Ubiquiti (UBNT) займає значну частину ринку бездротових пристроїв. Ubiquiti faqУ процесі продажу та післяпродажної підтримки точок доступу та антен бренду ми стикаємося з безліччю питань щодо їх настроювання та експлуатації. Тому наша команда вирішила створити невелике FAQ з обладнання від Ubiquiti (UBNT).

ЯКУ АНТЕНУ ВИБРАТИ ДЛЯ БАЗОВОЇ СТАНЦІЇ?

Вибір антени, що встановлюється, залежить від декількох факторів:

  • Розташування клієнтів щодо точки доступу та рельєф навколишньої місцевості . Якщо планується розмістити точку доступу в центрі мережі, то добре підійде колінеарна (всеспрямована) антена з посиленням від 8 dBi (наприклад, Ubiquiti AMO-2G13 , Ubiquiti AMO-5G10 ). За умови прямої видимості величина радіусу покриття становитиме 7-10 кілометрів. При встановленні на межах зони використовуються секторні антени.
    встановлення антени Ubiquiti
  • Дальність покриття мережі . Для збільшення покриття мережі на центральній базовій станції може бути встановлено кілька секторних антен (наприклад, Ubiquiti Antena AM-2G15/120 ). Це забезпечить збільшення покриття до 20 км. Однак, при цьому необхідно використовувати антени з посиленням більше 12 dBi.
  • Кількість клієнтів . При невеликій кількості абонентів (до 30-50) підійдуть всеспрямовані антени. Якщо потрібно підключити більше 30 абонентів в одному секторі, встановіть кілька секторних антен і розмежуйте канали мовлення.

НА ЯКІЙ ВИСОТІ АНТЕНА ПРАЦЮЄ НАЙОПТИМАЛЬНІШЕ?

Найбільш оптимальною вважається установка антени на дахах будівель заввишки 20-25 метрів, при цьому вони повинні знаходитись у прямій видимості щодо всіх абонентських станцій. Подібний спосіб розташування дозволяє забезпечити розширення зони радіовидимості до 20 кілометрів, а також підняти передавальний пристрій на рівень вище навколишніх перешкод. Проте встановлення антени на надмірній висоті призведе до утворення так званої «мертвої зони» безпосередньо поблизу неї.

ЯК НА РОБОТУ АНТЕНИ ВПЛИВАЄ НАЯВНІСТЬ ПОРЯД ІЗ НЕЮ ДЕРЕВ?

Дерева з густими кронами можуть розсіювати радіосигнал, поглинати його, унеможливлюючи передачу його. Однак у деяких випадках "пробити" кілька дерев можливо. При розсіюванні сигналу він не так втрачається, скільки страждає через відбиті сигнали. Це провокує різний час запізнення, що, своєю чергою, призводить до міжсимвольної інтерференції та зниження швидкості передачі.

СЕКТОРНІ АНТЕНИ UBNT - У ЧОМУ ПОЛЯГАЮТЬ ПЕРЕВАГИ ?

Секторні антени дають точкам доступу відразу кілька переваг:секторні антени

  • Збільшується ємність мережі . Робота в стандарті 802.11b, DSSS та три секторні антени забезпечують роботу одразу трьох точок доступу, що збільшує кількість користувачів одразу втричі.
  • Рівень радіосигналу підвищується , адже секторні антени мають велике посилення в порівнянні з антенами кругової спрямованості. Крім того, існує можливість їхнього напряму безпосередньо у бік клієнта.
  • Радіодіапазон використовується ефективніше . Так як секторні антени можуть нахилятися щодо поверхні землі, зона покриття регулюється, а діапазон може бути використаний у наступному осередку, навіть якщо вона розташована за кілька кілометрів.

ЧИ МОЖУТЬ ОДНОЧАСНО ВИКОРИСТОВУВАТИСЯ АНТЕНИ ДЛЯ ПРИЙОМУ ТА ПЕРЕДАЧІ?

У стандарті 802.11a/b/g можуть використовуватися роздільні антени на прийом і передачу даних, проте лише в тому випадку, якщо радіо обладнано двома роз'ємами, а їх організація забезпечується симетричним дільником потужності або використовується циркулятор. Такий варіант зручний тим, що при збільшенні посилення приймання випромінювана потужність не збільшується.

АНТЕНИ, З ЯКИМИ ХАРАКТЕРИСТИКАМИ МОЖУТЬ ВСТАНОВЛЮВАТИСЯ НА СТАНЦІЯХ КЛІЄНТІВ?

Встановлення антен на станціях клієнтів залежить від характеристик базової станції. Якщо її потужність дорівнює 36dBM, то антени встановлюються згідно з таблицею для стандартного адаптера 100мВТ, розрахунком якої займалися інженери.

Відстань Посилення клієнтської антени
до 3 км 7 - 9 dBi
від 3 до 8 км 9 - 15 dBi
від 8 до 11 км 15 - 20 dBi
понад 11 км 20 - 24 dBi

 

ЯКІ АНТЕНИ НАЙКРАЩЕ ПРАЦЮЮТЬ У СИСТЕМАХ ТИПУ «КРАПКА-КРАПКА»?

Якщо говорити про системи типу «крапка-крапка», то тут найкраще підійдуть спрямовані антени , посилення і тип яких залежатиме лише від відстані між абонентами, довжини кабелю, тієї швидкості, якої хоче досягти провайдер і потужності обладнання.

У НАСТУПНІЙ СТАТТІ:

ЯК УБЕЗПЕЧИТИ АНТЕНУ ВІД ВПЛИВУ АТМОСФЕРНИХ ЯВИЩ?

Чи може пристрій UBNT працювати з Wi-Fi у разі відсутності прямої видимості?

та інша інформація...