Нова технологія бездротової передачі від Цукерберга

Марк Цукерберг після народження дитини, схоже, зовсім не збирається уникати справ. Геніальний мільярдер повний нових і нових ідей. Йому вже давно тісно в рамках свого першого дітища – соціальної мережі Facebook , яка здійснила справжню революцію в Інтернет. Серед останніх проектів Цукерберга:

 

Зараз він відкриває новий бренд – компанію  Network Future Technology, яка вироблятиме бездротове мережеве обладнання.  Інформація про проект була оприлюднена на останній конференції агентства стартапів  TechCrunch .

Але просто новим брендом зараз уже нікого не здивуєш. Набагато цікавіше - які технології планує застосовувати компанія у виробництві, яким буде цінник пристроїв і яке обладнання випускатиме.  

На даний момент відомо, що Цукерберг вирішив використовувати для передачі даних  напрацювання Нікола Тесли з бездротової передачі електроенергії, в тому числі через землю (нагадаємо, що для цього Тесла побудував установку, що діє, і досить вдало провів кілька експериментів, інформацію про це можна знайти тут ).

В результаті анонсовано нову технологію ThroughTheEarth™, завдяки якій сигнал не просто не "заглушується" перешкодами та нерівностями земного рельєфу, а навпаки - трохи посилюється завдяки коливанням матерії. Посилення залежить від структури та матеріалу перешкод.  

І це чудова новина – тепер не потрібно турбуватися про наявність прямої видимості для будівництва бездротової магістралі!

ПЕРША РРЛ NETWORK FUTURE TECHNOLOGY – ДАЛЬНІСТЬ ВІД 200 КМ

Експериментальна РРЛ від Network Future Technology  презентується як пристрій із рекордно високою пропускною здатністю – 8,8 Гігабіт/сек та дальністю – від 200 км.  

РРЛ Network Future Technology

Враховуючи нову технологію, дальність, в принципі, не дивна - адже якщо прибрати викривлення земної кори та інші перешкоди на шляху сигналу, навіть звичайні Rocket M5 з Ubiquiti  RocketDish 5G-30  могли б вистрілити більш ніж на 200 км, благо запасу потужності та посилення антени вистачає . Щоб переконатися в цьому, остаточно прокласти радіотрасу на сервісі https://airlink.ubnt.com , уявивши, що точки доступу встановлені дуже високо - тобто коли сигналу не заважає кривизна земної поверхні. А нові пристрої, схоже, можна буде встановлювати досить низько – і це не заважатиме передачі.

На кліку картинка відкривається повністю.

Розрахунок радіотраси від 200 км

А ось яким чином вдалося досягти такої високої пропускної спроможності - поки що загадка.

Також поки що невідомий цінник пристрою. Але з огляду на демократичність засновника Фейсбук сподіваємося, що він буде в розумних межах.

А ЧИ НЕ ЗАКІНЧИТЬСЯ ВСЕ ЗНОВУ "ТУНГУСЬКИМ МЕТЕОРИТОМ"?

Дивно, що на конференції TechCrunch це питання не було задано - мабуть, тому що західний світ не зачепив цей феномен. Тим часом серед версій Тунгуської катастрофи є вибух у результаті експериментів Тесла з бездротової передачі електрики. У даному випадку ми маємо справу з бездротовою передачею даних, а не електроенергії, тому, можливо, такі наслідки малоймовірні, але хто знає?

На зображенні - розмір області поразки Тунгуської катастрофи.

Тунгуська катастрофа

Крім того, не можна бути впевненим у тому, що під маркою невинної технології передачі не приховується щось інше. Наприклад, можливість здійснення спрямованого вибуху, джерело якого неможливо встановити...

UPD: із 1 квітня всіх! :)