WiFi антени на 2, 5, 10, 15 км

Серед провайдерів України незмінним попитом користується бездротове обладнання Ubiquiti та MikroTik – завдяки оптимальному співвідношенню ціни, якості та продуктивності. Є лише одна невелика складність: асортимент продукції у обох виробників досить великий, і не завжди просто розібратися, які точки доступу та антени краще купити. Наші менеджери постійно одержують запити виду:

  • Підберіть мені антени WiFi на 2 км для базової станції.
  • На якому обладнанні можна побудувати WiFi міст на 15 км?
  • Які WiFi антенни ви рекомендуєте для мосту на 5 км з гарною пропускною здатністю?

 

Ми кілька років тому вже публикували статтю з рекомендаціями Ubiquiti щодо підбору обладнання для лінків різної дальності. Але за цю годину вийшов новий стандарт WiFi 802.11ac, з'явилося багато нових моделей з його підтримкою і без, тому виникла потреба у новій добірці.

MikroTik також нещодавно опублікував інформацію про дальність своїх найпопулярніших точок доступу, прочитати про це можна у цій статті .

Відразу оговоримося: надалі мова піде про вибір саме точок доступу, тобто пристроїв, що поєднують у собі антену та радіомодуль, або комплектів з точки доступу та зовнішньої антени, що приєднується до неї. Однак багато хто називає точки доступу "антенами WiFi", що не зовсім правильно, але досить поширене, так що ми вживатимемо і таке позначення теж.

Наведені рішення спроектовано для базових умов. Реальні результати залежатимуть від довкілля, перешкод, трас, між ЕІІМ та інших факторів. 

UBIQUITI - WIFI АНТЕНИ НА 2, 5, 15 КМ ДЛЯ МОСТІВ

Лінк PtP (Point-to-Point, точка-точка), або міст, з'єднує один з одним два пристрої, розташовані в різних місцях. Як правило, міст будується на відстані від 150-200 метрів до кількох десятків кілометрів.

WiFi антени на 2, 5, 15 км для мостів

WiFi антени для мостів до 5 км.

NanoBeam 5AC-16/19 Рекомендовано Ubiquiti для невеликих відстаней. Чудова продуктивність цих WiFi антен забезпечується завдяки airMax AC технології, точки дають до 450 Мбіт/сек пропускної спроможності.

Nanostation Loco M.  Також підходить для коротких дистанцій (з нашого досвіду – до 3 км). PtP-рішення мінімальної вартості, але підтримуваний стандарт - лише 802.11n, відповідно, пропускна нижче.

Nanostation M . Дуже популярні WiFi антенни (точки доступу) для коротких відстаней часто використовують для відеоспостереження завдяки наявності додаткового порту Ethernet. Але все той же стандарт 802.11n.

 

WiFi антени для мостів 5-15 км

  • LiteBeam AC -23 : Рекомендоване Ubiquiti клієнтське обладнання, яке підходить також і для мостів. Чудова продуктивність завдяки стандарту AirMax AC, пропускна здатність до 450 Мбіт/сек.
  • PowerBeam AC.  Ці WiFi антени радяться виробником як клієнтське обладнання для лінків на великі відстані, або для мостів на середні відстані (5, 10, 15 км). Чудова продуктивність завдяки стандарту AirMax AC, пропускна здатність до 450 Мбіт/сек.
  • PowerBeam AC ISO.   Практично повністю повторює PowerBeam 5AC, але завдяки ізолятору дає добрі результати у зашумленій середовищі.
  • LiteBeam M. Ця WiFi антенна ідеально підійде для тих випадків, коли немає необхідності у високої пропускної здатності, де сама можливість підключення, вітрове навантаження, низька ціна важливіша за продуктивність. Пристрій не підтримує MIMO, має одну поляризацію, стандарт 802.11n, тому канальна швидкість – всього 150 Мбіт/сек, реальна пропускна відповідно менше.
  • PowerBeam M : Оптимальне співвідношення ціни та продуктивності для лінків на середні дистанції, стандарт 802.11n.

 

 

WIFI АНТЕНИ ДЛЯ МОСТІВ ПОНАД 15 КМ

airFiber AF -5  (спрямовані  антени WiFi з вузьким лучом). Це комплект операторського класу для мостів на великі дистанції, можлива передача даних на відстані 200 км. Ефективне використання спектра, забезпечення пропускної спроможності до 620  Мбіт/с  (з використанням ширини каналу 50MHz).


Rocket AC RocketDish LW. Чудовий комплект із вузькоспрямованої WiFi антени та точки доступу. Вибір для високопродуктивних лінків на довгі відстані. TCP/IP пропускну здатність до 450 Мбіт/сек (з використанням ширини каналу 80MHz). Дальність лінків - 100+ км

 

 

ВИСОКОПРОДУКТИВНІ МАГІСТРАЛЬНІ КАНАЛИ

AirFiber 24 HD. Чудова продуктивність. AirFiber 24HD забезпечує до 2 Гбіт/сек реальної пропускної спроможності на відстанях близько 2 км у смузі частот 24 ГГц і до 1.4  Гбіт/сек у лінках на відстанях до 9 км. Проте, за певних обставин, можна використовувати пристрій на відстані до 20 км.


AirFiber 24.  AirFiber  24 забезпечує до 1.4  Гбіт/сек реальної пропускної спроможності на відстанях близько 5 км у смузі частот 24 ГГц Можна використовувати пристрій і на відстані до 13 км, тільки пропускна буде менша.


AirFiber 5/5 : Прекрасна пропускна здатність у смузі частот 5 ГГц. Ці РРЛ забезпечують до 1.2 Гбіт/сек пропускної. Пристрій можна використовувати на відстані до 100 км.

 

БАЗОВІ СТАНЦІЇ UBIQUITI

Point-to-Multipoint лінки (PtMP, "точка-багатоточка") - це з'єднання трьох або більше пристроїв, розташованих у різних місцях, з використанням 1 базової станції (точка доступу) і декількох CPE пристроїв (клієнтських станцій) 'єднані з точкою доступу до бездротового лінка.

Базові станції Ubiquiti

Продуктивність з'єднання крапка-багатоточка залежить як від базової станції, так і від клієнтських пристроїв. Таким чином, якщо ви бажаєте забезпечити передачу даних на великі відстані, потрібно вибрати правильну базову станцію та правильне CPE для кожного конкретного випадку.

Базові станції зазвичай розташовують на вершині башень, будівель або на антенній штоглі. Висота установки визначає максимальне покриття. При проектуванні базової станції оптимально вибирати WiFi антени з якомога вужчим сектором охоплення. Ширина діаграми спрямованості має бути мінімально можливим покриттям бажаної площі. Антени з більшою шириною лучу, що покривають більшу зону і досягають більшої кількості станцій, будуть і більш чутливими до перешкод, що призводить до зниження продуктивності та масштабованості.

БАЗОВА СТАНЦІЯ НА 60 КЛІЄНТІВ ДЛЯ МАЛИХ ВІДСТАНЕЙ

Ідеально підходять для провайдерів-початківців у районах із низьким рівнем перешкод.

Rocket M з OMNI всеспрямованою антеною . Така базова станція WiFi потягне до 60+ одночасно підключених клієнтів, якщо всі пристрої підтримують AirMAX. Дуже чутлива до перешкод, рекомендується лише сільській місцевості.

 

БАЗОВІ СТАНЦІЇ НА 100, 200 ТА БІЛЬШЕ КЛІЄНТІВ З ВИСОКОЮ ПРОДУКТИВНІСТЮ

Rocket 5AC PRISM з антенами airMax AC Sector Це WiFi комплект операторського класу для базових станцій найвищої продуктивності, із щільним розташуванням клієнтів. Наприклад, встановлюємо на 1 щілину вісім таких WiFi антен (точка доступу + зовнішня секторна антена) із шириною лучу 45° для кругового покриття та отримуємо 800+ підключень на щілину. Пристрої використовують технологію airPRISM, що значно зменшує суміжні шуми.

Rocket 5AC Lite та антени Titanium Sector Високопродуктивне рішення для областей середньої густини. Ширина діаграми спрямованості антен варіює (60-120°) для масштабованості. На одну систему з кількох Rocket  та WiFi антен можна підключити 500+ клієнтських станцій. Використовує найновішу технологію airMax AC.

Rocket 5AC PRISM AM-5AC22-45 AM-5AC21-60

Rocket
5AC PRISM  (UPD 

Знято з виробництва)

AirMax Sector ac
AM-5AC22-45
AirMax Sector ac
AM-5AC21-60

 

КЛІЄНТСЬКІ ТОЧКИ ДОСТУПУ (CPE) UBIQUITI

WIFI АНТЕНИ ДО 3 КМ

NanoBeam 5AC-16. Недорога WiFi антена (точка доступу) , мала дальність, перевага – дуже компактні габарити та стильний дизайн. Підходити клієнтам, яким важлива естетика. 

NanoBeam 5AC-19 : трохи більша дальність у порівнянні з NanoBeam 5AC-16, велика спрямованість антени.

 

WIFI АНТЕНИ ДО 7 КМ

LiteBeam 5AC-23 : недорогі CPE, вузький промінь, підтримка MIMO. Рекомендується Ubiquiti як новий галузевий стандарт для клієнтського обладнання з AirMax AC .

PowerBeam 5AC-300/400 : CPE з вузьким лучом, велика дальність і низький рівень шуму.

 

WIFI АНТЕНИ ДЛЯ КЛІЄНТІВ НА ДАЛЬНІ ДИСТАНЦІЇ (ПОНАД 7 КМ)

PowerBeam 5AC-500/620 : Вища потужність пристроїв, висока ступінь спрямованості антени, більша дальність і низький рівень шуму, естетичність.

Rocket 5AC-Lite/PTMP/PTP з антенами RocketDish LW : Найбільш ефективний комплект обладнання WiFi, хоча його вартість вища порівняно з інтегрованими конструкціями, і дизайн може здатися непоказним. Для кращої ізоляції сигналу на антені можна придбати колпаки ISOBEAM. PTMP та PTP моделі підтримують нову airPRISM технологію для зменшення перешкод від сусіднього каналу.

 


Пристрої для далеких відстаней можна використовувати на короткі дистанції Наприклад, PowerBeam M, швидше за все, випередить Nanostation Loco M на малих дистанціях завдяки властивостям антени.

Тому, якщо за параметрами вам підходить кілька антен WiFi, завжди використовуйте більш далекобійну та потужну – так ви гарантовано отримаєте стабільний лінк із гарною пропускною здатністю.

НАША ДУМКА

Нас трохи здивувало, що для мостів Ubiquiti не радить звичайні (не стандарту 802.11ac) точки доступу Rocket M з антенами RocketDish – найчастіший вибір наших клієнтів. Найімовірніше тому, що стандарт 802.11n вважається вже неперспективним.

Крім того, до базових станцій на стандарті 802.11n ми також рекомендуємо клієнтські точки доступу Nanostation loco M5, M2 – до 1 км, Nanostation M5, M2 – до 5 км. Це дуже популярні та недорогі рішення.