Довгий час в асортименті продукції компанії Ubiquiti Networks були виключно бездротові пристрої – точки доступу, антени, адаптери, IP-камери тощо. Для того щоб організувати базову станцію та об'єднати її в єдину систему, використовувалися мережеві рішення інших виробників. У результаті все виглядало приблизно так:

Організація БС без Toughswitch

Кожне бездротове пристрій з'єднується з PoE адаптером, який, у свою чергу, - зі свічкою. Погодьтеся, дуже багато патч-кордів, кабелів та девайсів.

Нарешті, у 2013 році компанія випустила лінійку власних комутаторів Ubiquiti Toughswitch у трьох різних модифікаціях:

  1. Ubiquiti TOUGHSwitch PoE - 5 портів Gigabit Ethernet, живлення PoE - 24 В;
  2. Ubiquiti TOUGHSwitch PoE PRO - 8 портів Gigabit Ethernet, підтримується живлення PoE і 24 В, і 48 В.
  3. Ubiquiti TOUGHSwitch PoE CARRIER - подвійний Pro у форм-факторі для монтажу у стійку.

 

Крім свічів, компанія також розробила серію маршрутизаторів EdgeRouter (деякі з моделей поки що очікуються), але про них ми поки говорити не будемо.

Використання Ubiquiti Toughswitch в організації базової станції дозволяє привести її приблизно до такого виду:

Організація БС з використанням Toughswitch

За допомогою Ubiquiti Toughswitch не тільки зменшується кількість задіяних девайсів та забезпечується живлення PoE бездротових пристроїв. Пристрій виконує більше функцій, ніж звичайний некерований комутатор:

  • Надає можливість віддаленого перезавантаження підключених девайсів;
  • Розвантажує базову станцію, т.к. вміє працювати з VLAN;
  • Відстежує перевантаження секторів, трафік та середній розмір пакету.

 

ХАРЧУВАННЯ POE

Комутатор фактично не підтримує стандарт 802.3 af, проте нормально забезпечує електроенергією пристрою, що його потребують. Активація та настроювання живлення на портах здійснюється вручну. Завдяки цьому до комутатора можна підключати також пристрої, живлення яких здійснюється у звичайному, не PoE режимі.

Порти моделей Pro та Carrier можна настроїти на подачу як 24 В, так і 48 В. Виробник передбачивши світлову індикацію, що дозволяє визначити, на яку напругу налаштовано той чи інший порт. 24 В – індикатори світяться зеленим, 48 В – жовтим, причому навіть якщо до порту нічого не приєднано. Це допомагає уникнути помилок під час підключення.

ФУНКЦІЇ WATCHDOG ТА ALERTS

Завдяки функції watchdog підключені пристрої, керування яких з якоїсь причини втрачено, можна підняти віддалено. Причому відбувається все це в автоматичному режимі: комутатор регулярно пінгує адреси пристроїв і якщо відповіді немає, - перезавантажує.

Лог системи з діями перезавантаження:

Лог перезавантаження системи

Функція alerts відстежує події, що відбуваються в системі, такі як перевантаження трафіку на порт, відключення/підключення з'єднання та відображає їх у лозі.

Лог подій на портах

НАЛАШТУВАННЯ UBIQUITI TOUGHSWITCH

Інтерфейс комутатора Ubiquiti Toughswitch, як, втім і іншої продукції компанії, відрізняється зручністю та простотою управління та налаштувань.

У меню містяться 5 вкладок:

STATUS

Інформація про самого комутатора, версію прошивки, стан портів та трафік по них:

Вкладка Status

DEVICE

Загальне налаштування системи. З нового – чек-бокс Management port only, який дозволяє зафіксувати управління комутатором лише через порт, що управляє. За замовчуванням галочка знята, і можна керувати пристроєм через будь-який порт.

Вкладка device

Тут же, у пункті Device Discovery, - всі пристрої, підключені до комутатора:

Device Discovery

PORTS

На цій вкладці можна настроїти порти Toughswitch - увімкнути/вимкнути PoE, налаштувати режим живлення та роботи, увімкнути/вимкнути функції Watchdog та Alerts:

Налаштування портів

VLANS

Це меню дозволяє настроїти роботу портів з VLAN, простовив відповідні теги:

  • Exclude - заборона певного vlan;
  • Tag – трафік тегується;
  • Untag - трафік розтегується (вихідний), вхідний тегується цим VLAN.

 

Вкладка Vlans

Про вкладку Alerts ми говорили вище, на ній є логи подій на портах.

ПІДСУМКИ

Ubiquiti Toughswitch - догідний пристрій, який дозволяє оптимізувати розгортання базової станції, позбутися лишніх адаптерів та патч-кордів, організувати живлення PoE та водночас спокійно підключити не-PoE пристрої. Розширені функції дозволяють контролювати стан підключених девайсів, трафік та настроювати порти для роботи з VLAN, не навантажуючи базову станцію.