Основна відмінність пігтейлу (з англ. – «поросячий хвіст») від патчкорда – кінець роз'єм знаходиться тільки на одній стороні кабелю. Іншу сторону прикріплено до обладнання. На практиці пігтейли у продаж йдуть найчастіше двосторонні: на двох кінцях кабелю - або рознімання male, female одного типу, або різні типи конекторів ( перехідники ).

Для ВЧ кабелів виділяють такі типи пігтейлів, які застосовуються у мережному обладнанні та бездротових пристроях:

  • N-Type;
  • SMA;
  • MMCX;
  • UFL.

З'єднання відбувається за допомогою двох парних роз'ємів протилежного вигляду – вилки та розетки. Тому пігтейли будь-якого типу поділяються на штирьові ( "тато", male, plug ) та гніздові ( "мама", female, jack ). Конектори типу male мають внутрішнє різьблення, female – зовнішнє, штекер накручується на розетку.

ПІГТЕЙЛІ N-TYPE

Найбільш поширений тип роз'єму . Винайдений ще в середині ХХ століття, застосовується для мереж із частотою до 20 МГгц. Для бездротових пристроїв використовуються пігтейлі на 50 Ом.

В основному гайка на конекторі N-Type має круглу форму (для ручного закручування), але є варіанти із шестигранною гайкою. Як діелектрик виступає повітря.

N-Type male:  N-Type female:

N type maleN-type female

ВИСОКОЧАСТОТНІ РОЗ'ЄМИ SMA ТА RP-SMA

Більш міцні та надійні, ніж N-Type. Розраховані працювати в діапазоні до 18 ГГц (деякі види – до 26,5 ГГц), характеристика опору – 50 Ом.

Шестигранна гайка витримує 500 відключень-підключень (при правильному закручуванні). Як діелектрик у роз'ємі використовується тефлон.

Якщо SMA – стандартна конфігурація вилки та розетки, то в пігтейлах типу RP-SMA   – зворотна:

  • Виделка . Зовнішнє різьблення, штирьовий контакт;
  • Розетка. Внутрішнє різьблення, гніздовий контакт.

SMA (male) ,  SMA (female)  RP-SMA (male) ,  RP-SMA (female) 
SMA male female

 

І ще раз, для кращого запам'ятовування відмінностей Male-Female:

ПІГТЕЙЛІ MMCX

Ці маленькі конектори були розроблені спеціально для використання з друкованими платами - кут їх обертання, завдяки замикаємому механізму кріплення становить 360°. Опір – 50 ОМ, діапазон – до 6 ГГц. З'єднання здійснюється пайкою або обтисканням.

Роз'єми MMCX також називають MicroMate™ та С2.5.

MMCX male  MMCX female 
MMCX male

MMCX female

 

НАЙМЕНШІ КОНЕКТОРИ - UFL

RF-роз'єм UFL – це дійсно мініатюрний роз'єм, що використовується в основному для підключення Wi-Fi антен у вбудованих системах та для з'єднання з mini-PCI на платах та картах. Робоча частота – до 6 ГГц, опір 50 ОМ.

Штекер UFL (центральний контакт, male) монтується безпосередньо на плату. Пігтейл цього типу – це завжди female із гніздовою частиною під кутом 90° до кабелю.

UFL UFL_1

 

Відзначимо, що всі пігтейли типів N, RP-SMA, SMA, MMCX випускаються також у кутових модифікаціях - роз'єм повернутий щодо кабелю під прямим углом. У номенклатурних позначеннях це відзначається абревіатурою RA.

SMA Male RA: MMCX male RA (справа)
 SMA Male RA  MMCX RA