриває механічний інфрачервоний фільтр (ICR), який відсікає інфрачервоне випромінювання. Вночі фільтр зсувається, дозволяючи лучам ІЧ-спектру безперешкодно попадати на матрицю.

Режим день/ніч у відеокамері

Іноді перемикання режиму день/ніч реалізується програмно, проте таке рішення дає менш якісні зображення.

Фільтр ICR може встановлюватися і в камерах без інфрачервоного підсвічування - для відсікання інфрачервоного спектра в денну годину та покращення передачі кольору відео. 

Якщо в камері немає фільтра IGR, тому що вона спочатку не була призначена для зйомок у нічний час, їй не можна додати функцію нічної зйомки, просто докупивши окремий модуль із ІЧ-підсвічуванням. У цьому випадку кольоровість денного відео буде істотно спотворюватися.

ЧУТЛИВІСТЬ (СВІТЛОЧУТЛИВІСТЬ, МІНІМАЛЬНЕ ОСВІТЛЕННЯ)

На відміну від фотокамер, де світлочутливість виражається параметром ISO, світлочутливість камер відеоспостереження найчастіше  виражається в люксах (Lux) і означає мінімальне освітлення, при якому камера здатна давати відеозображення гарної якості – чітке та без шумів. Чим нижче значення цього параметра, тим вища чутливість.

Світлочутливість матриці

Камери для відеоспостереження підбираються відповідно до тих умов, у яких їх планується експлуатувати: наприклад, якщо мінімальна чутливість камери складає 1 люкс, то чіткого зображення в нічний час без додаткового інфрачервоного підсвічування з неї отримати не вдасться.

Умов Рівень освітленості
Природне освітлення на вулиці у безхмарний сонячний день понад 100 000 люкс
Природне освітлення на вулиці у сонячний день з легкими хмарами 70 000 люкс
Природне освітлення на вулиці у похмуру погоду 20 000 люкс
Магазини, супермаркети: 750-1500 люкс
Офіс або магазин: 50-500 люкс
Холі готелів: 100-200 люкс
Паркування автотранспорту, товарні склади. 75-30 люкс
Сутінки 4 люкс
Добре освітлена автомагістраль уночі 10 люкс
Місця глядачів у театрі: 3-5 люкс
Лікарня в нічний час, глибокий сутінки 1 люкс
Повний місяць 0,1 - 0,3 люкс
Місячна ніч (чверть Місяця) 0,05 люкс
Ясна безмісячна ніч 0,001 люкс
Безхмарна ніч 0,0001 люкс

 

ВІДНОСИНИ СИГНАЛ/ШУМ

Співвідношення сигнал/шум (S/N) визначає якість відеосигналу. Шуми на відео з'являються внаслідок поганого освітлення і виглядають як кольоровий чи чорно-білий сніг чи зернистість.

Параметр вимірюється у децибелах. На малюнку нижче досить хороша якість зображення показано вже за 30 Дб, але в сучасних камерах для отримання якісного відео S/N має бути не нижче 40 Дб.

Відношення сигнал/шум

ПРИДУШЕННЯ ШУМІВ DNR (3D-DNR, 2D-DNR)

Природно, що проблема шумів у відео не залишилася поза увагою виробників. На даний момент існують дві технології придушення шумів на картинці та відповідного покращення зображення:

 • 2-DNR. Старша і менш досконала технологія. В основному, забираються шуми лише близького плану, крім того, іноді зображення через чищення трохи змащується.
 • 3-DNR. Нова технологія, яка працює за складним алгоритмом і прибирає не лише ближні шуми, а й сніг та зернистість на дальньому фоні.

 

Придушення шумів (DNR)

ЧАСТОТА КАДРІВ, FPS (ШВИДКІСТЬ ПОТОКУ)

Частота кадрів впливає на плавність відеозображення - чим вона вища, тим краще. Для досягнення плавної картинки потрібна частота щонайменше 16-17 кадрів на секунду. Стандарти PAL та SECAM підтримують частоту кадрів на рівні 25 к/с, а стандарт NTSC – 30 к/с. У професійних камер частота кадрів може сягати 120 к/с і від.

Однак потрібно враховувати, що чим вища частота кадрів – тим більше місця знадобиться для зберігання відео і тим більше буде завантажено канал передачі. 

КОМПЕНСАЦІЯ ЗАСВІЧЕННЯ (HLC, BLC, WDR, DWDR)

Поширеними проблемами відеоспостереження є:

 • окремі яскраві об'єкти, які потрапляють у кадр (фари, лампи, ліхтарі), які засвічують частину зображення, і через які неможливо розглянути важливі деталі;
 • надто яскраве освітлення на задньому плані (сонячна вулиця за дверима приміщення або за вікном тощо), на тлі якого ближні об'єкти відображаються занадто темними.

 

Для їх вирішення існує кілька функцій (технологій), які застосовуються у камерах спостереження.

HLC – компенсація яскравого засвічення. Порівняйте:

HLC

BLC – компенсація заднього засвічення. Реалізується шляхом збільшення експозиції всього зображення, внаслідок чого об'єкти на передньому плані стають світлішими, проте задній фон виходить занадто світлим, на ньому неможливо розглянути деталі.

WDR (іноді його називають також HDR) – широкий динамічний діапазон. Також використовується для компенсації заднього засвічення, але ефективніше, ніж BLC. При використанні WDR всі об'єкти на відео мають приблизно однакову яскравість і чіткість, що дозволяє в деталях розглянути передній план, а задній. Це досягається завдяки тому, що камера робить знімки з різною експозицією, а потім поєднує їх для отримання кадру з оптимальною яскравістю всіх об'єктів.

BLC у порівнянні з WDR

D-WDR - програмна реалізація широкого динамічного діапазону , яка дещо гірша, ніж повноцінний WDR.

КЛАСИ ЗАХИСТУ IK (VANDAL-PROOF, АНТИВАНДАЛЬНІ) ТА IP (ВІД ВОЛОГИ ТА ПИЛУ)

Цей параметр є важливим, якщо ви вибираєте камеру для зовнішнього відеоспостереження або в приміщення з високою вологістю, запилення та ін.

Класи IP - це захист від потрапляння всередину сторонніх предметів різного діаметру, зокрема пилових частинок, а також захист від вологи. Класи  IK – це антивандальний захист, тобто від механічного впливу.

Найпоширенішими серед зовнішніх камер відеоспостереження класами захисту є IP66, IP67 та IK10.

 • Клас захисту IP66 : камера повністю пиленепроникна та захищена від сильних водяних струменів (або морських хвиль). Всередину вода потрапляє у незначних кількостях та не порушує роботу відеокамери.
 • Клас захисту IP67 : камера повністю пиленепроникна і може витримати короткочасне повне занурення під воду або довго перебувати під снігом.
 • Антивандальний клас захисту  IK10 : корпус камери витримає влучення 5 кг вантажу з 40 см висоти (енергія удару 20 Дж).

 

ПРИХОВАНІ ЗОНИ (PRIVACY MASK)

Іноді виникає необхідність сховати від спостереження та запису деякі ділянки, які потрапляють до поля зору камери. Найчастіше це з охороною недоторканності приватного життя. Деякі моделі камер дозволяють налаштувати параметри кількох зон, закривши певну частину чи частини зображення.

Наприклад, на малюнку нижче на зображенні з камери приховані вікна сусіднього будинку.

Приховані зони у відеоспостереженні

ІНШІ ФУНКЦІЇ КАМЕР ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ (DIS, AGC, AWB ТА ІН.)

OSD меню – можливість ручного настроювання безлічі параметрів камери: експозиції, яскравості, фокусного відстані (якщо є така опція) тощо. Low Light – зйомка в умовах поганого освітлення без інфрачервоного підсвічування.

Low Light

DIS - функція стабілізації зображення з камери під час зйомки за умов вібрації чи руху

EXIR Technology – технологія інфрачервоного підсвічування, розроблена Hikvision. Завдяки їй досягається більша ефективність підсвічування: велика дальність при меншому енергоспоживання, розсіюванні тощо.

AWB - автоматичне регулювання балансу білого кольору у зображенні, щоб кольоропередача була якомога ближче до природної, видимої людським оком. Особливо актуальна для приміщень зі штучним освітленням та різними джерелами світла.

AGC (АРУ) – автоматичне регулювання посилення. Застосовується для того, щоб вихідний відеопотік із камер завжди був стабільним, незалежно від сили вхідного відеопотоку. Найчастіше посилення відеосигналу потрібне в умовах слабкого освітлення, а зменшення – наоборот, за дуже сильного освітлення.
 
AGG
 
Детектор руху - завдяки цій функції камера може вмикатися та вести запис лише при виникненні руху на об'єкті спостереження, а також передавати сигнал тривоги під час спрацювання детектора. Це допомагає заощадити місце для зберігання відео на відеореєстраторі, розвантажити канал передачі відеопотоку та організувати оповіщення персоналу про порушення.
 

Тривожний вхід камери - це можливість увімкнути камеру, розпочати запис відео при настанні будь-якої події: спрацювання підключеного датчика руху або іншого підключеного до неї датчика. 

Тривожний вихід дозволяє запустити реакцію на зафіксовану камерою тривожну подію, наприклад, увімкнути сирену, надіслати сповіщення поштою або SMS тощо.

ЧИ НЕ ЗНАЙШЛИ ХАРАКТЕРИСТИКУ, ЯКУ ШУКАЛИ?

Ми постаралися зібрати всі характеристики камер для відеоспостереження. Якщо ви не знайшли тут пояснення якогось незрозумілого вам параметра - напишіть у коментарях, ми постараємося додати цю інформацію до статті.