Відповіді на запитання.  Випуск №1 - Ubiquiti

Ми часто відповідаємо на різні запитання наших клієнтів та відвідувачів сайту щодо вибору та налаштування мережевого обладнання – у коментарях, в онлайн-чаті або по телефону. Деякі питання не з серії найпростіших, і інформацію доводиться шукати, інші навпаки - незважаючи на очевидність, повторюються досить часто. Тому ми вирішили час від часу випускати невеликі добірки таких  питань та відповідей, які можуть бути корисними для наших читачів.

Сьогодні – перший випуск, по обладнанню Ubiquiti.

ЧИ ПІДТРИМУЮТЬСЯ КАРТКИ MICRO-SD У КАМЕРАХ UVC?

 

Відповідь:  Хоча UniFi-камери і мають слоти під micro-SD карти, проте використовувати їх для запису неможливо - немає такого функціоналу. Ubiquiti працює над цим, обіцяючи повернути можливість запису відео на карту, яку колись було відключено ще в airCam.

Офіційні відповіді виробника щодо цього.

https://community.ubnt.com/t5/UniFi-Video/It-cannot-memory-card-from-unifi-dome/mp/1464419/highlight/true#M50507

https://community.ubnt.com/t5/UniFi-Video/UVC-SD-card-slot-usage-any-updates/mp/1193462/highlight/true#M34207

ЧИ МОЖНА ВСТАНОВЛЮВАТИ UNIFI VIDEO ТА UNIFI CONTROLLER НА ОДНОМУ КОМП'ЮТЕРІ?

 

Відповідь:  Так, це можливо, не повинно бути жодних проблем, тільки врахувати різні порти.

https://community.ubnt.com/t5/UniFi-Video/unifi-video-and-unifi-wireless-controller/mp/1160487/highlight/true#M33037

ЧИ МАЄ БУТИ ПОСТІЙНО УВІМКНЕНИЙ КОМП'ЮТЕР/НОУТБУК З КОНТРОЛЕРОМ UNIFI?

 

Відповідь:  Якщо ви використовуєте функціонал HotSpot, з доступом по ваучерам та подібним – так, повинен бути постійно увімкнений.

В інших випадках після настроювання точок ноутбук або комп'ютер можна вимкнути. Також необхідно, щоб контролер був запущений, якщо ви перезавантажили точку доступу UniFi – вона має отримати налаштування від контролера.

Щоб не виділяти під контролер окрему машину, можна придбати UniFi Cloud Key – це міні-комп'ютер розміром із невеликий мобільний телефон. На ньому вже встановлений контролер, залишається встромити його в роутер UniFi мережі та можна здійснювати віддалене керування з будь-якого пристрою через веб-інтерфейс, використовуючи хмарний доступ. 

UniFi Cloud Key

УСТАНОВКА UNIFI КОНТРОЛЕРА У ХМАРУ

 

Відповідь:  Іноді існує необхідність встановити контролер на віртуальному сервері, використовуючи хмарні технології. В цьому випадку потрібно налаштувати в мережі прийом-передачу на 3 рівні мережного протоколу (Layer 3). Інструкція, як це зробити, знаходиться тут:  https://help.ubnt.com/hc/en-us/articles/204909754-UniFi-Layer-3-methods-for-UAP-adoption-and-management

СКІЛЬКИ ПАКЕТІВ ЗА СЕКУНДУ ПЕРЕДАЄТЬСЯ В БЕЗДРОТОВОМУ ОБЛАДНАННІ UBIQUITI?

 

Відповідь:  На жаль , здебільшого обладнання ми не можемо надати такої інформації - Ubiquiti озвучує позицію, що тести на пропускну спроможність у пакетах на секунду неінформативні і тому не потрібні (хоча по РРЛ типу airFiber виробник їх озвучує). А тести, що проводяться добровольцями в різних умовах, показують різну цифру PPS, наприклад, щодо Rocket M5 в community.ubnt.com вказують і 7000, і 17 000. 

Я НАЛАШТОВУЮ З'ЄДНАННЯ МІЖ UBIQUITI ТА ОБЛАДНАННЯМ ІНШОГО ВИРОБНИКА, ЧОМУ НЕМАЄ ЛІНКУ?

 

Відповідь:  Перше, що потрібно зробити в цьому випадку, - відключити протокол airMax на обладнанні Ubiquiti. Багато хто про це забуває.

AirMax disabled