Для прикладу налаштування IPTV ми взяли Mikrotik RB2011UiAS-2HnD. Не зовсім домашній роутер, звичайно, але налаштування на інших пристроях принципово нічим не відрізнятиметься.

Зміст:

  1. Reset Configuration  роутера.
  2. Оновлюємо ПЗ роутера (додаємо пакет для IPTV).
  3. Налаштування IGMP Proxy.
  4. Додаємо винятки Firewall.
  5. Налаштування Wi-Fi.

 

СКИДАННЯ НАСТРОЙОК ТОЧКИ ДОСТУПУ

Цей пункт є обов'язковим. Якщо ви налаштовуєте  IPTV на роутері з робочими налаштуваннями, які ви робили раніше, виконувати нижчеописані дії не потрібно. Не завадить зробити бекап конфігурації.

Однак іноді, якщо під час налаштування IPTV на МікроТік  щось пішло не так, найкращий вихід - це "обнулити" конфігурацію та зробити все заново.

Скинути налаштування до заводських можна трьома способами:

Програмно – заходимо у WinBox, відкриваємо меню System та робимо Reset Configuration.

 Механічно:  затискаємо кнопку Reset на вашому Mikrotik та чекаємо, поки роутер не перезавантажиться. (На більшості Mikrotik радимо затискати кнопку ДО включення обладнання, і, не відпускаючи тримати близько 10 секунд після включення)

 Reset Configuration у меню самого роутера (на екрані налаштування). Актуально лише за наявності сенсорного екрана на роутері.

ОНОВЛЕННЯ ROUTEROS (ДОДАВАННЯ ПАКЕТУ ДЛЯ IPTV)

Оновлення потрібне для того, щоб встановити додатковий пакет для  IPTV.

Заходимо на сайт  Mikrotik , шукаємо у списках лінійку вашої моделі та завантажуємо останню версію прошивки для неї. Зверніть увагу, вибираємо не прошивку з основними пакетами (main), а з додатковими (extra):

 

Відкриваємо WinBox , заходимо на роутер (радимо заходити спочатку за мак-адресою, це полегшить подальший процес налаштування). Щоб оновити програмне забезпечення роутера, йдемо в меню Files .

Відкриваємо його та перетягуємо у вікно Files  наш завантажений файл із розпакованого архіву під назвою multicast-x.xx-mipsbe.npk .

 

Пакет доданий і після цього ми перезавантажуємо обладнання меню System – Reboot .

Роутер перезавантажиться та оновить прошивку. Процес може зайняти до 5 хвилин. Харчування в цей час не слід відключати!

Після перезавантаження відкриваємо  System - Packages  і дивимося, чи з'явився модуль  multicast .


Якщо така є, значить, ви все зробили правильно.

НАЛАШТУВАННЯ IGMP PROXY

Відкриваємо в меню MikroTik  Routing – IGMP Proxy. Нам потрібно додати новий інтерфейс, для цього натискаємо на плюс (як зазначено на скрині).

У новому інтерфейсі, в полі Interface вибираємо порт, яким у нас надходить інтернет, у нашому випадку це ether2-master і встановлюємо галочку галочку  Upstream , як на скріншоті:

Трохи нижче у полі Alternative Subnets  слід зазначити альтернативні підмережі. У тому випадку, якщо ви не знаєте, що туди вписувати, спробуйте найпоширеніші варіанти: 10.0.0.0/8; 172.16.0.0/12; 192.168.0.0/16.


У крайньому випадку можна залишити і нулі, але краще все ж таки знайти потрібну підсіть, щоб роутер не звертався до всього інтернету.

Підтверджуємо зміни, натискаємо  OK .

Створюємо ще один інтерфейс, клацаючи по синьому плюсу, але тепер ми не ставимо галочку навпроти Upstream і при цьому вибираємо порт той, на який ми перекидатимемо IPTV - тобто той, до якого підключено пристрій, на якому ми будемо дивитися IPTV. 

У нашому випадку це bridge, тому що до нього підключено стаціонарний ПК.

Тобто в першому випадку ми вказували порт, куди входять дані, а тепер звідки виходять.

Після цього ми натискаємо кнопку Settings і ставимо галочку навпроти  Quick Leave Робимо ми це для того, щоб мати можливість швидко перемикатися між каналами.

 

НАЛАШТУВАННЯ FIREWALL

Налаштовуємо наш Firewall, який не пропускає IPTV на даний момент, для цього ми створюємо новий термінал, натискаємо New Terminal і відкривається таке вікно:

 

Тепер ми маємо виконати у цій консолі кілька команд:

/ip firewall filter add action=accept chain=input comment="Allow IGMP" disabled=no in-interface= ether2-master  protocol=igmp

/ip firewall filter add action=accept chain=input comment="IPTV UDP incoming" disabled= no dst-port=1234 in-interface= ether2-master  protocol=udp

/ip firewall filter add action=accept chain=forward comment="IPTV UDP forwarding" disabled=no dst-port=1234 protocol=udp

1234 – порт неофіційно зареєстрований для передачі потокового відео та IPTV

ether2-master  – це інтерфейс, на який приходить IPTV від провайдера.

Далі потрібно в меню  IP вибрати пункт  Firewall  і перейти на вкладку  Filter Rules . Ми створили виключні правила, і щоб вони працювали, вони повинні бути вищими за забороняючі. Перетягуємо їх вгору за допомогою миші.

НАЛАШТУВАННЯ WI-FI

У випадку, якщо ви роздаєте або збираєтеся роздавати IPTV за допомогою Wi-Fi, потрібно додати додаткові налаштування. Для цього відкриваємо по порядку:

Після натискання кнопки  Advanced Mode з'являються додаткові параметри:

  • У полі  WMM Support  ставимо  enabled - включаємо підтримку передачі multimedia  Wi-Fi.  
  • У полі  Multicast Helper  ставимо  full Цей параметр включає надсилання мультикаст клієнтам, які сидять на Wi-Fi.

 

Все, підтверджуємо кнопкою  OK і насолоджуємось переглядом програм .

Залишилося лише перевірити працездатність нашої конфігурації. Ми використовували для цього IPTV плеєр, попередньо завантаживши лист каналів для нашого провайдера (Велтон Телеком) у налаштуваннях плеєра. 


Ми можемо бачити, що наше налаштування повністю працездатне. Приємного перегляду!