Продовжуємо публікацію нашого FAQ з Ubiquiti (UBNT). Попередня частина - тут . 

Отже, поїхали:

ЯК УБЕЗПЕЧИТИ АНТЕНУ ВІД ВПЛИВУ АТМОСФЕРНИХ ЯВИЩ?

ДОЩ, ТУМАН.

Антени, що мають захисні пластмасові покриття або вбудовані в зовнішні точки доступу, несприйнятливі до таких атмосферних явищ як дощ або сніг, а також зледеніння в холодну пору року і продовжують нормально працювати. Разом з тим, дощі та тумани мають певний вплив на якість зв'язку, послаблюючи сигнал:

Опади/Згасання 2,4 GHz 5,6 GHz
Дощ До 0,05 дБ/км До 0,5 dB/km
Туман До 0,02 db/km До 0,07 dB/km

Після дощу водні випари можуть стати причиною послаблення сигналу. Дані величини повинні включатися до всіх розрахунків перед установкою передавального обладнання.

ГРОЗА.

Захист UBNT від грози

Щоб забезпечити антену захист під час грози, слід дотримуватися деяких застережень:

  • Для низькорозташованих антен достатньо буде з'єднання щогли або труби з найближчою точкою заземлення за допомогою одного товстого дроту.
  • У випадку, якщо антена розташовується на металевому даху, вистачить простого контакту з металевим покриттям.
  • При використанні антен, не обладнаних грозозахисним, необхідний монтаж грозозахисної вставки , включеної в коаксіальний провід.

 

При роботі з PoE грозозахисні елементи включаються до кабелю Ethernet.

 

ЯК ВИСТАВИТИ АНТЕНУ ПО ВЕРТИКАЛІ?

Щоб виставити секторну антену по вертикалі, слід пам'ятати про кілька стандартних правил щодо даної процедури. Чим нижче дивиться в землю антена, тим сильніше вона буде захищена від перешкод. При плануванні зони покриття нової мережі слід приділити увагу вашому сектору, щоб він не дивився у горизонт. При нахилі антени слід врахувати, що кут поширення радіосигналу в деяких антен UBNT має відхилення 2-4 градуси (мінус).

ЯК УНИКНУТИ ПЕРЕШКОД ВІД АНТЕН ІНШИХ ПРОВАЙДЕРІВ?

Багато користувачів антен стикаються з необхідністю зменшення перешкод, що виникають від радіосигналів інших провайдерів. Щоб уникнути цього, найпростіше буде домовитися з ними про те, що ви використовуватимете в роботі різну поляризацію антен, або різні діапазони та канали.

ЧИ ПРАВДА, ЩО ПРИСТРОЇ UBNT НЕ МОЖУТЬ ПРАЦЮВАТИ ВЗИМКУ?

Робота UBNT взимку

Твердження про те, що обладнання UBNT замерзає в зимовий період, не є правдою. Для кліматичних умов України воно підходить якнайкраще. Звичайно, існує проблема з холодним стартом – коли пристрій було деякий час вимкнено та охололо до мінусових температур навколишнього середовища. У цьому випадку можна ввімкнути пристрій і через 30-40 хвилин (після нагрівання) перезавантажити.

Якщо живлення на пристрій подається постійно, то проблем не виникає і -40 °.

Заводські стяжки NanoStation добре показали себе під час роботи в умовах низьких температур, проте вже при -27° вони стають крихкими і можуть ламатися.

 

СКІЛЬКИ СТАНОВИТЬ МАКСИМАЛЬНО ДОСЯЖНА ДАЛЬНІСТЬ СТАЛОГО ЗВ'ЯЗКУ?

Максимальна дальність сталого зв'язку у реальних умовах останнім часом становить до 50-70 кілометрів. Це стало можливим завдяки розробці нових пристроїв, що працюють у стандарті 802.11 a/b/g/n. Крім того, можливе підстроювання таймінгу АСК на них, а потужність нових передавачів складає вже 1000 міліватів.

На даний момент всі з нетерпінням чекають на випробування нових AirFiber5, заявлена ​​виробником дальність яких - до 100 км.

ЯКА ВЕЛИЧИНА НЕ ПОВИННА ПЕРЕВИЩУВАТИ ВХІДНУ НАПРУГУ UBNT ПРИСТРОЇВ?

Пристрої UBNT працюють з напругою від 12 до 24 В. Рекомендується живлення Ubiquiti Poe 24V, а також використання кабелю Ethernet мінімальної довжини та високої якості. Неякісні блоки живлення можуть давати на виході більшу напругу, що може спричинити негарантійні поломки обладнання.

ЧИ МОЖЕ ПРИСТРІЙ UBNT ПРАЦЮВАТИ З WI-FI У РАЗІ ВІДСУТНОСТІ ПРЯМОЇ ВИДИМОСТІ?

умови непрямої видимості - 900MHz

Робота з Wi-Fi передбачає роботу в межах прямої видимості, проте в деяких ситуаціях в умовах її відсутності також може бути можливою. Це обумовлюється чутливістю та потужністю передавача, а також характеристиками перешкоди. Крім того, на передачу даних впливають кліматичні умови, наявність поверхонь, що відбивають.

Зазначимо, що в умовах відсутності прямої видимості найефективнішою вважається частота 900 МГц.

ЯК МОЖНА ЗВ'ЯЗАТИ КІЛЬКА WI-FI ТОЧОК У ЄДИНУ БАЗОВУ СТАНЦІЮ?

Це можливо за допомогою utp-кабелю 5 або 6 категорії за посередництвом switch (маршрутизатор).

Також можна поєднати кілька Wi Fi точок в одну мережу (так звані mesh-мережі).

ОСЬ САМЕ ПРО MESH-МЕРЕЖІ МИ І ПОГОВОРИМО НАСТУПНОГО РАЗУ,

а також деякі технічні моменти налаштування пристроїв UBNT серії M.