Як скинути Мікротик до заводських налаштувань

У цій статті дано вичерпне покрокове опис усіх етапів при скиданні роутерів та точок доступу Mikrotik у налаштування за замовчуванням (заводські).

Для власників обладнання Mikrotik, особливо для тих, хто вперше з ним стикається, рано чи пізно настає необхідність повернення налаштувань пристрою до їхнього початкового стану. Іншими словами – потрібно скинути роутер або точку доступу до параметрів за замовчуванням. За умови програмно-апаратної цілісності роутера це поверне його до заводської конфігурації.

НАВІЩО ПОТРІБНЕ СКИДАННЯ МІКРОТІК ДО ЗАВОДСЬКИХ НАЛАШТУВАНЬ?

Сучасні мережеві пристрої включають дуже значний арсенал технологічних рішень і складаються із складної програмно-апаратної архітектури. Ця складність забезпечена високовимогливими завданнями, покладеними на них. І чим складніший механізм, тим він більш схильний до збоїв та поломок. Найпростіший спосіб вирішити певний ряд проблем і повернути нормальну роботу точки доступу або роутера Мікротик - це скинути всі налаштування, щоб повернути його у вихідний стан, в якому його випустив виробник.

Отже, в яких випадках може знадобитися повернення роутера до початкових налаштувань?

 1. Якщо ми десь у налаштуваннях зайшли в глухий кут і нічого не залишається крім як скинути поточну конфігурацію.
 2. Якщо ми щось налаштовували, тестували, і простіше не повертати все крок за кроком назад, а досить повернути роутер до вихідного стану просто скиданням;
 3. Якщо MikroTik не хоче прошиватися через веб-інтерфейс чи Winbox.
 4. Якщо нам просто щось не подобається біля пристрою: як воно працює, як воно реагує на наші налаштування і т.д.

 

Отже. Скидаємо Mikrotik у дефолт.

СКИДАННЯ МІКРОТИК ЗА ДОПОМОГОЮ ВІДДАЛЕНОГО ДОСТУПУ

Через веб-інтерфейс або Winbox

У випадках, коли є можливість зайти у Wibox або веб-інтерфейс Мікротик, для скидання налаштувань достатньо натиснути кнопку «Reset configuration». Її можна знайти:

 • У меню "Quck Set".
 • У меню "System".

 

Скидання мікротіка через Winbox

АПАРАТНЕ СКИДАННЯ НАЛАШТУВАНЬ MIKROTIK

Якщо немає можливості зайти до інтерфейсу Мікротик віддалено, через веб-інтерфейс або Winbox, можна скинути налаштування роутера або точки доступу так званим апаратним способом. Для цього нам знадобиться фізичний доступ до пристрою, простіше кажучи, нам потрібно буде брати його до рук.

Чого нам при цьому чекати, як повинен при цьому поводитися пристрій, і як він поводитися не винен, докладно буде описано нижче.

СКИДАННЯ MIKROTIK КНОПКОЮ RESET

Більшість мікротиківських роутерів та точок доступу оснащені спеціальною мікрокнопкою. Вона може бути як усередині корпусу, так і ззовні.

Зовнішньою кнопкою Reset оснащені свитчі та роутери MikroTik сімейств hAP (RB941, RB951, RB952, RB962), mAP, hEX (RB750r2, RB750Gr2, RB750Gr3, RB960) у деяких моделях. Для скидання настрою нам потрібно просто натиснути кнопку пальцем.

Кнопка скидання на hAP ac (RB962):

Кнопка скидання на hAP ac

Кнопка скидання на mAP:

Кнопка скидання на mAP


У разі внутрішнього розташування кнопки для доступу до неї на корпусі зазвичай є отвір. У настільних моделях воно може розташовуватися на лицьовій панелі роутера або на задній.

Де розташована кнопка для скидання налаштувань на Mikrotik RB2011:

Кнопка скидання настройок на Mikrotik RB2011

Де розташована кнопка для скидання налаштувань на RB951G:

Кнопка скидання налаштувань на RB951G

У роутерах і точках доступу MikroTik, які призначені для встановлення на вулиці, отвір для доступу до кнопки скидання зазвичай знаходиться під кришкою, що захищає порт Lan.

Скидання настройок на моделях сімейства MikroTik SXT - розташування кнопки:

Скидання настройок на моделях сімейства MikroTik SXT

У моделях сімейств Mikrotik Groove, Metal, wAP ми побачимо приблизно таке розташування кнопки скидання налаштувань :

Скидання Mikrotik Groove

Скидання Mikrotik wAP

Для того, щоб натиснути “заховану” кнопку та скинути налаштування до заводських, нам знадобиться якийсь тонкий інструмент:

 • Кулькову ручку використовувати не рекомендується, т. до., кулька ручки ковзатиме по кнопці і ви її просто «малюєте» чорнилом. 
 • Олівець використовувати теж не можна, тому що його грифель є провідником, і його частинки можуть потрапити на струмопровідні частини плати, що призведе до замикання та нашкодити пристрою.
 • Найкраще підійде зубочистка або викрутка.

 

Скидання Мікротика кнопкою, gif-анімація

СКИДАННЯ MIKROTIK ЗА ДОПОМОГОЮ ЗАМИКАННЯ КОНТАКТІВ НА ПЛАТІ

Крім кнопки Reset, у більшості мікротиків є на друкованій платі відвір діаметром з пару міліметрів, навколо якого знаходяться два оголені (незахищені лаком) друковані майданчики. Вони призначені для «глибшого» скидання налаштувань. Даний вид скидання передбачає відсутність завантаження конфігурації за умовчанням, після якого пристрій не матиме IP-адреси, профіль конфігурації буде порожній, і роутер буде готовий до налаштувань "з нуля". Доречно це в тих випадках, якщо з якихось причин не спрацьовує скидання кнопкою.

Для того щоб скинути налаштування замиканням контактів, найчастіше не потрібно розбирати Мікротик – на корпусі роутерів зазвичай є отвір для доступу до місця скидання. Наприклад, на моделях серій RB750, RB751, RB951 воно розташоване між ніжками:

Кнопка скидання RB750, RB751, RB951

Зазвичай цей спосіб скидання здійснюється викруткою з хрестоподібним жалом, але нерідко трапляються випадки, що відвір текстоліту плати менше діаметром контуру цих оголених друкованих майданчиків і вистря жала викрутки не дозволяє замкнути їх. У таких випадках слід прийти до застосування іншого металевого інструменту. Наприклад, взяти пінцет, або на худий кінець зім'ятий кусочок фольги або скручений петелькою відрізок паяльного припою.

Скидання налаштувань Мікротик замиканням контактних майданчиків

Примітно, що при даному способі скидання пристрій видає не звичайний одинарний або подвійний звуковий сигнал, а характерну переливну трель. Ця трель і «співає» нам про те, що повне апаратне скидання пройшло удачно.

ЯК СКИНУТИ MIKROTIK: ПОРЯДОК ДІЙ

Якщо нам знадобилося скидати налаштування, значить на те є причина. І однією з них може бути сумнів у коректній роботі точки доступу чи роутера Мікротік. Тому під час процедури скидання налаштувань слід звернути увагу на поведінку пристрою: 

 • чи спалахують (або гаснути) потрібні індикатори, 
 • подається звуковий сигнал, 
 • чи відображається мережна активність точки доступу або роутера, якщо вони в цей час підключені до мережі або комп'ютера тощо.

 

Для скидання в заводські налаштування необхідно слідувати певному порядку дій:

 1. Якщо ми скидаємо підключений до мережі пристрій – можна заздалегідь запустити термінальне вікно з ping 192.168.88.1 – щоб побачити, як після скидання пристрій запінгується.
 2. Роутер або точка доступу MikroTik повинні бути вимкнені (знеструмлені) .
 3. Натискаємо кнопку Reset та тримаємо її.
 4. Не відпускаючи кнопку, подаємо живлення на MikroTik (вставляємо кабель PoE або шнур блоку живлення залежно від моделі). Упевнюємось, що засвітився індикатор живлення та, можливо, ще якісь інші індикатори.
 5. Чекаємо приблизно 10-15 секунд до моменту, коли один із індикаторів перестане мигати і лише після цього відпускаємо кнопку. 
 6. Після цього роутер  видасть короткий звуковий сигнал , і це означає те, що пройшла успішна процедура апаратного самотестування і тепер пристрій починає наступний етап завантаження.
 7. Через 15-20 секунд, якщо роутер або точка доступу в цей момент підключені до комп'ютера через мережний кабель, то в області повідомлень операційної системи ми побачимо момент перепідключення пристрою.
 8. Ще через 20-25 секунд ми почуємо знову звуковий сигнал , але вже подвійний. Це означає, що пристрій пройшов процедуру програмного самотестування. Операційна система RouterOS запустилася та завантажила заводське налаштування за умовчанням.
 9. Ще через 10-15 секунд, якщо запустити термінальне вікно з командою «ping 192.168.88.1» – ми побачимо, що пристрій запінгувався. Тобто ми переконалися, що працює мережевий інтерфейс MikroTik і роутер пінгується.

 

Однак, нерідко трапляється так, що при здавалося б найпростішій процедурі скидання, поведінка пристрою при цьому не така, як ми цього очікуємо, або просто кажучи - Мікротик поводиться неадекватно. Можливо, в цьому випадку воно просто несправне і потрібно звернутися до сервісного центру .

ВІДЕО СКИДАННЯ МІКРОТІК ДО ЗАВОДСЬКИХ НАЛАШТУВАНЬ

З відео можна зрозуміти, як повинні поводитися індикатори, який звук має бути, скільки приблизно години займає процедура скидання.

 Скидаємо налаштування кнопкою на прикладі MikroTik SXT:

  Скидання Мікротика до заводської конфігурації за допомогою відвернення на платі:

Таким чином, у роутерах, точках доступу, свитчах Mikrotik з моменту натискання на кнопку скидання і до визначення пристрою в системі йде не більше хвилини. Після цього можна приступати до повноцінного настроювання.

Примітка.

З незрозумілих причин деякі пристрої Mikrotik не забезпечені елементом звукового оповіщення (спікером, біпером), і відстежувати порядок і правильність етапів скидання доводиться за поведінкою органів індикації (світлодіодів). Це менш інформаційно, особливо якщо є підозра, що роутер несправний.

ЯК ПІДКЛЮЧИТИСЯ ДО МІКРОТІКА ПІСЛЯ СКИДАННЯ

Залишитися переконатися, що пристрій готовий до роботи, можна запустити фірмову утиліту від Mikrotik WinBox і побачивши у вкладці Neighbors нашу модель.

Якщо скидання здійснювалось кнопкою Rese t, то на цій вкладці ми повинні побачити адресу мережі за замовчуванням 192.168.88.1.

При першому увімкненні Мікротик нам буде запропоновано деякий профіль за замовчуванням, відмовитися від якого можна натиснувши кнопку "Remove configuration".

Remove configuration

Якщо Мікротик скидався замиканням контактних майданчиків , то замість мережної адреси буде відображено чотири нулі 0.0.0.0 та профіля за замовчуванням після підключення не пропонується.

IP після скидання замиканням контактних майданчиків


Вдалих вам «скидів» і хай пристрої слухаються).