Огляд MikroTik LHG 5

Нова точка доступу економ-сегменту MikroTik  Light Head Grid 5 (RBLHG-5nD)  була вперше представлена ​​компанією на конференції MUM Europe 2016. Ми нещодавно отримали її  на склад та підготували невеликий огляд  MikroTik  LHG 5 . 

Перше, що привертає увагу - це незвичайний дизайн пристрою: тарілка-відбивач з комірчастою структурою, покрита металевою сіткою і поєднана із закріпленим на трьох опорах антенно-радіомодульним блоком. Це перша така модель у MikroTik, втім від схожих пристроїв Ubiquiti (AirGrid та LiteBeam) вона також суттєво відрізняється.

ЩО ЗАЯВЛЕНО ВИРОБНИКОМ У ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИКАХ LHG 5?

MikroTik LHG 5  - це бездротова точка з вузькоспрямованим променем (7°) та гарним посиленням антени (24-25 dBi).

Діаграма спрямованості LHG 5

Завдяки цьому вона може використовуватися в з'єднаннях типу точка-точка, але потрібно враховувати, що для більш-менш серйозних магістральних мостів вона може не підійти через обмеження швидкості порту Ethernet (10/100 Мбіт/сек), максимальної пропускної спроможності лише по стандарту 802.11n  (300 Мбіт/сек канальної швидкості) та не надто потужної апаратної частини. Але в інших випадках це добрий пристрій для будівництва бездротового мосту за доступною ціною.

Дальність роботи  MikroTik LHG 5  в режимі моста - до 12 км з підтримкою максимальної пропускної спроможності за стандартом 802.11n і далі - з відповідним зниженням швидкості.

Через апаратні обмеження пристрій позиціонується, насамперед, як CPE - клієнтська точка доступу. Вона відмінно підійде для підключення абонентів, які розташовані на великій відстані від базової станції. Дальність роботи в цьому режимі з підтримкою максимальної швидкості за стандартом 802.11n - до 8 км. Можлива і велика дальність, але треба враховувати, що швидкість у цьому випадку буде тим нижчою, чим більша відстань.

Потужність передавача пристрою – 25 dBm.

РОЗПАКУВАННЯ  MIKROTIK LHG 5

Точка доступу упакована в картонну коробку, оформлену в стандартному стилі крафтовому Мікротик. Спеціальні внутрішні пази упаковки надійно фіксують тарілку та корпус антени та радіомодуля під час транспортування.

Розпаковка LHG 5 MikroTik

Опори для корпусу, аксесуари для монтажу, PoE-шнур та блок живлення тут же: 

Розпакування MikroTik Light Head Grid 5

КОНСТРУКЦІЯ ТА КОМПЛЕКТАЦІЯ

У розібраному вигляді  MikroTik LHG 5 складається з:

 • тарілки-відбивача,
 • корпуси з радіомодулем та інтегрованою антеною,
 • опор для корпусу
 • шурупів для збирання.

 

Додатково до комплекту поставки входить:

 • 24V блок живлення на 0.38A,
 • PoE-адаптер (шнур),
 • 2 металеві кільця для кріплення пристрою на щоглу або трубу,
 • заземлюючий елемент,
 • куток регулювання нахилу точки доступу на 5°.

 

Комплектація MikroTik LHG 5

 ТАРІЛКА

Рефлектор досить великого розміру, близько 40 см у діаметрі:

Рефлектор LHG 5

При цьому завдяки тому, що тарілка виготовлена ​​з пластику і має комірчасту структуру, її вага дуже невелика для такого розміру - весь пристрій у зібраному вигляді важить 560 гр.

Осередки виконані у формі сот, що багаторазово підвищує міцність і жорсткість конструкції. Пластикова основа покрита дрібною металевою сіткою, що забезпечує відображення та фокусування сигналу. Місця кріплення корпусу (голови) пристрою, монтажних хомутів та регулювального куточка зроблені із суцільного міцного пластику. 

Тарілка LHG5

Для монтажу металеві кільця-хомути просмикуються під пазами для кріплення.

Кріплення LHG 5

Регулювання кута нахилу RBLHG-5nD  на 5° в той чи інший бік здійснюється шляхом встановлення куточка в спеціальні пази:

Регулювання кута нахилу RBLHG-5nD

КОРПУС

Корпус (голова) LHG 5 кріпиться на відбивач на трьох опорах, що створює в результаті досить міцну і легку конструкцію.

Вид збоку

Дві опори йдуть окремо та з'єднуються з головою пазами. Третя опора складає єдине ціле з корпусом, в ній передбачено простір для прихованого підведення до порту мережного кабелю.

Голова LHG 5 MikroTik

На боці корпусу розташовані індикатори живлення (PWR), активності порту (ETH), рівня сигналу і індикатор (USR).

Індикатори

Під кришкою корпусу розташований порт Ethernet, кнопка скидання та заземлюючий контакт. Сама кришка, щоб уникнути втрати, прикріплена до корпусу гнучким пластиковим тримачем.

Інтерфейси

ВИСНОВКИ ЩОДО КОНСТРУКЦІЇ RBLHG-5ND

До переваг конструкції точки доступу MikroTik LHG 5 можна віднести:

 • Легкість і достатню міцність.
 • Відсутність парусності.
 • Легкість та швидкість складання.
 • Можливість невеликого регулювання нахилу пристрою.
 • Зручну кнопку скидання.

 

Особливих недоліків ми не помітили, крім припущення, що на дрібній сітці відбивача буде накопичуватися сніг і льоду, що погіршує сигнал.

НУТРОЩІ  MIKROTIK RBLHG-5ND

Усередині корпусу знаходиться мініатюрна плата пристрою. Антена інтегрована, тому виключаються втрати сигналу на кабелі та конекторах.

Плата не закріплена саморізами, а просто одягнена на стійки. Однак у зібраному пристрої вона фіксується надійно елементами корпусу. Виведення світіння світлодіодів на корпус реалізовано за допомогою світловодів (на фото – праворуч від плати). По центру бачимо квадратну вбудовану антену LHG 5.

Плата Mikrotik LHG5 всередині корпусу

Плата з позначеннями елементів (на кліку відкривається збільшене зображення):

Плата RBLHG-5nD

Елементна база RBLHG-5nD складається з:

 • BGA-процесора AR9344 частотою 600 МГц з інтегрованим радіомодулем та LAN-контролером.
 • Радіопідсилювачі SiGe 5012B, захищені екранованими кришками.
 • Оперативна пам'ять DDR2 на 64MB.
 • Флеш-пам'яті на 16 МБ послідовного типу, в яку вшита операційна система та ключ ліцензії. Зазвичай у пристроях МікроТік RouterOS займає окрему флешку, причому іншого – паралельного типу. Істотних відмінностей у швидкості завантаження ОС та перепрошивки у зв'язку з використанням іншого типу пам'яті немає. Думаємо, що таке рішення пов'язане із забезпеченням компактності плати та здешевлення пристрою. Поряд із не надто спритним процесором і невеликим об'ємом оперативної пам'яті це ще один елемент економії, завдяки якому LHG 5 – один із найдешевших пристроїв серед аналогів. Втім, для потреб CPE та немагістральних мостів апаратної частини має вистачити із запасом.

 

ТЕСТ  MIKROTIK LHG 5

На час тестування модель RBLHG-5nD у нас була в єдиному примірнику, тому ми проводили тести, організувавши її з'єднання з SXT G-5HPacD (у приміщенні).

Пристрій має 3 рівень ліцензії. Рідна прошивка – 6.33.5.

Слід зазначити стабільний та рівний сигнал без перекосів та перепадів за рівнями. Відмінно себе показала як передавальна, так і частина пристрою, що приймає.

 Протокол UDP

Вдалося зафіксувати такі рівні:

 • Прийом (RX): до 230 Мb\s.
 • Передача (TX): до 245 Мb\s.
 • В обидві сторони одночасно: RX - до 120 Мbs, TX - до 115 Mbs.

 

На кліку на картинках відкриваються повні скріншоти:

Tx MikroTik LHG 5 за протоколом UDP

Rx MikroTik LHG 5 за протоколом UDP

Tx та Rx MikroTik LHG 5 за протоколом UDP

 Протокол TCP

Вдалося зафіксувати такі рівні:

 • Прийом (RX): до 155 Мb\s.
 • Передача (TX): до 170 Мb\s.
 • В обидві сторони одночасно: RX - до 61 Мbs, TX - до 61 Mbs.

 

На кліку на картинках відкриваються повні скріншоти:

Tx MikroTik LHG 5 за протоколом TCP

Rx MikroTik LHG 5 за протоколом TCP

Tx та Rx MikroTik LHG 5 за протоколом TCP

ВИСНОВКИ

MikroTik LHG 5, на наш погляд, дуже непогане бездротове рішення за доступною ціною. Відсутність парусності дозволяє встановлювати точку доступу в місцях з великим вітровим навантаженням, а вузький промінь і хороший коефіцієнт посилення дають можливість використовувати її на далеких відстанях як абонентської точки, так і для мостів.

На відміну від схожих на неї AirGrid та LiteBeam M5 23 Ubiquiti LHG 5 має  подвійну поляризацію та два чейни, відповідно, пропускна здатність більша. Клієнти, які вже купили цю точку доступу, говорять про хороший стабільний сигнал (рівень 70 на 13 км).