Powerline-адаптери – особлива лінійка пристроїв у великій категорії приладів для розширення мережі WiFi. Існують також підсилювачі сигналу Wi-Fi , але їх принцип дії зовсім інший. Підсилювач встановлюється зазвичай на межі зони дії точки доступу або роутера, ловить сигнал і, посиливши його за допомогою власних антен, роздає вже в межах своєї зони. І прийом, і передача даних при цьому відбувається за бездротовим протоколом, а загальна протяжність зони дії мережі обмежена сумарною протяжністю: зона роутера + зона підсилювача.

Powerline-адаптери мають інший принцип дії. Пристрої :

  • приймають сигнал від роутера або точки доступу по дротовому з'єднанню (для цього вони встановлюються зазвичай на невеликій відстані);
  • декодують його передачі по проводах електричної мережі;
  • на виході здійснюють зворотне перетворення сигналу і транслюють кінцевим пристроям або Ethernet кабелю, або за допомогою WiFi.

 

Адаптери випускають більшість виробників мережного обладнання – D-Link, Asus, Edimax, TP-Link, в асортименті яких є продукція для SOHO сегмента. На малюнку на початку статті – очікувана новинка від TP-Link, гігабітний Powerline адаптер.

СХЕМИ ПІДКЛЮЧЕННЯ

 

Для організації мережі за допомогою адаптерів Powerline перший пристрій з'єднують за допомогою LAN роз'єму та мережного кабелю з роутером, модемом, точкою доступу тощо. та підключають до розетки. Другий пристрій включають у мережу вже в безпосередній близькості від девайсів, на які лунатиме Інтернет.

Ось, наприклад, проста роздача інтернету з кімнати А в кімнати B і C:

Проста мережа на Powerline адаптерах

Зверніть увагу на закреслений мережевий фільтр – адаптери не можна підключати через нього (як і через UPS).

Ось мережа у багатоповерховому котеджі. Червоними лініями позначений кабель електропроводки, жовтими – мережевий.

Мережа у багатоповерховому будинку на Powerline адаптерах

 

ПЕРЕВАГИ ВИКОРИСТАННЯ POWERLINE АДАПТЕРІВ

Для передачі даних електропроводкою не потрібно прокладати по квартирі, котеджу або офісу окремий мережевий кабель - свердлити стіни, зривати плінтус і т.д. З тієї ж причини адаптери можна використовувати, наприклад, на об'єктах, де ще нічого немає, крім електромережі.

Сигнал Wi Fi, натикаючись на перепони у вигляді стін, меблів і т.п. слабшає, і тому в приміщеннях з великою кількістю кімнат, а також багатоповерхових складно забезпечити доступом до Інтернету з гарною швидкістю віддалені пристрої. Powerline адаптери вирішують цю проблему.

Протяжність мережі на основі Powerline адаптерів обмежується лише протяжністю домашньої чи офісної електропроводки (до лічильника чи трансформатора). Таким чином, Інтернет можна провести в такі віддалені приміщення, куди Wi-Fi сигнал від роутера ніколи не дістав би, а кількість підсилювачів "дорогою" була б просто невигідною.

Багато виробників випускають адаптери з розеткою. Тобто. при включенні пристрою в мережу використовувана розетка фактично залишається вільною. Наприклад, TP-Link TL-PA551KIT (картинка нижче) (UPD Знято з виробництва):

Powerline адаптери з розеткою

 

НЕДОЛІКИ POWERLINE АДАПТЕРІВ

При включенні/вимиканні електромережі енергоємних приладів може на деякий час падати швидкість Інтернет-з'єднання;

Powerline адаптери не можна підключати через UPS або фільтри живлення, що може бути незручним;

При організації мережі з кількох адаптерів початкова пропускна спроможність мережі (від роутера) поступово розподіляється між іншими.

Що ж у результаті? Використання Powerline-пристроїв може бути найкращим рішенням для організації локальної мережі у багатоповерхових котеджах та великих офісах, особливо якщо немає бажання чи можливості прокласти мережевий кабель. Сучасні адаптери компактні, зручні та надають непогану швидкість з'єднання - можна дивитися відео у високій якості, наприклад.

PS Незважаючи на те, що в нашому асортименті їх, прямо скажемо, мало, на ваше замовлення ми знаходимо і привозимо будь-які і в будь-якій кількості.