Вигляд усередині

AirFiber 5X – нещодавня новинка компанії Ubiquiti у фірмовій лінійці Ubiquiti AirFiber. Пристрої серії є радіомостами для магістральних каналів великої дальності, з високою швидкістю та пакетною продуктивністю. Але якщо моделі AirFiber 5, AirFiber 5U, AirFiber 24 – це дорогі РРЛ, то моделі X – це полегшений, економний варіант. Зниження ціни досягається, зокрема, завдяки:

  • відсутності вбудованої антени,
  • застосування замість технології FDD (частотне рознесення вхідного та вихідного каналів) трохи менш швидкісної та продуктивної TDD (часового рознесення), і як наслідок - упрощення та здешевлення всієї конструкції.

 

Але незважаючи на це, продуктивність пристроїв вражає: заявлена ​​швидкість – до 500 Мбіт/сек, заявлена ​​дальність – до 200 км. Нехай це і максимум, основне призначення якого - жорсткий маркетинг, але реальні результати також негані, маса прикладів викладена в UBNT-спільноті . Про найпоказовіший рекорд на 225 км ми розповідали .

РОЗГЛЯНЕМО UBIQUITI AIRFIBER 5X БЛИЖЧЕ ТА ПОДИВИМОСЯ, ЩО ВСЕРЕДИНІ

Що приємно здивувало – задня металева кришка, толщина металу пристойна. З пластику зроблена тільки лицева панель та кришка, що закриває порти. Метал буде сприяти ефективній тепловіддачі та охолодженню пристрою.

Корпус Airfiber 5X

Ще одна конструктивна особливість у "скарбничку" тепловіддачі - задня стінка  AirFiber 5X, яка є голчастим радіатором.

Задня стінка Airfiber 5x, метал

Три роз'єми, 2 RP-SMA - під антени, SMA - під GPS-антену.

Рознімання для антен airfiber 5x

Передбачено спеціальний роз'єм під заземлення.

Заземлення airfiber 5x

У ранніх моделях він розташовувався посередині, тепер його перенесли на лівий бік задньої стінки, ну, щоправда, "колишній" роз'єм так і залишився.

Заземлення за інструкцією

РОЗБИРАЄМО  AIRFIBER 5X

Передня панель герметизована: по контуру прокладено гумовий фланець. 

Крупний план плати AirFiber 5X:

Крупним планом плати

 

Елементи радіо екрановані від електромагнітних перешкод. 

Особливості конструкції

Так як корпус металевий, між ним та платою прокладена електроізоляційна підкладка (на фото видно її жовтий край під платою).

Використовуються зовнішні Lan-контролери (ar8035 – для гігабітного порту та ar8032 – для порту даних), що є більш ефективним, порівняно з реалізацією контролера в основному процесорі пристрою та  робить AirFiber 5X  більш ремонтопридатним.

LAN контролери AirFiber X

Комплектація  AirFiber 5X:

Комплектація AirFiber X

1. GPS-антена з магнітною основою.

2. Кабельні стяжки

3. Кріплення для GPS-антени.

4. PoE-адаптер

5. Шнур живлення.

6. Інструкція зі встановлення.

7. Стяжка для кріплення на трубу.

КОМПАКТНЕ, ШВИДКІСНЕ ТА НАДІЙНЕ

Загалом інженери Ubiquiti підійшли до розробки  AirFiber 5X з усією ретельністю: пристрій створено, щоб стабільно працювати під навантаженням та обробляти щільні потоки трафіку радіорелейних мостів. Корпус надійно захищений від зовнішніх кліматичних впливів, а радіомодуль - від електромагнітних перешкод.