Рекомендації фахівців компанії Ubiquiti щодо вибору точок доступу та антен WiFi.

Модельний ряд бездротового обладнання від американської компанії Ubiquiti зараз налічує 16 окремих серій продуктів тільки в одній лінійці airMax. Неважко заплутатися у виборі точок доступу та антен – яке обладнання і для чого найкраще використовувати. Ця стаття складена на підставі рекомендацій виробника щодо найбільш ефективного застосування кожної серії.

Нагадуємо, що всі зазначені у статті відстані – це приблизний стандарт. Реальні результати на території завжди залежатимуть від сукупності факторів: наявності прямої видимості, перешкод у зоні Френеля, умов довкілля тощо.

ВИБІР ТОЧОК ДОСТУПУ WIFI ДЛЯ ЛІНКІВ "ТОЧКА-ТОЧКА"

Вибір точки доступу для PTP

   ДЛЯ КОРОТКИХ ДИСТАНЦІЙ (ДО 5 КМ)

Loco M : Ідеально підходить для дуже коротких дистанцій. Найнижча вартість для вирішення "крапка-крапка".
Nanostation M : Дуже популярний продукт для невеликих дистанцій. Часто використовується для відеоспостереження завдяки можливостям другого порту Ethernet.

Приклад: Ubiquiti Nanostation loco M5

    ДЛЯ СЕРЕДНІХ ДИСТАНЦІЙ (5-15 КМ)

AirGrid M: Ідеально підходить для лінків з низькою пропускною здатністю, в яких підключення, опір вітровому навантаженню, низька ціна є кращими, ніж продуктивність. Пристрій без підтримки MIMO.
NanoBridge M: Забезпечує неймовірне співвідношення ціни та продуктивності для цих дистанцій.
PowerBeam M: Форм-фактор дає найвищий коефіцієнт посилення для компактних розмірів обладнання. Спрямований промінь відмінно справляється навіть за умов сильної зашумленості ефіру.
PowerBridge M: Сучасний пристрій середніх відстаней. Вдвічі більше оперативної пам'яті порівняно з аналогічними продуктами підвищення продуктивності.

Приклади:

Ubiquiti AirGrid M5 HP 23dBi

Ubiquiti PowerBeam PBE-5AC-500

 

    ДЛЯ ДАЛЕКИХ ДИСТАНЦІЙ (ПОНАД 15 КМ)

Rocket M (у комплекті з RocketDish): Промисловий стандарт для міжміського зв'язку високої продуктивності. До 150 Мбіт TCP/IP пропускну здатність. Відстань – 100+ км.
Rocket M ac та антени  RocketDish ac : Поки що тільки анонсовані. Однак стандарт 802.11ac передбачає втричі більшу пропускну здатність, ємність мережі та покращену фільтрацію перешкод.
AirFiber 5: Устаткування для магістральних каналів операторського класу. Пропускна здатність – до 1 Гбіт, малі затримки. Відстань – 50+ км.

Приклади:

Ubiquiti Rocket M5

Ubiquiti RocketDish RD-5G31-AC

 

   ДЛЯ МЕРЕЖ ІЗ ВИСОКИМ НАВАНТАЖЕННЯМ

AirFiber 24: Устаткування для екстремальної продуктивності. Продукт забезпечує до 1.4Gbps фактичної пропускної спроможності на відстанях 5+ км на частоті 24 Ггц. Залежно від умов хороші показники може дати і на дистанціях до 13 км.
AirFiber 5: Реальна пропускна здатність – до 1 Гбіт, малі затримки. Відстань – 50+ км.

Приклади:

Ubiquiti AirFiber5

ВИБІР ТОЧОК ДОСТУПУ WIFI ДЛЯ ЛІНКІВ "ТОЧКА-БАГАТОТОЧКА"

 

Продуктивність PtMP -з'єднань залежить від параметрів обох сторін лінка. Тому важливо правильно підібрати обладнання для базової станції, і точку доступу для клієнта.

        ВИБІР ОБЛАДНАННЯ UBIQUITI ДЛЯ БАЗОВОЇ СТАНЦІЇ

Базова станція зазвичай розміщується на дахах будівель, вежах, щоглах. Висота визначає максимальне охоплення. При плануванні базової станції найкраще брати антени з меншим кутом охоплення, які покривають потрібну область. Антени з ширшим променем і, відповідно, більшою зоною охоплення, більш чутливі до перешкод, що призведе до зниження продуктивності та масштабованості мережі.

Вибір точок доступу для PtMP

 

  БАЗОВІ СТАНЦІЇ ДЛЯ НЕВЕЛИКИХ РАЙОНІВ ІЗ НИЗЬКИМ РІВНЕМ ПЕРЕШКОД

Rocket M з антенами OMNI: До 60 + одночасних клієнтських підключень за умови, що всі пристрої з підтримкою AirMax. Високочутливі до перешкод, що рекомендуються для середньонаселеної сільської місцевості .

  ВИСОКОПРОДУКТИВНІ БАЗОВІ СТАНЦІЇ З ВЕЛИКОЮ КІЛЬКІСТЮ ПІДКЛЮЧЕНЬ

Базові станції на основі Rocket M та секторної антени

Rocket M із стандартною секторною антеною: Промисловий стандарт для базових станцій. Чотири 90° або три антени 120° для 360° покриття. 300+ клієнтських підключень.
Rocket M Titanium та секторні антени Titanium: Високопродуктивне рішення для районів із високою щільністю. Змінна ширина променя (60-120 °) антени для масштабованості. 500+ клієнтських підключень на базовій станції. Покращена ізоляція сигналу та технологія AirSync, щоб уникнути перехресних перешкод.
Rocket M ac та секторні антени AirMax Sector ac: Нещодавно анонсоване виробником обладнання для стандарту ac ( Ubiquiti Rocket 5ac Lite , Ubiquiti Antena AM-5AC21-60 ,Ubiquiti Antena AM-5AC22-45 , обіцяє абсолютно новий рівень пропускної спроможності, кількості підключень та фільтрації перешкод.

 

        ТОЧКА ДОСТУПУ – КЛІЄНТ

Nanostation M2 loco - клієнтська точка доступу

  КОРОТКІ ДИСТАНЦІЇ (0-3 КМ)

Loco M : Низька вартість клієнтської станції, та найменше фокусування променя.
Nanostation M : Трохи більша дистанція, ніж у Loco, трохи вужчий промінь.

  СЕРЕДНЯ ВІДСТАНЬ (3-7 КМ)

AirGrid М : Низька вартість CPE, дуже вузька ширина променя, але не MIMO (лише половина продуктивності Nanobridge M)
NanoBridge M : Вузконаправлений промінь, краще діапазон і низький рівень шуму.

NanoBeam M: Вузький фокус променя дозволяє досягати відмінної продуктивності в умовах сильного шуму ефіру.

  ДАЛЕКІ ДИСТАНЦІЇ

PowerBeam – клієнтські точки доступу для далеких відстанейPowerBridge М : Висока продуктивність пристрою, спрямований промінь, кращий діапазон і низький рівень шуму, більш естетичний порівняно з "тарілками".
Rocket M з RocketDis h: Більш ефективні параметри, вартість вища, ніж у інтегрованих конструкцій, не надто зручна та естетична як клієнтська точка.

PowerBeam M: Відмінні показники своєї вартості. Спрямований промінь, добрий коефіцієнт посилення, висока пропускна здатність.

 

Примітка. Відмінним рішенням буде використовувати продуктивніші пристрої на коротких відстанях. Як приклад, NanoBeam М, швидше за все, перевершить Loco M на коротких дистанціях за рахунок властивостей антени. Також потужніші пристрої можуть застосовуватися в тих випадках, коли сигнал точки доступу економ-класу не може подолати перешкоди (листя дерев) або надто зашумлений ефір.

        ТОЧКИ ДОСТУПУ ДЛЯ HOTSPOT

UniFi - точки доступу для HotSpot та корпоративної мережі

Для організації HotSpot рекомендується лінійка продуктів UniFi. Забезпечується централізоване управління, гостьові портали, обмеження пропускної спроможності, кілька ідентифікаторів SSID, ваучери та багато інших функцій.

 

ВИБІР АНТЕНИ WIFI

Антена RocketDisch acВисокий коефіцієнт посилення антен відіграє важливу роль у підвищенні продуктивності зовнішніх бездротових точок доступу завдяки кільком факторам:

  1. За рахунок коефіцієнта посилення вони забезпечують підвищення потужності сигналу, результатом є більш стабільний, якісний і "дальнобійний" зв'язок.
  2. Вони вузькоспрямовані, що дає їм просторові можливості фільтрації, які можуть допомогти заблокувати шум. Це особливо важливо у зашумленому ефірі.

 

Антени можна розділити на такі типи:

Yagi: Спрямована, використовується для PTP та CPE точок доступу. Найчастіше використовується в низьких частотах, таких як 900 МГц через розмір .
Grid: Спрямована , використовується для PTP та CPE пристроїв. Відмінний вітровий опір Тим не менш, цей тип працює тільки в одній полярності (1x1), тому має більш низьку продуктивність, ніж 2х2 антен (Dish, Panel тощо) Panel: Направлена ​​, використовується для PTP та CPE точок. Компактна конструкція дуже приваблива в тих ситуаціях, коли форм-фактор "тарілки" не підходить з якихось причин. Dish: Найбільш вузькоспрямовані та найпродуктивніші AirMax антени для з'єднань PTP.

Більше і важче, ніж решта.
Omni: Забезпечує 360 градусів у горизонтальній площині (всеспрямована). Ідеально підходить для низької потужності та широкого охоплення AP / базової станції.
Ідеальний вибір для базових станцій високої продуктивності. Надає більш високий коефіцієнт посилення та більш вузьку спрямованість сигналу, ніж всеспрямовані антени. Зазвичай випускається у варіантах 60, 90 чи 120 градусів.

Ще одну статтю, яка допоможе визначитися з вибором точки доступу для WiFi-інтернету з асортименту Ubiquiti, ми публікували у квітні: Порівняння обладнання Ubiquiti для різного типу завдань