Ще недавно побудова локальної мережі проводилося, переважно, з допомогою прокладки спеціальної мережного кабелю – так званої|витої пари. Однак сучасні технології не стоять на місці, і вже сьогодні кожен, хто бажає прокласти власну мережу, має чудову можливість організувати передачу великих обсягів даних на високих швидкостях на досить довгі дистанції.

Кабель оптоволоконний підвісний передає дані оптичних волокон за допомогою світлових модульованих імпульсів. Подібна технологія уможливила прокладання мереж без втрати якості сигналу на відстані до 120 кілометрів, що досить складно повторити при використанні традиційного кабелю.
Підвісний оптоволоконний кабель призначений для підвіски на опорах і між спорудами. Крім того, при необхідності дозволяється підвіска на лініях залізниці, опорах ЛЕП при величині потенціалу від 12 до 15 кВ. Підвісний оптоволоконний кабель може бути виконаний як у трекінгостійкому виконанні, так і для використання в умовах підвищеної електромагнітної дії.

Сьогодні подібний кабель – мабуть, найзахищеніший і надійніший спосіб передачі інформації, адже він абсолютно нечутливий до впливу електромагнітних полів. Сам електричний сигнал не передається, не є причиною перешкод на інших лініях, відповідно інформацію, що передається оптоволоконним кабелем, не можна перехопити. Водночас оптоволоконні кабелі не потребують заземлення. Вони не піддаються впливу вологи та іншим несприятливим зовнішнім впливам. На жаль, ціна прокладки оптоволоконного підвісного кабелю сьогодні ще досить висока і потребує особливих технічних навичок і знань.

Стандартний підвісний кабель оптоволоконний складається з оптичного волокна (жили), покритого скляною оболонкою. Сама жила може бути виготовлена ​​зі скла, а у разі, коли необхідне здешевлення продукту, - із пластику. Кабель, оснащений однією житловою або волокном, називається одномодовим, тобто він може передавати світловий сигнал лише в одному напрямку. Призначені передачі сигналів в обох напрямках кабелі називаються многомодовыми і з кількох жил. Перевага такого кабелю очевидна навіть для не професіонала.

Існують і модифікації оптоволоконного кабелю, які призначені для прокладання в умовах приміщення, а також зовнішньої прокладки. Кабель, що використовується зовні, може бути укріплений спеціальною захисною оболонкою з армованих ниток, що дозволяє зробити його більш міцним і стійким у зовнішній дії.