Завершуємо наш невеликий FAQ щодо налаштування та експлуатації пристроїв UBNT. Попередні статті ви можете знайти  тут (1 частина) та тут (2 частина) . На цей раз більшою мірою торкнеться пристроїв серії M, хоча ми трохи торкнемося і mesh-мережі.

Звичайно, неможливо було висвітлити всі питання щодо обладнання Ubiquiti, тим паче розбирати кожен із них детально. Та й формат FAQ для цього не призначений. Довелося б видати товсті довідник :).

ЩО Є І НАВІЩО ПОТРІБНІ MESH-МЕРЕЖІ?

 Mesh-мережі – нова тенденція у розвитку бездротових мереж, що має як переваги, так і недоліки. Утворюються за децентралізованим принципом, тобто. всі крапки в mesh-мережі – рівноправні, а мережа загалом має пористу структуру. Кожен осередок пов'язаний як мінімум з двома іншими, набагато рідше - тільки з одним.

НАВІЩО ЦЕ МОЖЕ БУТИ ПОТРІБНО?

 1. Для створення мережі, стійкої до відключення/втрати її елементів (стабільність);
 2. Для суцільного покриття WiFi на великій площі (мережа офісу/підприємства, міська муніципальна мережа, мережі для забезпечення громадської безпеки (міліція, пожежні служби) тощо);
 3. Для створення масштабованої мережі, що при цьому самоорганізовується. Тобто. підключення нових абонентів, нових точок, збільшення покриття – і при цьому мінімум втручання у налаштування (mesh-мережа налаштує маршрути сама).

ПЕРЕВАГИ MESH-МЕРЕЖ

 • Мінімум адміністрування;
 • Стабільність;
 • Дуже просте розширення мережі.

НЕДОЛІКИ.

 • Немає гарантій якісного зв'язку.
 • Втрати на маршруті (сигнал може пройти через кілька точок), а отже, немає гарантій хорошої швидкості.

Найпростішою реалізацією mesh-мережі для WiFi є мережа WDS. Зазначимо, що для розгортання необхідно, щоб все обладнання підтримувало той самий ключ і метод шифрування, а також частоту.

ЧИ ПІДТРИМУЮТЬ ПРИСТРОЇ СЕРІЇ М РОБОТУ З КРОСПОЛЯРИЗАЦІЙНОЮ АНТЕНОЮ?

Майже всі пристрої серії М працюють з кросполяризаційною антеною, за винятком AirGrid, PicoStation і Bullet. У зв'язку з цим їхня швидкість обмежена до MCS7.

ВІДСТАНЬ ДО БАЗОВОЇ СТАНЦІЇ ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ ВРУЧНУ ІЗ РОЗРАХУНКУ «РЕАЛЬНО ВІДСТАНЬ + 1 КІЛОМЕТР»?

Вручну встановити значення відстані до БС є лише тоді, коли пристрої UBNT серії М використовуються як клієнти базових станцій інших виробників, і навіть у ситуації непрямої видимості чи застосуванні підсилювача з урахуванням. На пристроях серії М значення ACK Timeout може бути встановлене в режимі Auto, після цього пристрій додасть від 200 до 500 метрів до відстані.

ЯКІ ОСОБЛИВОСТІ ВІДРІЗНЯЮТЬ UBIQUITI AIRMAX?

Нова технологія Ubiquiti AirMax має кілька суттєвих відмінностей від стандартних режимів b/g/n.

По-перше, вона підтримує режими TDMA та Dual TDMA. Перший - це режим множинного доступу з поділом у часі. Другий режим дозволяє уникнути ситуацій, коли через абонентів із поганим рівнем сигналу знижується загальна продуктивність, т.к. «хорошим» та «поганим» клієнтам лунає різний пріоритет. Причому параметри пріоритету змінюються саме на стороні клієнта.

По-друге, AirMax доповнений інтелектуальним планувальником TDMA VOIP/VideoQoS – алгоритмом, який може визначати в автоматичному режимі відеопакети та VOIP із присвоєнням високого пріоритету. Реалізація його уможливлює призначення різного пріоритету для клієнтів, чия якість сигналу відрізняється.

ЧИ МОЖУТЬ ЗНАЧЕННЯ ПО ПЛОЩИНАХ СИЛЬНО ВІДРІЗНЯТИСЬ ОДИН ВІД ОДНОГО?

Якщо ви використовуєте кросполяризаційну антену (на базі в тому числі), і пристрій дає сильне відхилення Signal Strength Horizontal/Vertical, воно не від'юстовано в одній і площин. Погане юстування в даному випадку може істотно знижувати продуктивність аплінка (4 dBm відхилення дає зниження в 2 рази). Зрозуміти, яка з площин потребує юстування, можна за тим показником, який менше – саме цю площину регулюйте.

ПРИСТРОЇ NANOBRIDGE, AIRGRID ТА BULLET – ЦЕ АНАЛОГИ?

Три перелічені пристрої із серії М не зовсім аналогічні. Дійсно, AirGrid і Bullet мають практично одні й ті ж характеристики, крім єдиної відмінності – перший обладнаний вбудованим у ґрати випромінювачем. NanoBridge є пристроєм з кросполяризаційною антеною, тому тут застосовується суцільнометалевий відбивач круглої форми. Така конструкція дозволяє йому працювати і у вертикальній, і горизонтальній площинах.

ЯК ЗРОБИТИ СКИДАННЯ НАЛАШТУВАНЬ ДО ЗАВОДСЬКИХ?

Щоб скинути пристрій AirOS до базових налаштувань, потрібно підключити його до електроживлення не менше 1 хвилини, повністю завантажити AirOS, затиснути кнопку скидання на приблизно 8 секунд до початку миготіння індикаторів на пристрої. Після цього кнопку reset слід відпустити.

ЧИ МОЖНА ЗНЯТИ ОБМЕЖЕННЯ КРАЇНИ В ПРИСТРОЯХ СЕРІЇ М?

Так, є можливість зняти обмеження по країні, характерне для пристроїв a/b/g. Воно зветься Compliance test.

ПРИ ЗНЯТТІ ОБМЕЖЕННЯ КРАЇНИ СПОСТЕРІГАЄТЬСЯ ЗНИЖЕННЯ ШВИДКОСТІ ПЕРЕДАЧІ?

Багато користувачів відзначають, що в процесі вибору країни у пристрої з підтримкою compliance test він довго з'єднається з базою, що стає на заваді роботі систем типу «точка-точка». Ця проблема виникає через те, що при виборі країни у пристрої всі радіоканали для нього стають доступними, після чого воно автоматично перебирає кожен з них у пошуку баз з SSID. Щоб забезпечити моментальне з'єднання, на стороні клієнта слід вручну використовувати Channel Scan List, після чого потрібно вказати ті канали, з якими може працювати база.

ЧИ ЗАМІНЮЮТЬ ПРИСТРОЇ СЕРІЇ М MAC-АДРЕСИ ПРИСТРОЇВ?

Пристрої серії М змінюють МАС-адреси лише у режимі Station. Якщо під час роботи виникла подібна проблема, варто перейти в режим Station WDS.

ЯК НАЛАШТУВАТИ AIRMAX PRIORITY?

Щоб правильно виставити AirMax Priority, необхідно провести аналіз даних про сигнал, АМС та AMQ:

Low (Низький):    Сигнал < -70    АБО AMQ < 50 АБО AMC < 25

Medium (Середній): Сигнал > -70   І AMQ > 50 І AMC > 25

High (Високий) виставляємо VIP-абонентам, юридичним особам, VoIP.

ЯК ПРАЦЮЮТЬ З VLAN ПРИСТРОЇ UBNT СЕРІЇ М?

При роботі з VLAN пристрою UBNT серії М вільно пропускають теговані пакети, проте це можливо лише в режимі WDS. У прошивці 5.3 є можливість тегування одного VLAN на пристрій або клієнта.

ЧИ ПОТРІБНА ЛІЦЕНЗІЯ НА ВСТАНОВЛЕННЯ АНТЕН ТА ОБЛАДНАННЯ UBNT?

На даний момент законодавство України зобов'язує отримувати дозвіл на використання всіх Wi-Fi пристроїв, крім тих, що:

 • мають потужність ≤ 100 мВт на 2.4 ГГц та ≤ 200 мВт на 5 ГГц;
 • встановлені усередині приміщення;
 • використовуються лише для особистих потреб (внутрішніх потреб організації).

 

Якщо ж ви надаєте телекомунікаційні послуги (навіть якщо це безкоштовний Wi-Fi на літньому майданчику вашого кафе), необхідно отримати ліцензію НКРЗІ.

Залишайтеся з нами, підписуйтесь на отримання новин - ми регулярно публікуватимемо корисну інформацію та огляди.