Power over Ethernet - гумор

 1. Що таке PoE?
 2. Пристрої PoE.
 3. Як за допомогою PoE організувати подачу живлення по кручення парі?
 4. Що важливо знати для правильного з'єднання.

 

ЩО ТАКЕ POE?

Абревіатура PoE розшифровується як „Power over Ethernet” (живлення по мережі  Ethernet). Але реалізація технології набагато складніша, ніж за допомогою кабелю з вилкою для електромережі на одному кінці та роз'ємом RJ-45 на іншому, як на гумористичній картинці на початку статті. Таке просте втілення просто неможливо, тому що більшість електронних пристроїв працюють не на змінному, а на постійному струмі низького напруги: 12V, 24V, 48V і т. д. Тому в мережі обов'язково повинні бути присутніми , функції трансформатора та випрямляча.

Схема підключення PoE через адаптери та комутатор

У мережевому кабелі (вітій парі) з підключенням за стандартом 100BASE-T (Fast Ethernet, 100 Мбіт/с) дані передаються лише по 2 парам, а решта 2 пар залишаються вільними. Одного разу хтось дуже кмітливий вигадав використовувати ці вільні жили для подачі електроживлення на пристрої. По одному LAN-кабелю техніка отримує дані, та електрику. Дуже зручно для тих випадків, коли обладнання потрібно встановити на крыші, на штоглі, на подвір'ї приватного будинку, тобто в тих місцях, куди підводити окремий кабель з електроживленням проблемно чи дорого. 

Проста схема PoE

Пізніше виник інший варіант - подавати струм тими самими жилами, як і інформацію. Це дозволило застосувати технологію в мережах Gigabit Ethernet, 10/100/1000 Мбіт/сек, де всі 4 пари задіяні у передачі інформації. Живлення та дані передаються на різних фізичних рівнях, тому не заважають одна одній. 

ПРИСТРОЇ POE

У рамках технології розрізняють 3 види пристроїв:

PoE-споживачі (PD)

Це точки доступу , IP-камери та інша техніка, в якій виробник передбачивши можливість отримувати електрику мережним кабелем (витою парою). Часто вони додатково мають стандартний роз'єм електроживлення. У характеристиках такої техніки вказується, що вона підтримує так зване PoE in (вхідне). Також у паспорті пристрою має бути зазначено, який тип Power over Ethernet він підтримує.

PoE-джерела (PSE)

Ці пристрої подають електроживлення у пару. Їх, своєю чергою  , прийнято розділяти на кінцеві (endspan) та проміжні (midspan) джерела. PoE-джерело, по суті, це конструктивно об'єднаний в одному корпусі блок живлення для підключення до електромережі + блок, який розподіляє живлення по проводникам витої пари, або два цих елементи в комплекті.

Кінцеві PoE-джерела – це PoE-комутатори, маршрутизатори, їх також можуть називати активними джерелами. Підключивши до порту такого роутера або свіча за допомогою крученої пари точку доступу, IP-камеру, ми подаємо на підключені пристрої електроживлення.

Маршрутизатор MikroTik із підтримкою PoEКомутатор D-Link із підтримкою PoE

Проміжні – це  PoE-адаптери (інжектори), які також називають пасивними PoE-джерелами.

Конструктивно PoE-інжектор може являти собою  PoE-блок або  PoE-шнур .

PoE-адаптери у вигляді блоку зазвичай кращі, оскільки оснащені захистом, мають гальванічну розв'язку, часто доповнюються такими функціями, як віддалене перезавантаження пристрою, моніторинг перевантаження, короткого замикання тощо.

PoE блоки (адаптери, інжектори)

PoE-шнур - це гранично проста реалізація джерела живлення по крученнях парі, фактично він просто "додає" в LAN-кабель електричну складову. Відрізняється від PoE- блоку зокрема тим, що немає гальванічної розв'язки.

PoE - шнур

PoE-сплітери

Призначені для організації віддаленого живлення в мережі, якщо кінцеве пристрій, яке потрібно запитати, не підтримує технологію PoE. Спліттери діють назад адаптерам PoE: що надходять до них по одному кабелю (витій парі) електроживлення та дані поділяють на два кабелі: окремо електрику, окремо дані.

PoE-сплітер також може конструктивно являти собою блок або шнур.

PoE спліттер у вигляді блоку (Tp-Link)PoE спліттер у вигляді шнура

 

PoE конвертери

При будівництві лінків може виникнути ситуація, коли джерело та споживач PoE працюють із різним напругою, різними стандартами. Для цих випадків існує така група пристроїв, як PoE-конвертери.

PoE конвертер MikroTikPoE конвертер Ubiquiti

 

ЯК ЗА ДОПОМОГОЮ POE ОРГАНІЗУВАТИ ПОДАЧУ ХАРЧУВАННЯ ПО КРУЧЕННЯ ПАРІ

Варіанти підключення з використанням різних типів пристроїв технології PoE наочно ілюструються цією картинкою зі схемами:

Схема підключення PoE

 

ЩО ВАЖЛИВО ЗНАТИ ДЛЯ ПРАВИЛЬНОГО ПІДКЛЮЧЕННЯ

 

Ось ми купили якийсь PoE-адаптер, підключили його до Ethernet та електромережі, приєднали LAN-кабель від нього до точки доступу, яку хотіли запитати. Здається просто.

Тільки точка доступу чомусь згоріла. Чого б це?

Справа в тому, що на практиці, щоб правильно організувати віддалене підключення по PoE, необхідно врахувати кілька важливих факторів:

 • Тип живлення , який надається PoE-комутатором або інжектором: якому стандарту відповідає, яка напруга подає на пару, за яким типом зроблено розпинування.
 • Напруга , яка потрібна нашій техніці.
 • Відстань до віддаленої точки.

 

Ці вихідні дані допоможуть підібрати PoE-обладнання, яке сумісне один з одним, та розрахувати можливість віддаленого електроживлення в принципі.

Якщо цього не зробити, у найгіршому випадку, як ми вже сказали – підключене обладнання швидко виходить з ладу, у кращому – взагалі не ввімкнеться.

 

ДАЛІ БУДЕ

У наступній статті ми розберемо:

 1. Стандарти та типи PoE .
 2. Стандарти IEEE 802.3af, 802.3at - активні PoE .
 3. Passive PoE .
 4. Типи розпинування.
 5. Кабель для PoE.
 6. Довжина PoE.
 7. Бюджет потужності PoE.