Порівняно недавно компанія  Qualcomm Technologies, Inc. офіційно оголосила про початок співпраці з MikroTik у виробництві точок доступу для приміщень та відкритих просторів з використанням технології 802.11ad Wi-Fi. 

Нагадаємо, що технологія 802.11ad характеризується:

  • високою пропускною здатністю з'єднання - до 6,7 Гбіт/сек завдяки широкому каналу. Якщо для 802.11ac максимальна ширина каналу становить 160 МГц, то для 802.11ad це понад 2 ГГц;
  • вільним ефіром , внаслідок малої зашумленості діапазону 60 ГГц;
  • малими відстанями передачі – від кількох метрів до, максимум, кілометра – залежно від наявності перешкод, посилення антени та інших факторів.

 

Деякі характеристики 802.11ad у порівнянні з іншими стандартами WiFi:

ЯКІ ТОЧКИ ДОСТУПУ ПЛАНУЮТЬСЯ ДО ВИПУСКУ?

Судячи з оголошення компанії, MikroTik і Qualcomm планують випускати:

 Трьохдіапазонні точки доступу , з підтримкою діапазону 2,4 ГГц, технології 802.11ac (5 ГГц) та технології 802.11ad (60 ГГц). Такі точки чудово підійдуть для традиційних мереж корпоративного класу, оскільки вони дозволять збільшити пропускну спроможність Wi-Fi у щільних місцях, таких як конференц-зали, аудиторії тощо. Рішення Qualcomm Technologies також підтримують функції Fast Session Transfer (FST) для забезпечення  плавного переходу на 802.11ac при роумінгу.

 Вуличні точки доступу - "бездротові подовжувачі" мережі, що забезпечують бездротові гігабітні мости між різними сегментами мережі, на відстані до 100 метрів.

Перші "ластівки" лінійки 60ГГц - це анонсовані в березні 2017 року на MUM в Італії  MikroTik wAP 60G - всеспрямована гігабітна точка доступу з радіусом дії до 100 метрів і MikroTik LHG 60G - .

Таким чином, пристрої з 802.11ad на базі чіпсетів Qualcomm Technologies повинні стати непоганою альтернативою волоконно-оптичним та мідним з'єднанням на невеликі відстані, забезпечуючи бездротове з'єднання у декілька гігабіт. Ціна задоволення, щоправда, поки що невідома.