Іноді при налаштуванні точок доступу UniFi виникає проблема – програма-контролер (Controller  UniFi) не запускається після встановлення. Наприклад, коли ми готували ось цю інструкцію з UniFi , все було нормально. А тестуючи нещодавно обладнання для одного з клієнтів, зіштовхнулися з тим, що свіжовстановлений контролер UniFi  видає  помилку  .

UniFi Controller Server дає змогу

Розібравшись із проблемою, ми вирішили зібрати найчастіші її причини та способи вирішення цієї статті.

КИРИЛІЧНІ СИМВОЛИ НА ШЛЯХУ ДО ФАЙЛІВ UNIFI CONTROLLER

За промовчанням контролер  UniFi встановлюється в папку користувача, який ініціював запуск інсталяційного файлу. При цьому можливість вибрати іншу папку установки не пропонується.  Якщо обліковий запис створеноз використанням кирилиць (наприклад, російською мовою), то шлях до файлів програми буде виглядати приблизно такКонтролер UniFi  таку адресу не розуміє і тому не запускається.

Рішення: Створіть користувача з правами адміністратора з ім'ям на латиниці та встановіть контролер з-під його облікового запису.

ПРОБЛЕМИ З JAVA

UniFi контролер - проблеми з JavaДля роботи  UniFi  Controller використовує  Java. Серед проблем, які можуть виникнути у зв'язку з цим, такі:

1. Застаріла чи некоректна версія Java.

Рішення – перевірте коректність версії на офіційному сайті  та оновіть програмне забезпечення до актуального.

2. Навпаки, дуже нова версія  Java у тому випадку, якщо ви використовуєте стару прошивку контролера (2.2.5 або ще більш ранню).

Рішення: необхідно використовувати Java 6. Видалити нові версії платформи і встановити шосту.

Порада: перевстановлюйте з перезавантаженням комп'ютера: видалити старі  Java  версії (вручну або за допомогою аплету на офіційному сайті ), перезавантажте ПК, встановіть нові версії.

Ще один варіант – можна повністю удалити  Java перед інсталяцією  UniFi  Controller, а програма встановлення контролера сама завантажити та встановити потрібну версію.

ЗАЙНЯТІ ПОРТИ

Часто проблеми під час запуску контролера виникають, якщо потрібні йому роботи порти зайняті іншим додатком. Наприклад, це можливо антивірусна програма.

Рішення:

1. Дивимося, які порти потрібні для роботи  UniFi  Controller. Стандартно це: 8080, 8081, 8443, 8880 та 27117. Актуальний список ви можете побачити у файлі   system.properties , який в залежності від ОС може знаходитися за адресою:  C:\Documents and Settings\.....\Ubiquiti UniFi\ data , або  C:Users.....Ubiquiti UniFidata і т.п.

 

2. Перевіряємо, які порти зараз зайняті на ПК. Це можна зробити за допомогою команди netstat із параметрами -a -n -o  через стандартну командну строчку.

Перевірка портів для UniFi Controller

Якщо в списку підключень ми не знаходимо жодного номера порту з файлу system.properties - означатиме все, проблема не в цьому. 

Якщо один із портів, який потрібний контролеру для роботи дійсно зайнятий -  дивимося ідентифікатор процесу, який його займає (колонка PID), відкриваємо Диспетчер завдань і знаходимо процес за ідентифікатором (якщо вони не відображаються, можна потрібну колонку увімкнути). 

Далі вирішуємо: чи зупиняємо процес, чи, якщо це небажано, – змінюємо порт у налаштуваннях контролера на інший.

Змінити порт  UniFi  Controller можна  у тому самому файлі  system.properties. Змінюємо або додаємо рядки, в яких прописано присвоєння портів, вказуючи на них незайнятий номер порту.

Відео нижче показує, як це має бути: