Wi FI 802.11 ac поглинає попередників. Такий висновок серед інших зробили аналітики компанії Infonetics Research За даними звіту Wireless LAN Equipment and WiFi Phones,  частка продажу точок доступу WiFi з підтримкою стандарту 802.11 ac в іншому кварталі 2014 року підвоїлася, тоді як пристрої з 802.11 b/g/n - залишилися колишніми.

Для наступного, 2015 року, експерти передбачають прискорення ринку обладнання для бездротової мережі та насичення його пристроями Wi-Fi ac. Наприклад, ABI Research прогнозує, що кількість мікросхем WiFi за допомогою 802.11 ac значно перевищить випуск мікросхем без неї.

Wi Fi 802.11 ac

На 2015 рік також заплановано випуск обладнання "іншої хвилі" цього стандарту, в якому обіцяно реалізацію восьми каналів, смуги до 160 МГц та технології MU MIMO.

Чому Wi FI стандарту  802.11 ac так швидко завоював позиції?

Як вийшло, що остаточно прийнятий лише в січні 2014 року стандарт 802.11 ac вже до іншого кварталу 2014 року практично окупував ринок?

802.11ac WiFi1. Швидкість передачі. Власне, це основне, заради чого йде нескінченна розробка нових стандартів. i Fi 802.11 ac передбачає швидкість передачі до 450 Мбіт/с на одній антені . Точка доступу із трьома антенами дає до 1,3 Гбіт/сек . Це у 3 рази більше за максимальну пропускну здатність на 802.11n. 

На даний момент такий прорив  досягнуто головним чином за рахунок полоси 80 МГц, оптимізації модуляції – 256-QAM  та трьох просторових потоків.

2. Сумісність з попереднім стандартом . Сіткове обладнання Wi Fi ac обернено сумісне з пристроями 802.11 n. Це означає, що ви можете поступово замінювати точки доступу на нові, не порушуючи роботу мережі.

3. Гарні результати практичних випробувань. Звичайно, обіцяна максимальна пропускна здатність завжди набагато нижча за реальну. Саме тому всі з нетерпінням чекали на результати випробувань точок доступу з підтримкою стандарту 802.11 ac на практикі, в реальних умовах.

ЩО ПОКАЗАЛА ПРАКТИКА ВИКОРИСТАННЯ ТОЧОК ДОСТУПУ ІЗ W IFI 802.11 AC?

Практичні тести демонструють справді суттєвий приріст швидкості на лінках з використанням обладнання 802.11 ac. Ми кілька разів публикували статті із звітами випробувань.

Компанія MikroTik провела тестові випробування точок доступу  Mikrotik SXT ac  "на столі". Результат – понад 500 Мбіт/сек на 80 МГц каналі. Про це - у статті  Перші тести MikroTik SXT AC .

Тієї ж статті - звіт про наші випробування SXT AC на столі. Результат практично такий самий, як і у виробника – до 500 Мбіт/сек .

Трохи пізніше один із наших клієнтів надавши скріншоти роботи NetBox5 ac . На живому трафіку і в умовах сильного шуму швидкість прокачування на лінку 22 км досягла 220 Мбіт/сек . Переглянути скріншоти можна у цій статті . Зверніть увагу, що навіть без використання полоси 80 МГЦ (у лінку використовують 40 МГц ) вдалося підняти швидкість більш ніж 2 рази в порівнянні з n-стандартом.

 

Wi Fi ac – варто вже переходити на новий стандарт?

Думки щодо цього розділилися. Одні вже зараз змінюють парк обладнання Wi Fi на 802.11 ас. Інші не поспішають, оскільки чекають на вихід пристроїв "іншої хвилі" стандарту, які поки що розробляються.

Зазначимо, що:

На точках доступу WiFi 802.11 ac тепер сфокусовано основну увагу виробників. Точки зі старим стандартом поступово будуть позбуватися технічної підтримки та зніматися з виробництва. Тому, якщо ви збираєтеся купувати обладнання, є сенс  купувати вже нове, а не те, що швидко йде в минуле і скоро стане неактуальним.

Нові пристрої сумісні з 802.11 n , що, як ми вже написали вище, дозволяє змінювати обладнання поступово.

У разі конкуренції швидкостей та провайдерів розвиток мережі не можна відкладати "потім" . Поки ви будете роздумувати, купувати новинки чи ні, конкуренти будуть піднімати стабільніші лінки та надавати клієнтам вищі швидкості.

Крім того, компанії Ubiquiti і MikroTik, як і раніше, керуються політикою доступних цін при розробці нових пристроїв. Різниця у вартості точок доступу WiFi ac зі старими "n"-ками не настільки значна , щоб заощаджувати на нових можливостях.